opel en çok şikayet alan araç mıdır?

tofaşlar gaz tenekesi ve parçaları çok kalitesiz opelin parçaları kalitesiz ve ucuz mu acaba

opel gerçekten sağlam araba.
ama ustayı iyi seçmek gerekiyor.
hele otomatik vitese biniyorsanız.ustayı iyice araştırmadan benim gibi hataya düşmeyin.böyle insanlar yüzünden arabadan soğmayın.
ben şazmaz sanayi 10,sok.no:7 de UZAY MEKANİK adlı firmada 2 kere şanzıman yaptırdım.AKİF usta isminde biri var.dikkat edin
yalancının biri.garantili iş yaptığını söylüyor.hiç alakası yok.aman otomatik şanzıman
yaptırmak isteyenler dikkat etsin.bu şahsa iş yaptıranlara ve çevresindeki esnaflar
işinin sağlam olmadığını söylüyor.Böyle usta geçinen insanlar yüzünden opel gibi
sağlam bir arabadan soğmayın

evet opel Almanya'nın Tofaşı olabilir ama Türkiye'nin değil çünkü arada dağlar kadar fark var kalite babında ...

Benim kullandığım 4.opel aracım.Bence problemin kaynağı Türkiye'nin en yetkili biriminden bölge müdürlüğüne ordan da servislere kadar uzanan ciddiyetsizlikten başlıyor.Her aracın insan gibi karakteristik özelliği olduğuna inanıyorum.Komplo teorisi gibi gelebilir ama fabrikasında robotların iskeleti taşımasından tek tek alman işçilerin sıktığı vida ve parti parti üretilip dağıtımına gümrükten beklemesine kadar uğradıgı koşullara kadar arabanızı teslim aldıgınız sürenin aracın karakterini ortaya koyduğuna inanıyorum.Yoksa aynı kasadan memnun olanlarla yaka silkenler ikiye ayrılmazdı.Ben ne kötü şoförler gördüm ki arabanın imanını gevrettiği halde banamısın demeyen,suyunu bile koymadığı halde bir damla su yandım demeden farkedilene kadar azmedip direnen opeller gördüm.Yada her sabah kaputunu açan bir bebek hassasiyetinde genel bakım yapan sarı toz bezini özenle katlayıp yan cebe koymayı rutinleştirmiş ama servisle kanka olan opel sahipleride gördüm.Bu iş opel değil kısmet işi.1.4 opel corsa 2001 modele sıfır alıp 2008 de satana kadar rutin parça ve yağ bakımı dışında bir kere olsun beni üzmemesinin başka bir açıklaması olamaz.Bir parçayı garanti kapsamına sokmamak için çapraz sorgulama yaparak kullanıcı hatasını dikte ettiren uyanık servisler ve "Lanet olsun parayla yapın kart geçiyomu bari 6 taksit yapın" diyen teslimiyetçi kullanıcı oldukça şikayetler hep olacaktır.OPEL orta sınıf bir arabadır.Sorunsuz araba olmaz ama kötü opel yada kötü kullanıcı yoktur.Basiretsiz hizmet etmeyen hizmet zihniyeti ve dur şu arabayı şuna bir satayım sonra ona neler yapayım zihniyeti vardır.OPEL'in herşeyini seviyorum tek illet olduğum şey bir halt edemeyipi paranızı alıp kötü hizmet verdikten 3 gün sonra arayan herşeyden bir haber "servisimizden memnun kaldınız mı ?" sorulu kadının sesidir.
sevgiler saygılar.

?????

Selamlar. Yıllarca Renault 9 Broadway kullanan biri olarak yağ, su, filitreler dışında sadece araba 10 yasını tamamladığı günlerde marş dinamosunun kömürlerini değiştim onun dışında kuruş masraf yapmadan 74 bin km kullandım ve sattım alan kişide 93 model bir araba olmasına rağmen tornavida değmedi diyip dua ediyo bize;). Hımm unutmadan Sivas'ın soğuğunda donan kapının iç kolunu çekip kırmıştım birde 5 TL :kop::kop:. Tek marşta çalışırdı LPG de hayret ederdi her gören bizim emektara. Boyasız kazasız gitti yeni sahibine.

Şimdilerde param hazır yana yana Vectra B arıyorum temiz az km yapmış 2000-2001 2.0 cdx-cd veya 2.0 DTI mümkünse boyasız kazasız. Çevremde bir çok arkadaşımda var; konfor ve performans açısından harika olduklarını kendim test ederek öğrendiğim bir otomabil ancak sıkı sıkı aldığım tembihler temiz olmalı yoksa sakın diyorlar. Ayrıca B kasalarda kronik problemlerden bahsediyorlar; direksiyon kutusu, devirdaym motoru, beyin arızası gibi...

Hepimizin bildiği gibi parçası pahalı bir araçtır Opel. Önceki araç seçimimden de anlaşılacağı üzere servise yatıracak parası olmayan biriyim. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların kronik problemler ve kaç bin km ye kadar ikinci el Vectra alabileceğim konusunda benimle fikirlerini paylaşmalarını istiyorum ki vaz geçme aşamasına yaklaştırdılar aman vergi aman yakıt aman ağrıza diye diye:sorry:. Ayrıca Opel Vectra B olmazsa eğer Renault Laguna 2.0 RXE 2000-2001 düşünüyorum bi karşılaştırma yaparsanız sevinirim. Teşekürler

Yeni olduğumu konuyu saptırtmış olma olasılığıma karşı belirtmek isterim sürç-i lisan etiikse affola.

Son düzenleme:
BENde dün Şaşmazdaki büyük elektronik ve beyin tamiri yapan bir yere aynı soruyu sordum ger geldiğimde VECTRA B2 görüyorum acaba problemli mi bu araç dedim günde 5 taneye yakın gelir dedi beyinlerinde sıkıntı oluyor 250 TL tamir ediyoruz dedi peki ASTRA G dedim oda aynı dedi tamir oluyor ama sorun veriyorlar dedi

Bu soruyu bu iki arabadan birini alacağım için sordum benimde Corsa B var böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım mekanikte öyle sıkıntısını görmedim

Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum gerekirse konu açmayı düşünüyorum teşekürler

BENde dün Şaşmazdaki büyük elektronik ve beyin tamiri yapan bir yere aynı soruyu sordum ger geldiğimde VECTRA B2 görüyorum acaba problemli mi bu araç dedim günde 5 taneye yakın gelir dedi beyinlerinde sıkıntı oluyor 250 TL tamir ediyoruz dedi peki ASTRA G dedim oda aynı dedi tamir oluyor ama sorun veriyorlar dedi

Bu soruyu bu iki arabadan birini alacağım için sordum benimde Corsa B var böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım mekanikte öyle sıkıntısını görmedim

3 farklı vectra b ye bindim ne elektronik ne de beyin arizasıyla karşılaştım.

Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum gerekirse konu açmayı düşünüyorum teşekürler
hemseerim lagunaya girme renönun tutulmuyan aracı bana göre öyle opel al kaysseride servisi cok hemde istedigin yerde yaptırrı blurusun cokda güzel ustalar var

Geri