oksijen sensörü

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aliserdar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kardeş ben o konuda ihtisas yapıcam nerdeyse :D sööle önmü arka sensörmü? ön sensörse katalizatör iptali olduysa değiştirsende yanar boşuna para verme katalizatör al oda 1200 ytl 0 ymış ama onunda çaresini bulmuşlar 1-2 alicengiz yapıolar arıza yanmıyo onları sorarsan anlatırım ama arka o2 sensörüyse ilk önce kablolarına baktır ucunu sildirt. tekrar taktırt ışık ilk önce yanmıcaktır.Sonra yüksek devirde arabayı sür 3000 devirlerde vites at 100 km hıza ulaş kontağı kapat aç tekrar yanarsa değiştirmen gerekiyor arkadaşım.oda arkadaşlarında dediği gibi 170 200 ytl arasında bişey ama kesin değiştrmen gerekiyo yoksa yakıt havayla karışarak yanmaz çok benzin ve çiğ benzin yakarsın .. yardımcı olabildiysem ne mutlu..

selamlar;

2007 corsa 1.4 otomatik enjoy satın aldım. Arabayı ekspertize soktuğumda hiçbir arızası çıkmadı. Sadece motor arıza ışığı sürekli yanmaktaydı. Hem satıcı hem de ekspertiz sorunun oksijen sensöründe olduğu için sürekli yandığını söylediler. Ben bu parçayı bosch almam gerektiğini öğrendim. Ama bunu yetkili serviste mi yoksa özel serviste mi (bosch car service vb.) yaptırmam gerektiğine karar veremedim. İst./Anadolu Yakası için bu işlemi nerede yaptırmam gerek?

Teşekkürler.

Geri