Opel Astra 1.6---Marş dönüyor ama araba çalışmıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan akca_710
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

akca_710

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bende bi tane 2008 model Opel Astra Enjoy 1.6 (easytronic) var. 4 gündür işim olmadığı için kullanmıyordum arabayı. dün işim çıktı, tam bindim arabaya, frene bastım kontağı çevirdim ama araba çalışmadı. Marştan ses geliyor (olağan bi şekilde -- gıy gıy şeklinde) ama motor bi türlü çalışmıyor. Ekranda herhangi bir hata ışığı falan da yanmıyor. Aküsü mü bitti diye düşündüm ama bütün ışıklar, farlar çok parlak yanıyor, yani akü olması imkansız
13 ay önce de böyle bi sorun olmuştu ki o gün sabah çalıştı akşam çalışmamıştı, servis çekiciyle gelip almıştı, bi gün sonra da beynine reset attık dediler ve 270 TL aldılar.
Sizce sorun nedir servise para bayılmak istemiyorum, mesela bi çok forumda immobilizer hatası olabilir diyor (ki yedek anahtarı birkaç güne eve gidip alıcam).

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

benzin pompası benzin pompalıyormu? arka koltuğun altından sesi gelir kontak yarım açıldığında orayada bi bakın derim.

benzin pompası benzin pompalıyormu? arka koltuğun altından sesi gelir kontak yarım açıldığında orayada bi bakın derim.

Benzin ilk akla gelen. Sonra ise kutup başını sökün az bekleyin ve takın. Bakalım dediğiniz gibi beyin gibi elektronik sorun mu, fikir verir. Role falan da çıkabilir.

birde araçda lpg var mı? eğer varsa düğmesine basıp direk lpg de çalıştırmayı deneyin. çalışırsa benzin sistemi ile ilgili bir arıza olduğunu anlarsınız.

merhaba, bende bi tane 2008 model opel astra enjoy 1.6 (easytronic) var. 4 gündür işim olmadığı için kullanmıyordum arabayı. Dün işim çıktı, tam bindim arabaya, frene bastım kontağı çevirdim ama araba çalışmadı. Marştan ses geliyor (olağan bi şekilde -- gıy gıy şeklinde) ama motor bi türlü çalışmıyor. Ekranda herhangi bir hata ışığı falan da yanmıyor. Aküsü mü bitti diye düşündüm ama bütün ışıklar, farlar çok parlak yanıyor, yani akü olması imkansız
13 ay önce de böyle bi sorun olmuştu ki o gün sabah çalıştı akşam çalışmamıştı, servis çekiciyle gelip almıştı, bi gün sonra da beynine reset attık dediler ve 270 tl aldılar.
Sizce sorun nedir servise para bayılmak istemiyorum, mesela bi çok forumda immobilizer hatası olabilir diyor (ki yedek anahtarı birkaç güne eve gidip alıcam).

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
senin aracının sorunu motor devrini ölçemeyen ve yakıt enjektörlerinin açılmasını engelleyen arızalı krank devir sensörü dür...eksoz manifoldunun altında yağ filtresinin yanında...

yarım kontak açtığında 10 saniye boyunca bi ses geliyor, vızıltı gibi ama rahat duyuluyor muhtemelen sizin dediğiniz ses. eğer benzin pompasının sesi ise benzin pompalamaya çalışıyor, benzin pompasını kontrol etme gibi bi olasılık var mı, rahatça görülebilecek bi şey mi?

Benzin ilk akla gelen. Sonra ise kutup başını sökün az bekleyin ve takın. Bakalım dediğiniz gibi beyin gibi elektronik sorun mu, fikir verir. Role falan da çıkabilir.

Depoda benzin azsa olabilir mi bu durum? Aslında gösterge çeyrek deponun bir kaç milimetre aşağısında ve yol bilgisayarında 63 km menzil gösteriyor. Kutup başı olayını babam söylemişti geçen sene yapmıştım ama işe yaramamıştı ama yine denerim.

birde araçda lpg var mı? eğer varsa düğmesine basıp direk lpg de çalıştırmayı deneyin. çalışırsa benzin sistemi ile ilgili bir arıza olduğunu anlarsınız.

Araba lpg li değil benzinli

Geri