Opel İnsignia

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan M@honi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1-2 hafta içinde bayilerde olması bekleniyo aracın şu anda torbalı'da bi parti insignia opel bayilerine gönderilmeyi bekliyomuş dün öğrendim bunu. İzmirdeki arkadaşlar için söylüyorum bi arkadaşım Egemde çalışıyo geldiği zaman haber vericek tabi bende size :) umarım test aracıda bulundururlar :)

8V de neymiş o arabaya.opel VW seviyesine inmez zaten.yüksele katılıyorum.8V olduğunu görünce çok şaşırdım.neyseki bize doğru bilgileri sağladın.teşekkkürler yüksel

ben bu insignia yı herhangi bir bayide veya biryerde kendi gözümle görmeden inanmıcam artık iş öyle bir olaya geldiki herkes farklı birşeyler söylüyor..

İnsignia'nın 1.6 16V 115hplik twinport motoru kam fazı teknolojisi kullanıyor biraz açarsak ,sürüş durumuna göre ayarlanan emme ve egzoz kam milleri vasıtasıyla sürekli değişken valf zamanlamasını içermektedir. Her iki kam mili de, zamanlamayı kontrol eden pervane-tipi hidrolik ayarlayıcılara sahip gerçek zamanlı motor yönetim sistemiyle hatasız ve birbirinden bağımsız olarak kontrol edilmektedir. Bu; emme ve egzoz valflarının ve dolayısıyla da motor özelliklerinin, sürücünün gaz pedalı ve vites değişikliği yoluyla tanımladığı her güç ve performans ihtiyacına daha iyi ve anında yanıt verilmesini sağlamaktadır.motorun silindir başlığı, tamamen 1.6 TWINPORT gibi, her silindir için iki ayrı emme girişine sahiptir. Şu ana kadar dengeli ve tutarlı yanmayı sağlamak için manifold kanatçıkları gerekirken, 1.6 ECOTEC yeni, iki-aşamalı ve değişken uzunluklu plastik emme borusunda bu kanatçıklar olmadan çalışmaktadır. Bu, kam-fazıyla birleşim halinde optimize edilmiş emme girişi sayesinde gerçekleşmektedir. Kısılmış gaz alışverişi yakıt verimliliğini iyileştirmekte olup 115 hp gücündeki İnsignia, altı-ileri manuel şanzıman ile 100 kilometrede sadece 7.6 litrelik ortalama süper kurşunsuz benzin tüketimini sağlamaktadır ve bence bu değer çok iyi yani günümüz 1.6larına göre emisyon için bir ön koşul olan yüksek oranlarda egzoz gazı sirkülasyonu TWINPORT motorlarının tipik özelliğidir. Kısmi yükleme sırasındaki silindir yükünün dörtte birinden fazlası daha önce yanmış yakıttan gelmektedir. Ek dış hat yerine, daha da verimli olan iç hava dolaşımı sistemi kullanılmaktadır. Bu, sıcak ve yanabilir egzoz gazlarının doğrudan doğruya silindir başlıkları içerisinde dolaşımını sağlamaktadır.

Opel, bu motor sınıfında ilk kez, 1.6 ECOTEC motorda lazerle şekillendirilmiş silindir gömlekleri kullanmaktadır. Özel bir üretim aşaması sırasında son derece iyi tanımlanmış kanallar oluşturulmuş olup bu kanallar bir mikro basınçlı yanma odası gibi davranmaktadır. Bu, piston sürtünmesinin en aza indirilmesini sağlayarak aşınma ile yakıt ve yağ tüketimi açısından olumlu bir etkide bulunmaktadır. Bu son teknoloji ürünü motorun teknolojik özellikleri arasında adresleme-kontrollü termostat ile entegre katalitik konvertöre sahip yeni ve alçak-çekilmiş egzoz manifoldu da bulunmaktadır. Lazer ile şekillendirilmiş silindir gömlekleri tüm twinport motor ailesinde standarttır.
Neye inanıp inanmayacağınızı bilemem ben buraya yazıyorum diye bana inanmak zorunda da değilsiniz ama en azından yanlış bilgiler vermeyelim zaten millet herduyduğuna inanıyor yanlış anlaşılmalara meyil vermeyelim.
Ayrıca ilk parti İnsignialar 2009un ilk aylarında satışa çıkacak nasıl oluyorda 1 2 hafta içinde galerilere geliyor daha almanyada yollara çıkmadı insignia iön siparişler alınıyor nerde türkiye daha imkansız

Son düzenleme:
iyi araba güzel arabada, düşük hacimde yüksek güc üreten bir motorda cıkarmaları lazım. passat 1.4 tsi lara rakip olacak bir motor kesin olmalı.1.6 turbo gibi mesela

8v :D arkadaşlar şaka yapmış .. hhehehe :)
evet araç 2 haftaya kadar galerilerde yerini alacak, bu arada almanyadaki kuzenim daha 1 ay olmadan 2000 km yi geçmiş durumda, 2 arabası var biri astra h CC haftasonları keyfi için ama insignia o derece hoşuna gitmiş ki haftasonları dahi onu kullanıyormuş şu sıralar :)

evet araç 2 haftaya kadar galerilerde yerini alacak, bu arada almanyadaki kuzenim daha 1 ay olmadan 2000 km yi geçmiş durumda, 2 arabası var biri astra h CC haftasonları keyfi için ama insignia o derece hoşuna gitmiş ki haftasonları dahi onu kullanıyormuş şu sıralar :)

2 haftaya gelecekmi :) bak şimdi benimde keyfim yerine geldi..:) ya senin kuzeninde hangisi var insignia nın motor ve donanım olarak merak ettim ve oradaki fiyatı ne kadarmış?bilgi verirsen sevinirim..

umut abi nasıl 2 haftaya geliyor ilk teslimatlar 2009un ilk ayları tüm galerilerle konuştum daha kesin geliş tarihini söyleyemiyorlar

Geri