Omega a rölanti sorunu...

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam denerim ama şöyle bi durum söz konusu kendi kendine gaz veriyor araba sonra yükseliyor 4 bin devire kadar çıkıyor kontağı hızlı bi şekilde kapatıp açarsam yada stop edip tekrar marşa başarsam düzeliyor.bence bi sensörde okuma sorunu var gibi.Onun haricinde rölantisi falan düzgün..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti motorun takılı da kalabilir yanlı hava da alabilir yani bu üçgen içinde hata, rolanti motorunun soketini çek bakalım belki bozuk takılı kalabilir buda motoun devrini yükseltir yani motor gelen havaya göre yakıtı artırır

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
tamam denerim ama şöyle bi durum söz konusu kendi kendine gaz veriyor araba sonra yükseliyor 4 bin devire kadar çıkıyor kontağı hızlı bi şekilde kapatıp açarsam yada stop edip tekrar marşa başarsam düzeliyor.bence bi sensörde okuma sorunu var gibi.Onun haricinde rölantisi falan düzgün..

Benimkisi sadece bir tahmin: ama bence hava alınca ilk çalışmada rolanti motoru yakıt ayarını dengeleyemeyip yüksek devirlere çıkarıyor.bir müddet kullanmadan bir sensör almayın derim. vede öncelikle hava alıp almadığını bir kontrol edin. yağ sıkarak... başıma geldiği için hep aklım orada, :confused:

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi benim arabada egr valfi varmı ve temizlenebilirmi?Birde Selim abi senden bi ricam olucak.Benim motor c20ne bana bu motorun üstten bi fotosunu bulabilirmisin?daha doğrusu neyin nereye bağlandığını gösteren şemasını..ben hala o emiş borusunun yerindende şüpheliyim.

Omega_a1-250.jpg

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok güzelmis masallah hayirli satislar ne alcaksin?

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
86-94 e200 mercedes,honda accord 90-96,durumum müsait olursa 2004 üstü vectra..Bu üçünün arasındayım...klima ve çift hava yastığı şartım var sadece.Arabamı sattığımda çok üzülürüm, çünkü o derece ilgilendim ve eksiklerini giderdim ama hayat şartları müsade etmiyor..

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi bu hafta sonu motoru inceledim.Kostik vs çok keskin ilaç sıkmıştım geçen hafta ve ondan dolayı motor yüzeyinde beyaz tozlanma olmuş.Motor temizleme spreyi ile temizledim..Halen devam ediyor araç kendi kendine gaz veriyor.Birde dalgalandığını farkettim,yani rölantide çalışırken bazen devir aniden yarım devir kadar yukarı çıkıp geri yerine geliyor.ama sadece soğukken yapıyor..

Bu arada dün incelediğimde emiş borusunun metalden benzin filtresine benzer bi parçaya takılı olduğunu gördüm..Ve aynı parçaya 2 hortum daha bağlı..Sanırım birisi benzinin geldiği hortum,diğeri çıkış,ama hava emiş borusuda arkadan o parçaya takılı..Pek mantıklı gelmedi..Bişeyler var araçta eskiden 2. viteste bile azıcık dokunduğumda arkasını zor toparlardım şimdi 1. viteste bile yapmıyor..