Opel astra mı Ford focus mu? (Dizel)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan izzetdalgic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yanlız bu yeni focusta daha fenaymıs ya:D

her zaman astra tek dezavantajı suanda kasa değişmesi ama yinede üretilecek cok acil değilse bekle fiyatlar dahada düşecek o zaman astra al derim..

sekil olaral sedansa ford, hb'se opel derim..

:good:

İkiside ekonomik araç.

1.3 CDTI 90 HP 200 NM Tork
Artısı: Vergisi Düşük. Eksisi: Biraz Hantal.

1.6 TDCI 110 HP 240 NM Tork. Artısı: Astraya göre performanslı. Eksisi: Çok sesli çalışıyor olması.

Ben Olsam Astra alırdım. Tercih meselesi. Astra'nın tipi daha hoş, fiyatı daha cazip.(bana göre.)

:good:
bu yoruma katılmamak elde değil aynen yukarıda yazıldığı gibi focusun dizelinin performansı feci derecede yüksek ama gerçekten çok ama çok sesli çalışıyor ayrıca makyajlı focuslar çok fiyasko çok kötü makyajsız olsa tercih edilebilir

focusun daha performanslı motoru opelin kalkışta ağır kalan 1.3 cdti'na göre cezbetse de, biraz performanslı kullanıştaki fazla olan yakıt tüketimi ve rakiplerinden daha fazla sesli çalışması handikap... ayrıca estetik olarak focusun içini beğenmiyorum. ibre astradan yana ama sonuçta tercih sizin... bu arada yeni astranın cdti motoru sanırım 95 beygir olacak(ama çok fazla bişey değişmez)

Ben olsam astra yı secerdim sırf ford ların içini sevmediğim için.Astra ile Focus a yanyana binebileceğin bir yere git aracın içine bindiğinde seni daha özel hissettirecektir

Geri