Opel Corsa 1.4 otomatik vites aşırı benzin yakması sorunu

wirkend

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 1 ay önce Opel Corsa 1.4 otomatik vites sıfır kilometre araba aldım. Hali hazırda bu aracın yakıt tüketiminin biraz fazla olduğunu biliyordum fakat 2 gündür araba inanılmayacak derece hantallaştı ve yakıt tüketimi aşırı noktalara ulaştı. Araba çok fazla boğuluyor ve hatta düşük viteslerde ciddi bir titreme yapıyor. Azıcık bi rampa gördüğünde 20litre/100 km gibi tüketimleri görüyorum. Bununla alakalı bir bilgisi olan var mı acaba? Servise götüreceğim fakat durumdan da endişe etmedim değil sonuçta alalı daha 1 ay bile olmadı. Ayrıca benzini opet veya shell dışında bir yerden almıyorum.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Arkadaşlar merhaba. 1 ay önce Opel Corsa 1.4 otomatik vites sıfır kilometre araba aldım. Hali hazırda bu aracın yakıt tüketiminin biraz fazla olduğunu biliyordum fakat 2 gündür araba inanılmayacak derece hantallaştı ve yakıt tüketimi aşırı noktalara ulaştı. Araba çok fazla boğuluyor ve hatta düşük viteslerde ciddi bir titreme yapıyor. Azıcık bi rampa gördüğünde 20litre/100 km gibi tüketimleri görüyorum. Bununla alakalı bir bilgisi olan var mı acaba? Servise götüreceğim fakat durumdan da endişe etmedim değil sonuçta alalı daha 1 ay bile olmadı. Ayrıca benzini opet veya shell dışında bir yerden almıyorum.

Anlık görüntü yanıltıcı olabilir, depoyu fullediğinizde km yi sıfırlayın, 100 150 km sonra tekrar fulleyip ölçebilirsiniz, ama anlık göstergeye göre pek sağlıklı olmaz, ortalama tüketim varsa o da yaklaşık bir bilgi verebilir. Ama en doğrusu pompaya gidince kaç tl para ödediğimizde çıkar :bir:

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
rodaj süresince alışmaya çalışan parçalar var. sürekli aynı viteste gitmeyin aracı çok aşırı hızlı kullanmayın. rodaj süresince aracın fazla yakması bir nebze normaldir.

Gokhan.53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa 1.4 enjoy 2011 model aşırı yakıt tüketimi.

Arkadaşlar merhaba.Aranızda yeniyim ve aranızdaki bilgililerin yardımına ihtiyacım var.

Opel corsa 1.4 enjoy twinport 2011 model 98bin kmde 18 binde landirenzo lpg takılmış aracım var. Aracımı 2017 temmuz ayında 88 bin kmde ankaradan aldım ve şuan kütahyada yaşıyorum.Aracımda aldığım günden beri aşırı yakıt tüketimi olduğunu düşünüyorum.Yaklaşık olarak 100 km/8 litre ve inanın sabit 90 km/h ile ş.arası. Mevsimsel olduğunu düşünmeyin çünkü aldığım günden beri hesaplıyorum hatta işin ilginci kışın artması gerektiği halde artmadı yani sabit ama çok fazla.

Aracımın bakımları tam yağ yakma ötme titreme pıslama tıslama öksürme aksırma tıksırma hapşırma sigara alkol v.s. hiçbirşey yok! Ama tüketim çok fazla
ş.içi değerini söylemiyorum bile şimdiden teşekkür ederim hepinize

seckins33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba, bende 05.12.2017 tarihinde sizinle aynı model aracı sıfır aldım.Şu anda 1000 km'de.Anlık yakıt tüketimine pek takılmayın.Ben 39/100 değerini bile gördüm.Depoyu doldurup denemek en net ölçüm yöntemidir.Şehir içinde fazla yakması da gayet normal.Otomatik araçların kötü yanıda bu maalesef.Ben 5 yetişkin ile gidiş/dönüş 200 km yolu (yolun dörtte biri dik rampa olmak üzere) 14 lt ile tamamladım.
Tahminice şehir içinde sakin kullanımla 10/100 değerini yakalarım diye düşünüyorum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Aranızda yeniyim ve aranızdaki bilgililerin yardımına ihtiyacım var.

Opel corsa 1.4 enjoy twinport 2011 model 98bin kmde 18 binde landirenzo lpg takılmış aracım var. Aracımı 2017 temmuz ayında 88 bin kmde ankaradan aldım ve şuan kütahyada yaşıyorum.Aracımda aldığım günden beri aşırı yakıt tüketimi olduğunu düşünüyorum.Yaklaşık olarak 100 km/8 litre ve inanın sabit 90 km/h ile ş.arası. Mevsimsel olduğunu düşünmeyin çünkü aldığım günden beri hesaplıyorum hatta işin ilginci kışın artması gerektiği halde artmadı yani sabit ama çok fazla.

Aracımın bakımları tam yağ yakma ötme titreme pıslama tıslama öksürme aksırma tıksırma hapşırma sigara alkol v.s. hiçbirşey yok! Ama tüketim çok fazla
ş.içi değerini söylemiyorum bile şimdiden teşekkür ederim hepinize

Aynı arabanın manuel olani mevcut 55 binde. Şehir içi 7.5 dışı 5.9 ( 100 km 130 km hiz) sizin otomatik 4 vites olmalı( vites aralığı uzun)ayrıca genelde corsanin otomatiği manuel den fazla yakar. Yapmanız gereken filtrelerin bakımını aksatmadan ve buji değişimini gerçekleştirmek. Şehir içi için 8.5 _10 arası otomatik için normal deger sayilir

seckins33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı arabanın manuel olani mevcut 55 binde. Şehir içi 7.5 dışı 5.9 ( 100 km 130 km hiz) sizin otomatik 4 vites olmalı( vites aralığı uzun)ayrıca genelde corsanin otomatiği manuel den fazla yakar. Yapmanız gereken filtrelerin bakımını aksatmadan ve buji değişimini gerçekleştirmek. Şehir içi için 8.5 _10 arası otomatik için normal deger sayilir
Bu araçlar 6 ileri şanzıman...

Gokhan.53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam merhaba geç döndüm kusura bakmayın fakat benimde aracım manuel ve yapmadığım test kalmadı zaten 1.6 1.4 atmosferik orta halli araçlarda en fazla normalde 7 litre yanar ama bende biraz daha fazla yani fazla sabit 90 da.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba geç döndüm kusura bakmayın fakat benimde aracım manuel ve yapmadığım test kalmadı zaten 1.6 1.4 atmosferik orta halli araçlarda en fazla normalde 7 litre yanar ama bende biraz daha fazla yani fazla sabit 90 da.

7 litre yakmasını beklemeyin çok ekstrem durum olur. Dediğim gibi 7.5 8.5 arası normal değer yokuş olmayan hava şartları yumuşak iklimde.Bakımıni aksatmadan buji filitre değişimi yapacağınız en kolay yol.