opel corsa hakkında yardım ...

sizce en iyi corsa hangisi ??

• 1.3 CDTI Cosmo

Oy: 14 32.6%
  • 1.3 CDTI Enjoy

Oy: 6 14.0%
  • 1.3 CDTI Essentia

Oy: 2 4.7%
  • 1.3 CDTI Fantasy

Oy: 0 0.0%
  • 1.3 CDTI Silverline

Oy: 5 11.6%
  • 1.3 CDTI Sport

Oy: 7 16.3%
  • 1.7 DTI

Oy: 1 2.3%
  • 1.7 DTI Comfort

Oy: 8 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    43
  • Anket kapatılmış .

evigbrend

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 2001 model üstü olan opel corsa almayı düşünüyorum.(fakat 2 kapı olmasın)
arabanın şıklık ve yakıt tasarrufu bu kararı almamı sağladı
fakat aracın hangi modelinin donanım olarak iyi olduğunu bilmiyorum
sizce hangisini almalıyım. araç dizel olsa daha iyi olur
en avantajlı modeli hangis. hem yakıt tüketimi hemde performans önemli benim için

ayrıca bana motor güçleri ve yakıt tüketimleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim

1.3 CDTI Cosmo
1.3 CDTI Enjoy
1.3 CDTI Essentia
1.3 CDTI Fantasy
1.3 CDTI Silverline
1.3 CDTI Sport
1.7 DTI
1.7 DTI Comfort

Son düzenleme:
essentia en düşük modelidir, ucuzdur ama pek tavsiye etmem, yinede severek binebilirsiniz...

bende essentia var ama şuanki aklım olsa en az enjoy alırdım...

2006 modelden düşük olanlarda direksiyon kutusu problemi var diyolar, bi şekilde halledilebiliyomuş ama imkan varsa 2006 almanı tavsiye ederim...

genç adamsın , senin yerinde olsam 2006 1.3 cdti silverline modelini alırdım, rengide siyah olurdu , siyahın bakımı zor dersen beyaz silverline larda çok güzel, başka renklerde mevcut tabi... silverline en sportif modeli corsa c lerin

elipsoid farlar , siyah stoplar , beyaz kadran ( özellikle geceleri hoş duruyo )

1.2 essentia alırsan abs yok onlarda haberin olsun

özet olarak 1.3cdti enjoy yada silverline almanı öneririm, bu arada dizel corsa ve combolarda volan problemi çıkabiliyomuş, bu da 1.5 milyar demek, alırken onada dikkat et, çok gezmiyceksen yine silverline yada enjoy 1.2 1.4 lere de bakabilirsin

özel olarak sormak istediğin şeyler varsa buyur

çok teşekkür ederim
fazla gezcem. malum üni öğrencisiyim :) ondan biraz yakıt uyguna gelsin istiyorum
en çok gümüş gri ve onun bi ton daha koyu olan rengi vardı. o ikisi hoşuma gitti
almışken iyisi olsun istiyorum

ayrıca sizce performansları nasıl ? yeterli ölçüdemi ?
ayrıca bi araçta sunroof gördüm. bu modellerde mevcutmu ?
ve bahsettiğiniz aracların yakıt tüketimi hakkında bilginiz varmı acaba ?
otomatik vitesleri tavsiye edermisiniz ?

Son düzenleme:
banko 1.3 CDTİ Cosmo en full ü yanlış hatırlamıyorsam 8 Havayastığı dijital klima falan gibi çok güzel özellikleri var performansı seni tatmin edebilecek düzeyde yüksek torktan dolayı gayet güzel bir sürüş zevki var vites geçişleri çok net ve çok yumuşak Sunroof lusunuda görmüşsündür opsiyon olarak sadece Silverline ve cosmo larda var diye biliyorum bu arada yakıt tüketimi 100km de 4.5-5.0 arası bişey

walla yakıt konusunda süper . görüntüde bi okadar hoş. performansta iise ben alırım aga bu arabayı :D

arkadaşlar arka stopları koyu renkli olanlar var. o arabanın fabrika çıkış halimi yoksa sonradan mı yapılıyor. siyahımsı bi renkte oluyor.

arka stop siyah olanlar silverline olanlar..

corsalardan bir pejo gti tarzı performans bekleme, ama araç sana yeticek.. çok ani hızlanmalar yapamasanda konforu opel olması yeter... ki 5. viteste araç hızını aldığı zaman keyifli bi performans veriyo, yani gaza güzel tepkiler veriyo..

ikinci el 19-20 milyara kadar 2006 model dizel silverline yada cosmo , varsa sunroof falan temiz bi araç bul ve al derim

Enjoy Spor Pakette olabilir derim. Kuzenimde 1.2 Enjoy Spor paket var ayrıca sunrooflu. Rengide şimşek grisi, çok tatlı ve çok şık bir araba.

Anladığım kadarıyla corsa c arıyorsun durumun müsaitse almışken cosmo olanını al çok memmun kalırsın ayrıca 1.3 cdtı da tatmın edici düzeyde bir motor özellikle yakıt alırken çok tatmin oluyorsun.

Geri