opel combo hakkında bilgi

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 5 kişlik aileyim ve devlet meuruyum.. Aracımı sıfır aldım 2005 yılından beri şehiriçi şehirdışı 80.000 km kullandım ve hala kullanıyorumm.. Tam bir aile arabası..

Yorum yazan arkadaşlar neye dayanarak yazıyorlar bilmiyorum.. Aracımın bakımlarını hiç bir zaman aksattmadım..Şunu söliyim aracım yüklüde olsa boşta olsa ne rampada ne düz yolda bana sıkıntı hiç bir zaman çıkarmadı.. Rampada sollayabilen bile olmadı desem yalan olmaz.. Hele 75.000 km bakımda yağı Mobil olarak değiştirdiğimden beri araç daha bir performanslı geliyor bana...Tabi siz aracın bagajına 1,5-2 ton yük atarsanız başkaaa... Sonuçta arabanın yük taşıma kapasitesi belli kitapçıkta yazar ;)

Bu araçla türkiyenin trakya ve doğu harizç heme hemen her tarafını gezdimm.. Konforunu ve rahatlığını kullanan bilir...

Yakıtı gayet makul düşük oranda. 100 km de Şehiriçi 6-7 litre şehirdışı 5-5,5 litre yakıyor (Hava durumuna göre yaz-kış değişiyor)..

Bana göre tek kötü yanı KLİMA ile şehiriçinde dur kalklarda performans kaybı hissedilir derece de oluyor.. Yoksa başka problemi yok..

Ama siz araçtan 170-200 km hız. 0-100 km ye 5-10 saniyede ulaşma beklerseniz gidip spor araba alacaksınız combo değil.. ;)

Son düzenleme:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa senin araç 1.3 cdti ve 17 kuruşmu yakıyorsun??? çok değilmi yaaa...
Benim 1.7 dti euro diesel ile ş.içi basarsam 15-16 kuruş yakıyor. (mazot 2.6 hesaplarsak)
basmaz ekonomik kullanırsam 13 krş km olarakta ağzına kadar dolu depo ile ş içi 800 de ışık yandı. (genelde e5 de mköy bahçelievler arası yan yollardan arabayı hiç durdurmadan fazla trafikten alternatif yollala kaçarak)
Arkadaşım benim fikrim 1.7 alman. bak bende c3 de var (1.4 HDİ) 17 lik o jantlarla araba boşken uçuyo ama klima açıp yüklü olunca bayılıyo. Gerçi motoru çok iyi durumda ve iyide gidiyor ama 1.7 heleki bakımlı ise bakımlı 1.3 den her zaman iyi gider...
chipletmeyide Mehmete yaptırırsan memnun kalırsın...

Son düzenleme:

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benim araç 1300 kilo ama bide öyle düşün ve full redline ve full ş.içi bu

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yorumlarınız ıcın cok saolun bugun 1,3cdti combo city plus aldık 2008 model 18000kmde sıyah renk bıze 22bın tlye mal oldu araba temız bır cızıgı bıle yok aldıktan sonra 150 km yol gıttık hıcde kötulenecek bır guce sahıp degıl rampalarda bıle 4, vitesten asagıya dusmeı araba torku az olmasına ragmen devırı ayarlarsanız herhangı bır cekıs dusuklugu olmuyor yorumlarınız ıcın tekrardan tesekkur ederım

kfancareri

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende 1.7 DTI vardı ve modeli yenileyim diyerek 1.3CDTI aldım.!.7 ISUZU motor 1.3CDTI FIAT motor.1.7 den şaşma

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yorumlarınız ıcın cok saolun bugun 1,3cdti combo city plus aldık 2008 model 18000kmde sıyah renk bıze 22bın tlye mal oldu araba temız bır cızıgı bıle yok aldıktan sonra 150 km yol gıttık hıcde kötulenecek bır guce sahıp degıl rampalarda bıle 4, vitesten asagıya dusmeı araba torku az olmasına ragmen devırı ayarlarsanız herhangı bır cekıs dusuklugu olmuyor yorumlarınız ıcın tekrardan tesekkur ederım

allah kaza bela vermesin biz tecrübemizle bilgimizle ve rakamlarla sana yardımcı olmak istedik ve oldukta sevindim:)

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bundan sonra bize hayırlı olsun demek kalır.. Allah sevdiklerinle beraber kazasız belasız kullanmak nasip eder inşallah :)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benim araç 1300 kilo ama bide öyle düşün ve full redline ve full ş.içi bu
1300 kg arada 250 kg kadar fark var birde redline o zaman normaldir diyelim:) kg o kadar değilde redline de yakmadan gidiyo mazot ondan bu kadar yakıyor. yoksa benim araba normalde 1050 falan galiba boşken ben bi kere bagajda 60 kilo yük ve 6 kişi yani toplamda araba 1500 kg falan km de 15 kuruş yaktım ama devir 3000 3500 arası gittim bırak redlini motor çekiyo ama tekerler sürtüyo:) . redline bence daha çok artırıyor tüketimi...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun abi ilk baskı balata ve volan değişiminde görüşmek üzere