Ön panjur (Izgara) içindeki koruma farklılığı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MeRt2
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Ön panjur (Izgara) içindeki koruma farklılığı

Ben bugün baktım, alt kısım da radyatörünün sağında ve solunda delikleri açılmamış
tamamen hava girişi kapalı korumalar mevcut benim aracımda
iyi ve ince düşünülmüş, taş, toz, toprak, uzun yolda böcek buradan girmemesi için

Hakan havayıda az geçirir unutma  011zaa

TOGI link' Alıntı:
Hakan havayıda az geçirir unutma  011zaa
kapalı da hepsi kapalı değil, ortalar açık
olsun böyle daha iyi, yolda aracın önünden böcekler, kuşlar vs. girmesin içeri :D

HaKaN link' Alıntı:
kapalı da hepsi kapalı değil, ortalar açık
olsun böyle daha iyi, yolda aracın önünden böcekler, kuşlar vs. girmesin içeri :D

Soğuk hava daha önemli  011zaa

Bir ihtimal  aracın montajının yapıldığı fabrikaya göre değişiyor olabilir :)

TOGI link' Alıntı:
Soğuk hava daha önemli  011zaa

Bir ihtimal  aracın montajının yapıldığı fabrikaya göre değişiyor olabilir :)
bence de bu ızgaranın oldugu araçlar aynı fabrikadan çıkmış. ruhsattaki şasi numarasından belli oluyordu hangi fabrikada yapıldıgı. bir kodlama vardı ama şimdi hatırlayamadım

dinojasie link' Alıntı:
bence de bu ızgaranın oldugu araçlar aynı fabrikadan çıkmış. ruhsattaki şasi numarasından belli oluyordu hangi fabrikada yapıldıgı. bir kodlama vardı ama şimdi hatırlayamadım

SA-SM = United Kingdom
SN-ST, W = Germany
SU-SZ = Poland
TA-TH = Switzerland
TJ-TP = Czech Republic
TR-TV = Hungary
VA-VE = Austria
VF-VR = France
VS-VW = Spain
VX-V2 = Yugoslavia
XS-XW = USSR
X3-X0 = Russia
YA-YE = Belgium
YF-YK = Finland
YS-YW = Sweden
ZA-ZR = Italy

Arabanızın VIN kodunun çözümü (Birkaç yerde bulabilirsiniz kodunuzu, en kolayı ön camın sol tarafında)

WOL 0 A H L48 4 5 000001

Çözümü:
WOL= Araba Üreticisinin Kodu (Opel)
0=Özel bir araç olup olmadığı, örneğin polis aracı vb. Eğer 0'sa özel bir araç değil.
A=Üretim platformu, gerçek üretimin yılını gösteriyor. Örneğin Kasım 2004 de üretilen bir araç, 2005 üretimi olarak kabul ediliyor.) (Sadece üreticinin kullandığı kod)
H=Neresi için üretildiği (Sadece üreticinin kullandığı kod)
L48=Aracın gövde yapısı= L48=5 kapılı hatchback, L38=sedan
4=Üretim Yılı, 4=2004, 5=2005
5=Üretildiği yer (fabrika), 2= Bochum (Almanya), 5=Antwerp (Belçika), 8=Ellesmere Port (İngiltere)
000001=Sondaki 6 hane rakam=Aracın Şasi Numarası

dinojasie link' Alıntı:
Tüm J ler Polonya fabrikasından çıkıyor ama...

A14NET link' Alıntı:
Tüm J ler Polonya fabrikasından çıkıyor ama...

evet dedigim kodlama buydu. tüm astra j ler polonyadan çıkmıyor sanırım. bazı arkadaşların araçları ingiltere, bazılarınınki almanya üretimi idi. cogunlugu da benimki gibi polonya

sanalbiri link' Alıntı:
Nöbetten çıktım,evdeyim.Hanım da arabayı aldı gitti bile işine.Ben de merak ettim ya bak şimdi.Benim araba ilk çıkan modellerden.Şu ana kadar 2010 modellerden birşey diyen olmamış.Eğer benim araçta varsa,hem dışardan hem kaputu açıp içerden videosunu çekeceğim.
Şimdi 2010 model sport donanım aracımda ilk çıkan modellerde olan kapı içi led,usb girişi falan olduğundan,bu korumanın olacağından o kadar emindim ki,"videosunu çeker,koyarım" bile demiştim.İndim eğildim,baktım.Sonra kalkıp şaşkın şaşkın bir etrafa bakınma sonrası tekrar eğilip baktım.O andaki halim çizgi filmlerdeki gözlerine inanamayan karakter örneği gibiydi. :D :D :D Yok!Allah Allah!Nasıl olur?Ya nöbetten çıktım ya 24 saat nöbet bu.Yanlış görmüş olabilirim falan.Bir daha eğil Osman.Yoktu.Gerçek tüm çıplaklığıyla gözlerimin önündeydi.Radyatör bana,ben ona bakıyordum... :D :D :D

Bende yok bu parça, pek havadar motor bölümüm :)

Geri