opel en çok şikayet alan araç mıdır?

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alalı 3 ay oldu, sanayiden çıktığım yok ama yine de opel, yine de dizel, yine de sedan (H) mazoişsmiyim ne? deveyi diken, insanı diken ahhahha. kim hortlattı nan eski konuyu? :maden:

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sıfır km astra h cdti almıştım 2007 de araç şuan 33000km de. Yaptığı arızalar.

1) Cim modülü 2 defa servis yaptı olmadı sıfır cim aldım taktım kurtuldum (350 tl cim 50tl işcilik)
2) Isıtma bujilerinin 2 si yandı 4 nü değiştirdim ( tam hatırlamıyorum yalan olmasın servisten GM 200 tl 1 takım buji aldım 10 tl işcilik )
3) Şarj dinamosunun kasnak bilyası ses yapıyordu ( 80 tl INA marka bilya 10 tl işcilik)
4) selenoid valfi (120 tl 20tl işcilik)

33000'e kadar yapılan arızalar ilerisini düşünemiyorum :)

Son düzenleme:

alidiyebiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
11 yasinda OPELIM var 260bin km yol yaptim gayet memnunum.
o sikayet edenler kiymet bilmeyenler

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ağaoğlu dediniz de geçen aylarda aracı yanmış şantiyede haber olmuştu..Beyaz 530D xdrive ı vardı...Hatta aynı arabadan 10 tane varmış :D tercih meselesi tabi ama bir arabaya bakarım araba mı diye bir de kullanan kişiye adam mı diye..Ağaoğlu ama... :confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel şikayet aracı mı bilmem...benim ufak tefek sorunlarım dışında bir sorunum olmadı...eski araçlarımda da fazla sorunum olmadı...bu daha çok eski araçların bakımsız bilgisiz ustaların elinden çıkan artı yaşı itibari ile sorunu olması normal...
başka araçlar çok mu iyi?evet zamanın rekabet zamanı olması testlerden kısma çinde üretme gibi otomobillerin kalitesinde düşme var.Ha bu opele mi mahsus?
hayır... her otomobilin sorunları var..isim vermeyeceğim,yıllar geçtiği halde arça bagajında alt marşpiyerlerinde çürümeyi engelleyemen DSG şanzımanı sorun olan,fren hortumlarındaki sorunu bitiremeyen,iç armatürlerde gıcırtıları hatta koltuk ısıtıcılarında sorun çıkaran,bilye sorununu bitiremeyen,camların fitilerinde sorun olandan tutun soğukta bagaj kapak sorunu bitiremeyen,km göstergesi sapması,farların su alması,sıfır arabada şanzımana yağ koymayı unutulmasından dolayı şanzıman aks değişmesi,:)şaka değil ama namı iyi olan araçlar bunlar..bunlar saydıklarımın en azı...şimdi opel şikayeti çok araç demeden diğer araçların şikayetlerine bakın oturu ağlarsınız..kalite yerlede.
tasaruf ucuza mal etmek rekabet işte sorun burda..opel yine bakıyorum bu foruma en iyisi..o paraya :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen selim abi dsg nin garantisi bile ayrı yapılıyor hatta bozulduğunda 15bini bulan masraflara sebep oluyor ki millet ismindeki iliziyona takılıp kalıyor..Ekmeğine göre de kötfe

atom2013

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
96 heçbeg:) 1,6 16V otomatik Astra var. servis nerede unuttum :) Maşallah! ne kadar az elektronik o kadar az servis :) 3 senede yaptığı arızalar ve benim keyfiyen değiştirdiklerim :
cam suyu motoru değişti, (klasik) sol dikiz değişti, yağ filtresi değişti, bujiler değişti, lğg filtresi değişti başka da yok. 3 sene de bundan iyisi can sağlığı :D
forewer Opel

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel şikayet aracı mı diye bir soru varsa eğer.. sırada kesinlikle Opel'den önce gelen sorunlu başka araçlar var: "Peugeot" Yorumlarda arkadaşlar belki forum kurallarına tam uymadığı, veya başka sebeplerden olsa gerek diğer markalardan pek vermemişler. Ancak ben yıllarca birkaç Peugeot kullandım, yani direkt kullanıcısı olarak şikayetlerden bahsetmem aynı zamanda yasalara da uygun.

Kullandığım Peugeot'larla "boşu boşuna" Türkiye'deki tüm sanayi ile, Bursa, İstanbul ve hatta Ankara'daki ustalarla komşu akraba oldum!

Her Peugeot'ta en az bir kez motor silindir kapağı revizyondan geçti, hepsinde radyatör değişti, birinde ön akslar ses yaptığı için tamamen yenilendi, daha kötüsü o bulunana kadar ustalar 1400TL'lik alakasız başka parçalar değiştirdi. Yolda defalarca kaldım. Tabi ki bunda o araçları daha genç yaşlarda ve pek herşeyi bilmeden kullanmamın da etkisi var fakat yine de kof araçlar olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar DSG şanzuman sorunundan bahsetmiş, orada VW'yi kast edior olmalılar. O noktada VW kullanan birkaç kişinin bizzat DSG yüzünden aracı hemen satmak isteyecek kadar ciddi problemler yaşadığını söylediler.

Yıllar önce 2003 'te kısa bir süre otomatik vites Opel Omega kullanmıştım harika bir motor ve şanzumanı vardı.

Tabi ki tüm bunlarda bakım ve kullanıcının bilinci en önemli şeylerden birisi. Yine de yaşanan deneyimler işte.