Mtv'ye Zam

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan simurg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bankaya plakanızı söyleyin , sistemden otomatik bakılıyor artık.Ama her ihtimale karşı ruhsat ta yanınızda olsun, burası Türkiye...

Bu arada yasasın 1.2 gücü :) en düsük vergi

Yil Mi? Güç Mü? Fiyat Mi? Ne?

m1976x' Alıntı:
evet hayırlısı olsun...
2001 model araç 7-11 e girer değil mi?

ocakta araç 6 yaşında olacağı için 7-11'e girmez. valla 2000 motor diye bi ton vergi alıyorlar WV'lerin 140-170 HP TSI ları var motor 1,4 araçlar 50 milyar, benim araç 136 HP 1996 model adamların 2 katı vergi vereceğim adalet mi bu şimdi?
bence bu işi motor gücüne göre yapmalılar. zamanında 1,9 dizel 90 HP araçlarda öyleydi köklü bir değişiklik gerekli böyle olmuyor. Şimdi benim araç 10 yaşında ve lüx, adam 2007 model Golf TSI 170HP araca binecek GTI resmen benden az vergi verecek adalete bakın

Lotuslar vardı bi ara 1,6 ama dehset pahalıydı onun vergisi de 1,6 motor vergisiydi :(

birşey diyemiyorum artık.....

Nefret' Alıntı:
of ya %7,8 çok fazla!

arkadaslar 2004 model arac 2007 ocakta ödenen mtv de 1-3 yas kategorisine mi 4-5 e mi girer ?
Valla ben de merak ettim şimdi benim vatandaş da 2004 model ama bilmiyorum ? :eek:

zarwan' Alıntı:
ocakta araç 6 yaşında olacağı için 7-11'e girmez. valla 2000 motor diye bi ton vergi alıyorlar WV'lerin 140-170 HP TSI ları var motor 1,4 araçlar 50 milyar, benim araç 136 HP 1996 model adamların 2 katı vergi vereceğim adalet mi bu şimdi?
bence bu işi motor gücüne göre yapmalılar. zamanında 1,9 dizel 90 HP araçlarda öyleydi köklü bir değişiklik gerekli böyle olmuyor. Şimdi benim araç 10 yaşında ve lüx, adam 2007 model Golf TSI 170HP araca binecek GTI resmen benden az vergi verecek adalete bakın

Lotuslar vardı bi ara 1,6 ama dehset pahalıydı onun vergisi de 1,6 motor vergisiydi :(

birşey diyemiyorum artık.....
Bu konuda yanlışın var, Maliye yaşı hesaplarken aracın üretildiği yılı da sayıyor. Ocak ayında 2007 yi de sayınca aracın maliye nazarındaki vergisi 7 yaşa göre alınır.

mdellal' Alıntı:
Valla ben de merak ettim şimdi benim vatandaş da 2004 model ama bilmiyorum ? :eek:
Senin araçta 4 yaşında oluyor maliyeye göre. 2004=1 yaş, 2005 =2 2006 =3 2007 =4 yaş. Maliye bu şekilde hesaplıyor (allahtan) :D

ekselans0001' Alıntı:
:S yeter artık yaww ne bu devletten çektiğimiz yaa geçen ay bi hesapladım sırf geçtiğimiz ay içinde 730 ytl devlete ödemişim yok cezası yok vergisi... WALLA KAÇÇAM BURDAN BEN YAA :mad: yok dükkanın vergisi yok arabanın vergisi yok motor vergisi çöp vergisi utanmasalar popomuza geçirdiğimiz dona bile vergi alacaklar.... eften püften sebeplerle yediğimz cezalarda cabası.. inanırmısnız dükkanımda perde var diye 109 ytl ceza yedim gecen ay yaa :mad: bu kadar olur yani...:mad:
selam arkadaşım hatılatayım dedim donun da kadevesini ödüyoruz ya.:mad:

:mad:
ekselans0001' Alıntı:
:) sadece gülüyorum

ee genişledik artık :)
Espiri havasında bir sohpete tahammülsüzlük. hayırlı işler.

kurt.ibrahim' Alıntı:
:mad: Espiri havasında bir sohpete tahammülsüzlük. hayırlı işler.

yanlış anladın kardeşim sana karşı tahamulsüzlük filan yok...
tahamulsüzlsüzlüğün milletimizin başımızdaki yöneticilere....

Geri