Opel ampera renault fluence z

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan serdarbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@schumici
ayrıntılarını okumadım sadece eleştirdigini gördüm..

quick drop sistemi zor birşey değil Türkiye de araçlar yollara çıktıktan sonra oluşan baskıyla acil bir müdahele olacagına inanıyorum.

batarya arabadan degerli olunca birde istasyonunda 20-30 batarya olsa bu ciddi bir yüktür sanırım bu işe girmeye çekindi Türk girişimciler, oysaki herşey Türkiye için uygulamaya hazırdı.

@schumici
ayrıntılarını okumadım sadece eleştirdigini gördüm..

quick drop sistemi zor birşey değil Türkiye de araçlar yollara çıktıktan sonra oluşan baskıyla acil bir müdahele olacagına inanıyorum.

batarya arabadan degerli olunca birde istasyonunda 20-30 batarya olsa bu ciddi bir yüktür sanırım bu işe girmeye çekindi Türk girişimciler, oysaki herşey Türkiye için uygulamaya hazırdı.
tüm olay ayrıntılarda saklı zaten. eleştiricez ki geliştirilsin. sanmayın ki full elektrikli otoya karşıyım. gönlüm her zaman içten yanmalının sesini kokusunu duymaktan yana, ama gelecek nesil elektrikli araçlarda gibi görünüyor. zamanı gelince illaki bizde yönelicez ama hemen değil. daha seri üretime sunulacak modellerin geliştirilmesi ve verimleştirilmesi için bi 4-5 yıl var en az.

quickdrop sistemini yakın gelecekte türkiyeye getirmek çok zor. çünkü normal dolum tesislerinin bile yapılması ayrı dert ve süre alıyor. belirttiğim gibi normal dolum tesisleri bile şimdilik sadece 3 ilde (istanbul, ankara, gaziantep) yapılacak. ayrıca quickdrop sistemi için henüz bi anlaşma imzalanmaması da kafalarda ayrıca bir soru işareti. ha imkansız değil, ileri bi zamanda o da illaki ülkemize gelecek ve zamanla yaygınlaşacaktır. ama yakın zamanda olması çok zor

o yüzden full elektrikli otoları şimdi almak benim görüşümce hiç mantıklı gelmiyor. nedenlerinide daha önceki yorumlarımla da birlikte mantık çerçevesi içinde uzun uzun belirttim. ha çıktığı gün gidip alan olur ( ki şimdiden 1000'e yakın sipariş var) kazasız belasız hayırlısıyla başı ağrımadan binsin inşallah tadını ala ala.

fransızlar istediği kadar elektrikli araç yapsınlar hatta uçan araç yapsınlar geleceği amerikalılar belirler bu günün roma imparatorluğu amerikalılardır onlar yakıt birimi ne seçerlerse tüm dünya mecburi ona geçer..

amerikan ordusu amerikan hükümeti hydrogene destek veriyor ve amerikan ordusu yani dolaylı dolaydan hükümette normal araçlarını tank zırhlı personel taşıyıcılar uçaklar helikopterler aklınıza gelicek benzin yada mazotla çalışan her türlü makinalarını çalıştırabilicek bir yakıt peşinde bunun içinde 10 milyon dolar hydrogen sistemine yatırım yapdılar..

bir hatırlatma daha amerikan hükümeti pek çok şeyi halkına önceden alıştırma amaçlı hollywood sinemasıyla verir bunu her kez bilir.. misal daha ırak işgal edilmeden pek çok ırak işgal filmi çevrildi.. yada kuleler yıkılmadan önce pek çok müslüman militanların amerikada binaları havaya uçurduğu filimler çevrildi v.b nicholas cage in yeni filmi var anger driver diye o filmde bir sahnede bariz hydrogenin reklamı var orda adam tanker kullanıyor ve tankerin üstünde hydrogene geleceğin yakıtı yazıyor yani tanker hydrogene taşıyor ve bil hassa tankerin üstündeki o yazıyı epey uzun süre zoomlanarak gösteriyorlar..

Kısa ve öz yazayım.
Şu an için erken bir teknoloji.İlerde daha dayanıklı bataryalar, daha verimli motorlar ve daha kısa şarj imkanları olmadığı sürece şu an için boş iş.Sen git gemi gibi fluence al elektrikli, şehir içi 120 km menzili olsun ve şehirlerarası seyahatte nevrin dönsün.Hangi mantık bunu savunur ki.Bunu hakaret babında yazmadım, lütfen yanlış anlaşılmasın.Ama olay bu ne yazıkki.Keşke 1 saatte şarj olup 600 km gitse, son hızınıda geçtim, işte o zaman mantıklı olur...

