Motorun erken ısınması ve sogukken motorden gelen fan sesi

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Aracım Astra J 1.4 Tubro + lpg iki sorum olacak aracı yeni aldım ve dikkatimi şu çekti,

1-) Araç sabah çalıştıktan sonra rolanti yerine geldiginde sanki fan sesi gibi bir ses geliyor ve aracı biraz titreyir sanki klima devreye giriyormuş gibi.
Ayarlardan klimanın otomatik çalışmasını kapattım klimanın çalışmadıgına eminin hatta fanı bile kapattım fakat bu ses geliyor araç ısınınca geçiyor.

2- ) araçla yaklaşık 1 km gittikten sonra motor ısınma göstergesi çeyrege geliyor bu normal mi sizce ?

yardımlarınızı rica ederim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Soğuk ve ilk çalışmada biraz sansıntılı ve sesli çalışması normal..Erken ısınması aslında motor için iyi..Önemli olan ısı dereceniz(Motor ısısı) aracınız 90 dereceye geldikten sonraki süreçte 90 dereceyi geçiyor mu?Sabit ise sorun yok...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen öyle araç hararet yapmıyorsa kaloriferiniz düzgün ısıtıyor sa sorun yoktur ısınması normaldir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
diğer seside araştırmak lazım sesi tam izah ederseniz yada video çekerseniz

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaan Bey,
Cemil Bey,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hararet çubugu 90 da sabit kalıyor çok şükür.. bunda sıkıntı yok.
Sese gelince hani yazın klimayı açarsınız motoru titretir ve bir ugultulu ses gelir ya aynen bu ses diyebilirim.
Videoya çekmeyi denedim fakat sesi tam kaydedemedi. Sessiz bir yerde yaparsan tekrar çeker sizinle paylaşırım.

Saygılar.

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaan Bey,
Cemil Bey,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hararet çubugu 90 da sabit kalıyor çok şükür.. bunda sıkıntı yok.
Sese gelince hani yazın klimayı açarsınız motoru titretir ve bir ugultulu ses gelir ya aynen bu ses diyebilirim.
Videoya çekmeyi denedim fakat sesi tam kaydedemedi. Sessiz bir yerde yaparsan tekrar çeker sizinle paylaşırım.

Saygılar.
yedek su deposuna motor çalışırkende gözünüzle bir kontrol edin su boruları var giren içlerinden su geliyormu diye ufak bir sorunda olabilir sesi alırsak net söyleyebiliriz

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yedek su deposuna motor çalışırkende gözünüzle bir kontrol edin su boruları var giren içlerinden su geliyormu diye ufak bir sorunda olabilir sesi alırsak net söyleyebiliriz
Teşekkür ederim kann bey video çekip paylaşacagım en kısa zamanda..

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Klima kumanda bolumunun caliskerken resmini atarmisniz

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
oradaki bütün ışıklar kapalı zafer bey... yani klima kesinlikle kapalı birde artık motor sıcakkende yapıyor yani motorun sıcaklığı soguklugu fark etmiyor...