Opel Corsa Neden Gitmiyor?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan k@lken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

k@lken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu açarken öncelikle samimiyetime güvenmenizi rica ediyorum 2 haftadır tatil amaçlı Bodrum Yalıkavakta arkadaşımın evinde kalıyorum arkadaşımın annesinin 1997 model Opel Corsa 1.4 otm. var...

İlk bindiğimde 90HP olmasına güvenip Bodrumun yokuşlu dar yollarında sollamaya çıktım ama arabada tık yok sport tuşuna basıyorum sadece vits küçültmeyi akıl ediyo...

Sorun sadece yokuş yukarı giderken değil düz yoldada araçta inanılmaz bir hızlanma isteksizliği var yanımda normal bir şekilde kalkan corollayı dip gaz basarak ancak 90kmden sonra geçtim bu arada corolla gaz çoktan kesmişti...

Benim bilgiğim opelim sınıfında en üstün yanı performansıydı...

Bunun yanında aracın inanılmaz yol tutuş zaaflarıda var yok gerçekten yol tutmuyor süspansiyon aşırı sert olmasına rağmen toldaki bütün çukurları bol bol var sırtımda hissediyorum...

Gerçekten opele karşı olan sempatim tamamen çöktü...

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Bu konuda çok tecrübeli değilim, ancak 1997 Corsa 1.4 Otm. ile Toyota Corolla'yı geçmeye çalıştım diyorsunuz...

Burada araçların durumuda önemli... Corolla kaç motor, düz vites mi, her 2 araçta ki yük neydi, yolun durumu nasıldı?...
Zaten ikisi de denk araba değil... Ayrıca bana göre bahsettiğiniz Corolla büyük ihtimalle daha büyük motor hacimli ve düz vitestir...

Ben de 1995 Astra 1.6 Otm. var... Dip gaz yerine normal hızlanma ile daha iyi sonuç alıyorum gibi... Zira vites aralıkları uzun... Ayrıca 1-2 defa denk geldi; dip gaz yaptığımda araba sanırım kick-down yapıyor ve bu sırada biraz duraklayıp hızlanıyor... Sizde de aynı durum olmuşsa o arada Corolla mesafeyi açmış olabilir... Yalnız ben bu dip gazı yaptığımda kick-down özelliğinden habersizdim ve tekrar deneme fırsatım olmadı...

Yokuş çıkarkende biraz sabır gerekiyor... Özellikle araçtaki mevcut yük ve klimanın hayli etkisi var... Böyle bir durumda sollamayı zaten hiç tavsiye etmem... Şimdiye kadar bir kez uzun yola çıktım (İzmir-Fethiye) ve bu söylediklerim bu yolculuktan edindiğim tecrübelerim...

Tecrübeli arkadaşlarında yorumlarını beklemek gerek...

bende 2006 model corsa 1.4 90 hp kullandım otomatikdi oda bende zevk alamadım ondan benim corsama göre sanki daha ağır yada bana mı öle geldi anlayamadım hızlanmada da160dan sonraa araba giitmiyorduu

Bu konuda çok tecrübeli değilim, ancak 1997 Corsa 1.4 Otm. ile Toyota Corolla'yı geçmeye çalıştım diyorsunuz...

Burada araçların durumuda önemli... Corolla kaç motor, düz vites mi, her 2 araçta ki yük neydi, yolun durumu nasıldı?...
Zaten ikisi de denk araba değil... Ayrıca bana göre bahsettiğiniz Corolla büyük ihtimalle daha büyük motor hacimli ve düz vitestir...

Ben de 1995 Astra 1.6 Otm. var... Dip gaz yerine normal hızlanma ile daha iyi sonuç alıyorum gibi... Zira vites aralıkları uzun... Ayrıca 1-2 defa denk geldi; dip gaz yaptığımda araba sanırım kick-down yapıyor ve bu sırada biraz duraklayıp hızlanıyor... Sizde de aynı durum olmuşsa o arada Corolla mesafeyi açmış olabilir... Yalnız ben bu dip gazı yaptığımda kick-down özelliğinden habersizdim ve tekrar deneme fırsatım olmadı...

Yokuş çıkarkende biraz sabır gerekiyor... Özellikle araçtaki mevcut yük ve klimanın hayli etkisi var... Böyle bir durumda sollamayı zaten hiç tavsiye etmem... Şimdiye kadar bir kez uzun yola çıktım (İzmir-Fethiye) ve bu söylediklerim bu yolculuktan edindiğim tecrübelerim...

katılıyorm

Bu konu açarken öncelikle samimiyetime güvenmenizi rica ediyorum 2 haftadır tatil amaçlı Bodrum Yalıkavakta arkadaşımın evinde kalıyorum arkadaşımın annesinin 1997 model Opel Corsa 1.4 otm. var...

İlk bindiğimde 90HP olmasına güvenip Bodrumun yokuşlu dar yollarında sollamaya çıktım ama arabada tık yok sport tuşuna basıyorum sadece vits küçültmeyi akıl ediyo...

Sorun sadece yokuş yukarı giderken değil düz yoldada araçta inanılmaz bir hızlanma isteksizliği var yanımda normal bir şekilde kalkan corollayı dip gaz basarak ancak 90kmden sonra geçtim bu arada corolla gaz çoktan kesmişti...

Benim bilgiğim opelim sınıfında en üstün yanı performansıydı...

Bunun yanında aracın inanılmaz yol tutuş zaaflarıda var yok gerçekten yol tutmuyor süspansiyon aşırı sert olmasına rağmen toldaki bütün çukurları bol bol var sırtımda hissediyorum...

Gerçekten opele karşı olan sempatim tamamen çöktü...

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

anlattığın olayda alakasız iki araba söz konusu. hiç bir şartta karşılaştıramazsın o arabaları. vectra, astra değil corsa hem de b kasa. benim fikrim şu,
o corsanın hiç bişeyi yok, gayet normal bi araba. zaten bazı ters şeyler yazmışsın, süspansiyon sertse tabiki çukuru hissedersin.sen 3-5 gün m3 yada mercedes gibi bi arabaya binip sonra corsanın koltuğuna oturdun heralde. başka bişey olamaz.

normal

Opelllerin hızlanması ve ara hızlanmaları genelde yavaş. 1.6 astra kullanıyorum bu bile bana yavaş geliyor.3300 altı kolay devirlenmiyor üstü kolay devirleniyor. Ama devrini aldımı memnun eder sürücüyü. Ayrıca güvenli.:rock
Bu yüzden memnunum opellimden. Bence anormal bir durum yok. Oto.vites için zaten performans daha kötü.

En beğendiğim araç bir önceki eski aracım ford fiesta ZetecS idi.
vites bile değiştirmeden yokuş yukarı 1.6 tokatlar 2.0 ile yan yana gidip adamı arabasından soğuturdum.:)

otomatikle düz vites arasında cok fark var gidiş acısından

bende 1.4 90 hp corsa c kullandım otomatik, araba ile yokuşları çıkamadım vites küçültüyo ama boşa araba çıkmıyodu. Ama bunu genelleme yapamayız çünkü o bindiğim aracın motoru büyük ihtimalle iyi durumda değildi.

bana manuelle hantal gelio.otomatikle düşünemiyorum bile.hızlı gitmek istiyorsan.gaza önceden bascaksın.ilk başta yemiyor gazı.sonradan açılıyor.en üst dewirlerde seyretmen gerekir.kalken aynı motor bende war biliyorsun durumu....

Geri