Opel Corsa Bilgi Lütfen

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CHa.AY
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben opel corsa almayı düşünüyorum corsa tek kapı 2003 yada 2005 almayı düşünüyorum biraz bilgi alabilirmiyim 1.7 cdti mi yoksa 1.3 cdti mi? bence 1.7 daha iyi gibi geliyor ve ses yakıt perfomans özellikler nedir bana yardımcı olursanız çok sevinirim yaklaşık hiç bi bilgim yok ve modifiye için ne kadar tutar ve sizce siyahmı ilk tercih beyazmı?

Cihat Aydemir

1.7oldukca iyi modifiye ediliyor.sitemizde de hem aracını modifiye ettiren hem de modifiye eden kişiler mevcut.vergi problem olmazsa bence 1.7 alın derim modifiye edicem derseniz

motor sesiyle ilgili olarak şunu söleyim..ABARTH nickli üye 1.7 dizel almıştı galiba.. aracın sesi kendisini biraz rahatsız etmiş.. kendisi yalıtım yaptırmış arabaya.. yani işin doğrusu 1.7 ler biraz traktör gibi çalışıyo ama işte yalıtımla bi nebze çözüm olabilir belki

motor sesiyle ilgili olarak şunu söleyim..ABARTH nickli üye 1.7 dizel almıştı galiba.. aracın sesi kendisini biraz rahatsız etmiş.. kendisi yalıtım yaptırmış arabaya.. yani işin doğrusu 1.7 ler biraz traktör gibi çalışıyo ama işte yalıtımla bi nebze çözüm olabilir belki

başka bi sitede okumuştum istanbulda japon oto diye bir yer farklı bi egzozla işi daha normal hatta hoş bi sesi vardı bi video var hatta
http://www.youtube.com/watch?v=5DoQBwgZUKQ

biraz sesler karışık ama fena deil bi bakın isterseniz

''ve motordan direk çıkış yapıldığında ve yanlardan marşpiyele ağız vererel çok tatlı tok bir ses elde ettiğini iddia eden arkadaşlar var 1.9 doblo dizel de denenmiş'' ama en son yazdığım bi arkadaştan alıntı bilmiyorum farklı bi site yine

ve son olarak bunun vergileri nasıldır?

ticari araç olarak geçiyosa azdır ama geçmiosa 1.2 1.3 motora göre bayağ fazladır :) kullananlar yardımcı olur.. ayrıca opelim.net te ki 1.7 garajına gidersen orda bayağ bi bilgilendirirler adamı:D

Arkadaşlar ben opel corsa almayı düşünüyorum corsa tek kapı 2003 yada 2005 almayı düşünüyorum biraz bilgi alabilirmiyim 1.7 cdti mi yoksa 1.3 cdti mi? bence 1.7 daha iyi gibi geliyor ve ses yakıt perfomans özellikler nedir bana yardımcı olursanız çok sevinirim yaklaşık hiç bi bilgim yok ve modifiye için ne kadar tutar ve sizce siyahmı ilk tercih beyazmı?

Cihat Aydemir

öncelikle 1.7CDTi alamazsın çünkü Türkiye'ye gelmedi ancak 1.7 Dti alabilirsin ki al derim ancak 1.3 motorun tüketimi birazcık daha az olabilir ayrıca kabin içi sesi daha az olabilir ve tabiki common-rail olduğu için son hızıda birazcık daha yüksek olacak ancak 1.7nin en büyük özelliği 1800-3000 devir arası 165Nm lik torku aralıksız sunması buda şahsen bana aracı uzun yolda kullanırken büyük bir zevk veriyor...:rock

o ne ivrenç bi egzoss sesi?

Anıl Bey bilgiler için teşekkür ederim

İbrahim Bey sanki ses bana fena gelmedi eğer gidersem istanbula yaptırırm bilgiler için teşekkür ederim

Ayrıca corsa ne gibi problemler açar motor bi sorun olurmu? yada problemden kastım normal bir araçta yani corsacılar ne gibi problemler yaşıyor çok büyük problem yaşayanlar varmı?

Corsa c lerin kronik sorunu direksiyon kutusu problemidir.2003-2005 arası modellerde sıkça görüldü.Artık tamir kitleri çıktı ama çok araç sahibini arabasından sogutmuştur.Özellikle 2004 lerde bu arızaya biraz daha fazlaca rastlaniyor.Alırken dikkat etmekte fayda var..

peki biz bunun bozuk olup olmadığını nasıl anlarız kullanılan araçta nasıl anlaşılır?

Geri