Kısa ve öz yazayım.
Şu an için erken bir teknoloji.İlerde daha dayanıklı bataryalar, daha verimli motorlar ve daha kısa şarj imkanları olmadığı sürece şu an için boş iş.Sen git gemi gibi fluence al elektrikli, şehir içi 120 km menzili olsun ve şehirlerarası seyahatte nevrin dönsün.Hangi mantık bunu savunur ki.Bunu hakaret babında yazmadım, lütfen yanlış anlaşılmasın.Ama olay bu ne yazıkki.Keşke 1 saatte şarj olup 600 km gitse, son hızınıda geçtim, işte o zaman mantıklı olur...

Fluence değilde Twizy alınır bu yıl gelicekmiş türkiyeye fiyatınında çok makul olucağını düşünüyorum..

twizy'leri istanbulda düşünemiyorum. halk otobüsleri ezer valla:)

smart lar geziyorsa twizye hiç bir şey olmaz :D üstelik fiyatıda mantıklı olursaki olur gibime geliyor çünkü hem renault hemde vergiden muaf giricekler yani cüzzi bir vergi ile giricekler elektrikli olduğu için motorsiklet fiyatlarına gelirse peynir ekmek gibi satar..

alırım arkaya bir tanede portatif jenaratör :D ohh miss gibi :D

yaw elektrikli araçmı olurmuş canım benim arabanın sesini duymam lazım hem neymiş o 8 saat te şarj oluyomuş 8 saat bekliyecezmi uzun yola gitsek. Akülü küçük çocuk arabaları gibi :D

52 bin tl ye araç alın her ay 170 tl batarya parası verin bunada ekonomi deyin..

birincisi bilgi karmaşası var.. fluence öyle devrim falan değildir abartmayın hani tükiyede devrim deyin tamamdır.. avrupada amerikada halka ulaşmış zebil gibi pure elektrikli araçlar var ama avrupalı amerikalı talep etmemiş beğenmemiş almamış.. renaultununda ilk pure elektrikli aracı değil daha önceden clio nun elektriklisinide fransada satmaya çalışıyordu.. pegeout da 406 ve 107 serilerinin elektriklisini çıkarmışdı fransada ama tutmadı.. hatta pegeout jest ve reklam olsun diye elektrikli 107 lerinden bir filo fransız posta teşkilatına hediye etmişdi.. ama gene tutmadı.. italyada yıllardır elektrikli araçlar var tutulmuyor..

birde şu fluence ın yalanlarından sıkıldım avrupa yabancı sitelerde menzili160 km olarak gösterilirken türkiyede 180 km deniyor bir arkadaş 200 km diyor.. maşallah arttıkça artıyor..

her ay zaten 170 tl akü parası verdikden sonra elektrikli araç almanın ne faydası var.. artı elektrik parasıda var .. bunun dışında hızlı şarj 45 dakika uzun şarj 8 saat bir arkadaş demiş koyarım bahçeye çekerim kabloyu :D 8 saat çekersiniz kablo akşamdan koyarsanız sabaha alırsınız :D öyle olur.. tam bir hayattan ömürden vakit kaybı..

birde hangi uzun yol dan bahsediliyor arabanın menzili 180 km istanbuldan adam antalyaya gidicek olsa 900 km yolda 4 defa batarya değiştirse her değişim 45 dakika sürse 3-4 saatini yolda bu işi yapmakla geçiriceksiniz.. bumu uzun yol yapmak 9 saatlik yolu 13 saatte yapıcaksınız.. gerçi bu eziyeti göze alıcak eminim türkyiede insanlar çıkıcakdır..

Söylediklerinize katılıyorum , fakat her ay 170 tl akü parası hiçbirşey. Her hafta kaç tl benzin parası veriyorsunuz?=

Söylediklerinize katılıyorum , fakat her ay 170 tl akü parası hiçbirşey. Her hafta kaç tl benzin parası veriyorsunuz?=

tamam haklısınızda ben bir depo benzin aldımmı benim aklım kalmıyor şehir içi 600 km yol yapıyorum uzun yolda desen zaten 800km ye yakın yol yapıyorum..

56 bin tl araca para verme +her ay 170 tl + elektrik parası + kısa menzil + minumum her gün 45 dakkanı şarja ayırmak oda minumum = benim için benzin avantajlı

Geri