Opel corsa D

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler benim 2009 model opel corsa D aracımı yeni aldım 2 sorum olucak
1. Sorum Hangi tür antifirizi kullanmalıyım organik mi inorganik mi?
2. Sorum benim araç 100 derecede fan açıp 95de kapatıyor, genellikle rölantide sıkışık trafikte sıcaklık 1000 dereceyi buluyor hatta bazen 105 bile buluyor bu normal mi? Opeller sıcağı sever der ustalar doğru mu? Şimdiden teşekkürler...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler benim 2009 model opel corsa D aracımı yeni aldım 2 sorum olucak
1. Sorum Hangi tür antifirizi kullanmalıyım organik mi inorganik mi?
2. Sorum benim araç 100 derecede fan açıp 95de kapatıyor, genellikle rölantide sıkışık trafikte sıcaklık 1000 dereceyi buluyor hatta bazen 105 bile buluyor bu normal mi? Opeller sıcağı sever der ustalar doğru mu? Şimdiden teşekkürler...
Motul mocool motul antifiriz koyun devam edin yüksek ısıda çalışır normaldir sorun yok fan açıyor hararet kalkmıyor sa iyidir

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam sizinde aracınızın soğutma suyu radyatör hortumu aşırı sıcak basıçlı oluyor mu?
Opel motorlarında boru çok sertleşir motor sıcak iken ustalar buna üst kapak contası yakmış derler diyebilirler diyorlar da ama öyle bir durum yok o boru aşırı sert oluyor ve biraz şişiyor bu normaldir diğer araçlara göre

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel motorlarında boru çok sertleşir motor sıcak iken ustalar buna üst kapak contası yakmış derler diyebilirler diyorlar da ama öyle bir durum yok o boru aşırı sert oluyor ve biraz şişiyor bu normaldir diğer araçlara göre
Hocam aynen bir usta bana öyle conta yakmış dedi bende şaşırdım conta yakma ile ilgili hiç bir belirtide yok

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam peki corsa D lerin motoru aleminyum blok mu bilginiz var mı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçlarin blokları alimunyum karışımlı oluyor dizeller çelik te içeriyor yine daha bilen üstad lar yardımcı olurlar bu konuda

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam aynen bir usta bana öyle conta yakmış dedi bende şaşırdım conta yakma ile ilgili hiç bir belirtide yok
Derler bildiğim için çoğu usta opelde soğutur adamı yani o boruya bakıp çoğu kişiye conta yanık diyorlar direk yazıktır herkesin hakkına giriyorlar