opel arıza kodları ( Türkçe)

rad.tek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecn 11005,ecn 13000

Merhaba arkadaşlar,bu sabah ilk calıstırdım eksoz emisyon ışıgı sönmedi,15 dk sonra ise stop edip calısıtırdıgımda isede yanmadı arıza kodu varmı diye baktıgımda ise...ecn 161450,11005,130000,161600 diye 4 ayrı arıza kodu vermiş...şimdi 3 hafta öncede aracımda çekişten düşme başladı özellikle alt devir yokuş cıkarken araba bayılıp stop etme durumuna geliyordu debriyaj balatası olabilecegini tahmin ettim fakat yinede kelebek bogazını temizlettim bi değişiklik olmadı,bunlar birbirleriyle alakalı arızalarmıdır ? ufak bir ilçedeyim il merkezindede opel servisi yok zaten 3 ay önce bobin değiştirdim rica ediyorum bilebilen arkadaşlar bir yorumda bulunabilirlermi şimdiden teşekkürler...aracım 2005 astra h 85000 km 3 yıl önce brc marka tüp takıldı..( 2.bahsettiğim bayılma olayı tüp ve benzindede yapıyor)

volkan26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bi paylaşm teşekkür edyorum ama hocam bende 2.5 cdx var yol bilgisayarı çalışmıyor iptal dandik teyp var ondanmı acaba ?

cemilorcun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam benim aracı yarım kontak yaptığımda Pn1s gibi bir ibare çıkıyor tam da emin değilim buna benzer bir şey arabayı çalıştırınca arıza lambasıda sönüyor o yazıda gidiyor araç 1.7 dti corsa c 2003

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
InSp--In service please, bakımın geldiği söyler sıfırlandıktan 10bin km yada 365 gün sonra belirir

huseyin_elk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Öncelikle Ethem bey emeğiniz için teşekkürler. Ben yaklaşık 1 ay önce Astra 1.6 HB Easystronic 2006 model aramda sorun yaşadım. Araç marşı alıyor vitese attığımda ise silkelenip stop ediyordu. Serviste tect2 cihaza bağlandı ve vites hidroliği değiştikten sonra yeni SW atılık teslim edildi. Şu zamana kadar bir sıkıntı yoktu. bugün garaja geri geri yanaşırken (Hafif bir rampa 3mt kadar) sanki yine silkeler gibi oldu ve düzlüğe çıktığımda stop etti (Otomatik viteste stop). Çalıştırdım ama biraz sarsıntılı çalışıyor. Nasıl bir yol izlemem lazım servis yeterli olacakmı, kimi servislerde sadece para almak için uğraşıyor. Bilginiz varsa lütfen yardım. Şimdiden teşekkürler.

huseyin_elk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam

Merhaba arkadaşlar,bu sabah ilk calıstırdım eksoz emisyon ışıgı sönmedi,15 dk sonra ise stop edip calısıtırdıgımda isede yanmadı arıza kodu varmı diye baktıgımda ise...ecn 161450,11005,130000,161600 diye 4 ayrı arıza kodu vermiş...şimdi 3 hafta öncede aracımda çekişten düşme başladı özellikle alt devir yokuş cıkarken araba bayılıp stop etme durumuna geliyordu debriyaj balatası olabilecegini tahmin ettim fakat yinede kelebek bogazını temizlettim bi değişiklik olmadı,bunlar birbirleriyle alakalı arızalarmıdır ? ufak bir ilçedeyim il merkezindede opel servisi yok zaten 3 ay önce bobin değiştirdim rica ediyorum bilebilen arkadaşlar bir yorumda bulunabilirlermi şimdiden teşekkürler...aracım 2005 astra h 85000 km 3 yıl önce brc marka tüp takıldı..( 2.bahsettiğim bayılma olayı tüp ve benzindede yapıyor)

Merhaba,

Aracın vermiş olduğu hata kodları ekrana direkt geliyormu? yoksa biz mi ayar düğmesinden hangi arzaları verdiğine bakacaz.

carlos_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım benim 93gl vectram var yeni aldım kendim mekanikçiyim ama arabadan anlamam elektirikten anlarım kaloriferim çalışmıyor ne yapayım tavsiyenize ihtiyacım var

valdez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu yol bilgisayarı menüsünü Türkçeye çevirmenin bir yolu varmı acaba...

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu yol bilgisayarı menüsünü Türkçeye çevirmenin bir yolu varmı acaba...

önce settings e gir ordan language ayarlarına gir Türkçe varsa üstüne gelip okey le, eğer orda Türkçe yoksa servise git yüklesinler. tech2 cihazı ile türkçe menü yükleniyor servislerde. tşklr.