Opel de Begenmedikleriniz Neler ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan oonderk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arka tampon kesinlikle bir kere değiştirdim iki kere boyattım ve hayla inatla birileri sürtüyor yada yumuşak vuruyor uyuz oluyorum ama artık refleks olmuş nerde vectra görsem arka tamponuna bakıyroum hemen hemen her kezde de sol yada sağ üst köşelerde çizik sürtme darbe izleri var :D

Bende 2005 model 1.6 ENjoy var, beğenmediğim özellikleri:

1-araba çok hantal

2-araba daha 18000km'de ve gösterge panelinden vızıltı geliyor elimi dokununca kesiliyor, sinir ediyor.

3-koltuklardan gelen karyola gıcırtıları

4-aracın orjinal paspasları tam rezalet, temizlemesi çok zor

5-araç malesef savrulmaya eğilimli, amortisörleri sert olmasına rağmen malesef fazla savruluyor

6-araçta elektronik problemleri var, örneğin korna kafasına göre takılıyor bazen çalıyor bazen çalmıyor, cd çalarda ses yükseltme düğmesi bazen bir sonraki parçaya geçiriyor, aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor :)

7-...... yazacak çok şey var ama şimdi burda hepsini yazmaya kalksak roman olur, kimsnin vaktini almak istemem.

2007 combo'da;
- Kornanın yeri ve işlevi iyi değil, sesini de beğenmedim, bir süre sonra da deliniyormuş,
- Far açık uyarı sesi rahatsız edici,
- Sol kol dayama yeri alçak,
- Sağ kol koyma için aksesuarcılarda kutu şeklinde uygun bir ürün yok, denediklerim ise, el freni ve koltuk yatırma fonksiyonunu kapatıyor,
- Önü alçak, yük koyunca yere paralel oluyor,
- Bakım ücretleri ve parçaları çok pahalı,
- Sınıfındaki diğer full araçlarla kıyaslandığında donanımı oldukça düşük. (ASR, EBD, ESP, Yangın önleme sistemi, Park sensörü, Aksesuar noksanlığı, ilk aklıma gelenler)
- Torpido gözü derin ama küçük,
- Üst raf malzeme aramak için kullanışsız,
- Sınıfındaki araşlardan oturuş ve yerden yükseklik olarak alçak,
- Arka koltuklarda oturanların ışığı yok,
- Bagajda bari ikinci bir 12V çakmak çıkışı olmalıydı,
- Satış adetlerinin geride kalmasının opel distrübitörlerinin umrunda değil,
- Opsiyonlu da olsa yan hava yastığı yok,
- Sunroof opsiyonu yok.

ben astra g de pedallerin üzerindeki plastiğe ayaklarımın çarpmasına sinir oluyorum.41 numara ayakkabı giymeme rağmen ayak uçlarım pedallerin üzerindeki plastiğe takılıyor. büyük numara ayakkabı giyenler napıyor bilmiyorum.

havanlandırma anahtarı ışıklarını yaptıracaksan aman dikkat

bendeki 2000 model corsa da havalandırma dugmelerinde aydınlatma yok mu yoksa lambasımı sonuk
3 dugme var birisi sıcak soguk ayarı, digeri fan hızı, otekisi havanın yonu
bunlardan birisinin aydınlatması var diger ikisinde yok
olmayanların simgelerinin zeminide aydınlık olan dugmelerinkinden farklı
servise gittigimde sorcam ama hep unutuyom
gunahını almıyım eger koymamıslarsa cok gıcık oluyom
geceleyin camamı ufluyo ayagamı ic lambayı yakmadan goremiyorum

bu ışıklar gelir gider akıllı bir yanıyor bir sönüyor tamir ettiriyim derken aman dikkat et konsolu söküp taktırdığın adam opele yabancıysa plastik aksamın tırnaklarını kırabilir ondan sonra parçaların biri ileride biri geride kalıp çok sinir bozucu bir görüntü oluşturur son pişmanlık fayda etmez.

ufak tefek kasislerde bile takır takır vuruyor araba.
lastik basıncındanmı diye defalarca kontrol ettim. değil.
suspansiyon çok sert.

Geri