Opel astra hb garaj

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ern1402
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
selam bende gecen hafta inci akü formula A ile değiştirdim 72 amper +2 amper de varmış 74 amper serviste bırı orjınal aküsü 66 amper sen fazla amperlı almışsın şarj dınamon 74 amperı doldurmaya calışacak şarj dinamosunu bozarsın dedi kafamı karıştırdı şarj dinamosuda az uz para değil:(

selam bende gecen hafta inci akü formula A ile değiştirdim 72 amper +2 amper de varmış 74 amper serviste bırı orjınal aküsü 66 amper sen fazla amperlı almışsın şarj dınamon 74 amperı doldurmaya calışacak şarj dinamosunu bozarsın dedi kafamı karıştırdı şarj dinamosuda az uz para değil:(

Araç calıştıgı andan sonra akü devreden cıkıyor , aracın tüm elektriğini sarj dinomosu karsılıyor ve artan enerjiyi aküye gönderiyor.. Sarj dinomusunu yakma gibi bir problem olamaz ... Arac calıstıkdan sonra kutup baslarını söksenızde calısıyor zaten o kadar dınomonun zorlandıgını sanmıyorum..

Şarj dinamosunun belli bir ampere kadar doldurduğu doğru ama için rahat olsun bozulmaz. Çok büyük ihtimallede 74 amperlik aküyü doldurur.

bilgi için teşekkürler arkadaşlar iyi akşamlar. Hep alttan kavramalı gaz pedalım olsun istemişimdir audi bmw mercedes golf gibi... bu arabaların gaz pedalı alttan kavrama olarak değiştirilebilirmi ? eğer cevap veren olursa yarın okurum iyi akşamlar.

Ben altdan kavramalı pedalını hıc görmedım , en dolu gtclerınde bıle rast gelmedı ama ıstek uzerıne sıparısı gelır mı ? gelse bıle uyarmı onu bılemıyorum..

farklı bır form sıtesınde başka model bır aracın ustten kavramasını alttan kavrama olarak değiştirmişler fotoğraflı anlatıyordu... sırf alttan kavrama ıcın 2005 golf yada a3 alacaktım ama 2007 astra 1.3 nasıp oldu arbayı cok cok sevdim gaz pedalıda içimde kaldı ıkısını bırleştirebilirmıyım dıye merak ettım.

Valla ben hıc görmedım altdan kavramalı ama benımde hosuma gıdıyor

Fuara gittim güzeldi,gelin bu tarafa gelin :) benımde işime gelir yakın olur hehe

ben kesin katılırım yapılabilir ama malum aralık ayı içi bana en uygunu :cry: bu arada acıbadem kadıköyden katılıyorum arada karşıyada geçiyorum hatta cuma sabahları banko geçiyorum:D 34 TZ 5140 plakalı beyaz kuğumu gören olursa geçsin arkama selektöre abansın :D

ben kesin katılırım yapılabilir ama malum aralık ayı içi bana en uygunu :cry: bu arada acıbadem kadıköyden katılıyorum arada karşıyada geçiyorum hatta cuma sabahları banko geçiyorum:D 34 TZ 5140 plakalı beyaz kuğumu gören olursa geçsin arkama selektöre abansın :D
Ensendeyim Cem abi.. :D

Geri