Opel astra hb garaj

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ern1402
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Arkadaslar gordum kadari ile burda herkes astra classic sahibi dizel arac sahibi olanlar var ise sormak istedigim sey su baski balata volan problemi varmis astranin kronik problemi imis bu duyduma gore bununla ilgili bilgisi gorusu olan arkadaslar var ise cvplari bekliorum tsk

yine de cvp vermek gerekirse ben değiştirdim :) saat gibi de çalışıyo walla :)

Bunu anlamanız için 4 yıl temel fizik okumanız gerekli...

Peki volan nedir ? :D :D :D

Bende bilmiyorum.

volan, krank a bağlı yuvarlak yüzeyi cam gibi pürüzsüz, dışındada volan dişlisi diye tabir edilen dişler vardır. volanın 1. görevi aracınızda marşa bastığınızda marş motorunun dişlisi volanın dişlilerini çevirir ve motora çalışması için ilk hareketi verir, 2. ve önemli görevide volanın o parlak kısmı şanzıman muhafazasının içinde kalır, ayağınızı debriyajdan çektiğinizde balata volana temas eder böylelikle krankın hareketi volan sayesinde balataya ordanda şanzımana iletilmiş olur aracınızda ilerler vs vs. kısaca böle anlattım gerçi uzunu nasıldır bilemiyorum :) yardımcı olmuşumdur umarım

volan, krank a bağlı yuvarlak yüzeyi cam gibi pürüzsüz, dışındada volan dişlisi diye tabir edilen dişler vardır. volanın 1. görevi aracınızda marşa bastığınızda marş motorunun dişlisi volanın dişlilerini çevirir ve motora çalışması için ilk hareketi verir, 2. ve önemli görevide volanın o parlak kısmı şanzıman muhafazasının içinde kalır, ayağınızı debriyajdan çektiğinizde balata volana temas eder böylelikle krankın hareketi volan sayesinde balataya ordanda şanzımana iletilmiş olur aracınızda ilerler vs vs. kısaca böle anlattım gerçi uzunu nasıldır bilemiyorum :) yardımcı olmuşumdur umarım

yani bunun sorunlu olması demek arabanın çekişinin düşmesimidir??? krank değilde matrislerde bi rank var onu biliyorum :D

eğer volanın iç yüzeyinde bir sorun varsa ki o parçada bir sorun olduğunu hiç duymadım şu ana kadar ama çatlak cart curt bişeler olabilir yada sentesi kaymış olabilir veya yüzeyinde pürüz olabilir ( eğer pürüz varsa tornada düzeltiyolarmış bilemicem ne kadar sağlıklıdır ) bu koşullarda araç düzgün çekmez

arkadaslar bu arada guncel liste nerelerde gören varsa en son kaldigi yerden paylasirsaniz sevinirim ...

Geri