OPEL 1.6 GL.AC, LPG için yardım

Aracım 1997.Başlıktaki gibi 1.6 GL.AC 267000 km de.O km den itibaren tarafımdan kullanılmaktadır.İstanbul'da yaşıyorum ve yılda 14000 km yapıyorum.Bunun %90'ı şehir içindedir.100 tl lik benzinle benzin 4.65 tl iken 260 km yol yapıyordum.Aracım aslında ekonomik ama benzin çok pahalı.Benzin şimdi 5 tl sayılır.Araç şehir dışında çok ekonomik. 15 yıllık araç hala fabrika değerlerine yakın harcıyor(Edirne'ye gidiş,90 km yi geçmemek şartıyla 100 km de 6.8 litre benzin).Fabrika değerleride zaten 6.5 litre ve laboratuvar şartlarında.Ayda iş için 500 tl civarında benzin harcıyorum.Hafta sonu genellikle araç kullanmıyorum.Hem cumartesinin trafik cehennemine girmiyorum hemde evde haftanın yorgunluğunu atıyorum.Bazen pazar günleri boş trafikte sağa sola gidiyorum.Bunları kullanım profilim için yazıyorum çünkü sizden akıl alacağım.Günlük yolum 45 km civarı ve bunun yarısı sıkışık tem trafiği.Bu şartlarda LPG'nin bana faydası var mı?LPG bölümündeki yazıların hemen hepsini okudum.Opel e lpg nin yaramadığından, bobin sübap arızalarından bahsedenler var.110 liralık lpg ile 370 km şehir içi yol yapanlar var.Bence çok ekonomik değil.Lpg ekonomisi ortalama %30 deniyor.Böyle bir araç için yine de lpg ye karar verirsem hangi markayı önerirsiniz?Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
çoğu kişinin değinmediği birşeye değinmek isterim siz şubat ayında lpg tasarruf tablosu çıkarmaya çalısıyorsunuz su anki aracımda lpg yok ama bende taktırmak istiyorum eski aracımda vardı mesela geçen kış aynı istasyondan aldiğim lpg 2,73 idi ve aynı istasyondan yazın 1,99 a aldım havalar ısınınca lpg ciddi miktarda ucuzluyor ben prof biri değilim ama siz su anda lpg nin sevmediği soguk kıs ayında ve 3 tl ye yaklasmıs lt fiyatı ile şablon cıkarırsanız hata yaparsınız havalar ısındıkca lpg fiyatlarıda düşer performansı da artar benzin mazot yaz kıs aynı :mad:

Geri