Opel Astra 1.3 CDTI 90 HP mi? Yoksa Peugeot 308 1.6 HDI 110 HP mi?

koksalbasaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Opel Astra 1.3 CDTI 90 HP'yi 0 Km. aldım ve 10 gündür kullanıyorum. Bu araca eşdeğer araçları almadan önce uzun bir süre araştırdım ve sonunda Alman teknolojisine güvenerek astra'yı tercih ettim. Bana göre 2 alternatif vardı. Toyota Corolla 1.4 d-4d comfort modeli ile peugeot 308 1.6 HDI 112 Beygirlik modeli. İyiki toyota almamışım diyorum çekiş kuvveti hiçte iyi değilmiş araç ağır kalkıyormuş ve kısa bir sürede hızlanamıyormuş. Ama peugeot 308 de aklım kaldı. 1.6 motoru ve 110 Beygiriyle daha seri yol alacağını düşünüyorum. Bu aracı (Peugeot 308 1.6 110 Hp) kullanan varsa bilgi verebilirmi arkadaşlar? Sizce doğru kararı vermişmiyim içimde kurt düştü doğrusu :( Siz olsaydınız hangi aracı tercih ederdiniz?

308 performansı iyidir ama astra kadar donanımlısı çok pahalı diye biliyorum.

1.6HDI motor hacminden dolayı 1.3CDTI göre 1. ve 2. Vites hissedilir derecede iyi.

1.3 CDTI 90HP

1.6 HDI 90HP bile olsa 1.6 daha atak daha tatminkar olacaktır.

diğer araç daha kuvvetli olabilir. daha atik olabilir ama bende astra tercih ettim ve memnunum. kararını vermiş arabanı almışsın keyfini çıkar...

bildiğim kadarıyla pejolar seri atak ama !! durmuyor ki gerçekdende oyle kasasının hafifligindenmıdır nedır tam bılmıyorum ama kaza risi oranı daha hızlı bizim bi abımız var o daıma sey dıyordu pejo kullanıyorsan frene basmıcan gaza yuklencenkı gecıp kurtulmayı dene durmayı aklına bıle getırme =) en son kasalarıda aynımıdır bılemıcem kı sırkeye 206 sw alınmnıstı 0 servıosten cıkıpta bındıgımız gunler cok nadırdı =)bence astra alarak en ıyısını yapmıssın

aracınızı almışsınız bu saatten sonrra böyle kıyaslamalar yapmak bence gereksiz. illa kıyaslayın diyorsanız da astranın iyi bi seçim olduğunu söyleyebilirim. 308'in tek olumlu yanı fazla motor hacmi ve performansı, ve 1.6 olmasına rağmen bizimle aynı yakıyor nerdeyse. ama elektronik sorunlu araçlar. 6 ayda bir far patlatma riski var küçük bi örnek olarak.

bence aracınızın keyfini çıkartın boşverin kıyaslamaları artık

Geri