Opel Corsa 1,7DTI 2003 Elektronik arızası

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yukselkk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bnmkide Yakıyor Düz YOlda SAbit Gidiyorum 90-100 arası 2-3 dk sonra küt diye Yanıyor lamba :(:(

Alper seninki çekiş düşürmüyor ama değilmi ?

Arkadaşlar,konunun üzerinden uzun bir süre geçmiş ancak ben yeni yaşadığımdan dolayı sizlerle paylaşmak istedim...

Arabamı yeni aldım ,2003 model corsa 1.7 DTI ,aracımı aldıktan hemen sonra İzmir'e gittim ancak yolda o meşhur sarı lamba yandı hepinizin tatbik ettiği gibi bende kontağı kapatıp tekrar açtım ve düzeldi,ancak benim en büyük handikapım ,daha önce kullanmadığım bir araba olduğundan tam anlamıyla çekiş gücü performans gibi özellikler hakkında bilgi sahibi değilim ancak sanırım arabamın çekişi düşük...biraz önce bu konulara hakim bir arkadaşımı aradım bana sanayi ye gitmemi ve aracı bir makinaya bağlatmamı söyledi bu makina aracımın enjektör ve borularını temizleyen özel bir solisyonu motor içinde dolaştırıyormuş ve temizlenmesini sağlıyormuş...daha sonra aldığım yakıta dikkat etmemi söyledi...sizlerinde fikirleri varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaşlar Tam "konu çözüldü" sorun yakıtmış demiştim ki öyle olmadığını fark ettim.Malesef ışık yanmaya devam ediyor.

Bu kronik hastalığı çözmek amacıyla harekete geçtim ve sorunun AGR oldugunu öğrendim.
Hemen Anadolu yakasındaki oto sanayi sitesine gidip danıştım.ve Agr temizlenip iptal edildi.Bu işlemi yaptıralı 5 ay oluyor hiç yanmadı.Araçta hiç bir olumsuzluk yaşamadım.
Bilginize

Egryi İptal Ettirdiginiz İyi olmuş.Artık Motorunuz Kurum Baglamayacak.Benim Problemimde Çözülde Sorun Map Sensöründeymiş Değiştirdik Düzeldi.

bende de aynı sorun var opel corsa 1.7 dti

egr yi iptal etmek kesin sonuç mudur? arabaya bir zararı olur mu? kardeşim sana ne kadara mal oldu egryi iptal etmek?

bir tane conta kesip takıyorsun masrafı taş çatlasın 5 lira

hocam öyle agr felan degil ben ümraniye civarında oturuyorum ve bende de aynı şekil bir arıza rastladım arabam 100 km üstüne cıkmıyor ve çılgına dönmüştüm nerdeyse arabayı patlatıcaktım yanii ama gezmedim servis eski dizelciler felan kalmadı egr diyorlar baska bir şey demiyorlar sıfırını takıyorum arıza yine yanıyor ben bostancı yan yolda olan ellerinden öperim tüm arkadaş larım OPEL TEAM abi başka servis yalan ve bugun kırmızı bir corsa 1,7 dti gönderdim saolsunlar halletmişler yanii arabamda beyninde sıkıntı vardı şuanda hiç bir problem yok 1,7 dti üstüne araba tanımam abicim bi kere cigeri saglam saygılar

Geri