Opel Konforlumu?

o konforsuz süspansiyon yeni nesil çoğu arabanın giremediği virajlardan sapa sağlam çizgiden sapmadan çıkmamızı sağlıyor( astra f için konuşuyorum) özellikle symbol albea accent gibi f kasayı eski görüp düz yolda artislik yapanların virajlarda hatalarını anlamalarına bayılıyorum :D

tek tesellim o zaten de ikisi birarada olmuyomu ? :D TEKRAR SOYLUYORUM VECTRA YA Bİ DİYECEGİM YOK .

Son düzenleme:
sanki 50 milyar 100 milyar veriosunuz da arabalara konforu yok süspansiyonu sert vs vs.

opel verdiğiniz parayla, opele eşdeğer bi konfor sahibi araba alamazsınız.

NE KADAR KABUL ETMESEKDE VW NİN OPELDEN KONFORLU OLDUGU Bİ GERCEK MAALESEF :cry: HYUNDAİ DE OYLE FİYATLARI DA ASAGI YUKARI AYNI

NE KADAR KABUL ETMESEKDE VW NİN OPELDEN KONFORLU OLDUGU Bİ GERCEK MAALESEF :cry: HYUNDAİ DE OYLE FİYATLARI DA ASAGI YUKARI AYNI

kardeş vw e lafım yok konforlu gelebilir kütük gibi direksiyonu olmasına ragmen ama hyundai için aynı şeyi söyleyemiycem bana çok rahatsız geliyor koltukta diken üstünde oturuyo gibiyim araçta bi ölçeksizlik var... tabi bunlar benim fikirlerim

güvenlikte bi konfor elemanıdır tartışmaya gerek yok içinde kendimi güvende hissetmiyorsam nerde aracın verdiği konfor hissi yapmayın çelişkili konuşuyorsunuz ayrıca bi arkadaş astranın direksiyonu ağır demiş neye dayanarak söylüyorsun astra h çıktığından beri autoshow dergilerindeki karşılaştırmaları koydurtma bana bol keseden sallamak nede olsa serbest

konumuz burda güvenlik filan değil konfordan bahsediyoruz ve kimse opelin güvenlik elemanlarına bişey demedi en azından ben demedim. opel genel olarak sert süspansiyonlu ağır direksiyonlu bi arabadır. yalan mı? bu de ne demek konfordan ödün vermek demek. tamam yol tutuşu viraj kabiliyeti bunların bi getirisi ama bu başlığın konusu onlar değil. deseydinizki opel yolda nasıl, o zaman derdim ki 4 4lük ama konu konfor olunca öyle olmuyor işte. ayrıca opele biniyoruz diye opeli ilahlaştırmanın hiç bi mantığı yok bence. artıları var mı? var. ama eksileride var. bunu inkar eden yalan söyler....

:good:Tam da ben onu söylemeye çalışıyorum ama toz duman arasında söylediklerim kaybolup gidiyor.
Aynı gün içinde 2-3 değişik araba kullanıyorum o yüzden geçin, yol tutuş için süspansiyonları serttir de o nedenle konforu düşüktür söylemini , yok öyle bir şey , yol tutuşu daha iyi olup çok daha konforlu olan, astra ile aynı segmentte yeralan araçlar var.
Hem konfor sadece süspansiyonları sizi ne kadar zıplattığı değildir.! Sürüş konforu bir bütündür bunlara aracın ataklığından tutun da manevra kabiliyetine, motorun ne kadar iyi yanıt verdiğine, görüş açısına, kullanım kolaylıklarına kadar bir bütünü kapsar , yani bir arabanın kullanırken sizi ne kadar rahat ettirdiği, yormadığıdır. Ve kusura bakmayın kim nederse desin astra öyle kullananını çok rahat ettiren bir araç filan değil. Bağırıp çağırmakla da gerçekler değişmiyor.
Benim astrayı kullanıyor olmam rahat ettiğim anlamına gelmez.

Hz.Eyüp için teşekkür ederim..

Not: artık her önünüze gelene beğenmiyorsan git, beğenmiyorsan sat, beğenmiyorsan terk et, demekten vazgeçin, öyle birşey elde edilmediği defalarca denendi bu ülkede.

Son düzenleme:
abi konuyu görünce hiç poloya binmemişsin heralde diyecektim hemn aklıma o geldi ama 98 polo diyorsun:D bizim bu arbadan önce 99 model polo classic aracımız vardı 8valfli motor berbat ötesi sadece sesini sviyordum yakıt çok fazla performanstan eser yok broadwayden sonra polo hantal gelmişti:D astra ser amortisörleri sert evet ama bu farkı hızlı gitmen gereken bir durumda ne kadr değerliymiş diye göz ardı edebilrsin konfora gelirsek aslında oldukça konforlu yauv bizm astradan başlarda koltuk sesi geliyodu ailemize alıştıkca ses faln kalmadı :D konfor acısından baktığımızda bence polo astranın yanına bile yaklaşamaz heaaa teyzemlerde toyota coroola verso var koltuklar yüksek kanepe gibi :D dizlerinizi hiç bükmeden oturuyorsunuz onlada bizm araba kıyaslanmaz ama sınıf farklı

benim bahsettigim araba 98 model polo hb. 1.6 16v 115 hp
opelin guvenligine bişey dedigim yok AMA bu polo da koltuklar yeni gibi rahat motor sesini içeriye almıyor en azından astra f kadar cukurları hissettirmiyo.astradan cok iyi konforu EN ÖNEMLİSİ GICIRDAMIYO KOLTUKLAR :D

Kafamızı kuma gömmeyelim.

bunu kendi aracına dayanarak mı söylüyorsun??

EKTOPEL merak etme hatırı sayılacak kadar opel modelini hem kullandım hem alıp sattım opele daha dün binmedim. Omega ve Vecra’ dan sonra aşağı yukarı tüm modellerde konfor sorunu su götürmez bir gerçek. Opelin eksi yönlerinden bahsedince rahatsız olmayalım.

Öyle yada böyle tercihimiz opel.

Sert yürüyen kullanım zevki açısından hakikaten güzel ama asfalttaki her kıvrımı kabinde hissetmek de mantıklı gelmiyor. Bazen aksların şaseye kaynaklandığını düşünüyorum. Ben 110 bg’lik GSI kullanmıyorum ki 67 bg’lik ECO kullanıyorum. 4 yıl kadar birkaç tane Peugeot 205 GTI 1.9 kullandım ama inan bu kadar rahatsız olmadım sonuçta süratli bir model kullanmıyorsam konfor aramak benim hakkım değil mi???

Ben kasislerde basket topu gibi sekerken arkadaşlarımın clio’larının 106’larının çok daha sakin kaldıklarını görmekte gerçekten sinir bozucu.

Ama bu Fransız yada İtalyan otomobillerini alman otomobilinin önüne geçirmez. Bu arabalar Fransız yada İtalyan işçiliğiyle yapılsaydı en çok 5 sene sonra tıkırtı sesleri çin işkencesi haline gelirdi. Bu paraya alman kalitesi yaşamak istiyorsak opel en iyi çözümlerden biri.

Son düzenleme:
EKTOPEL merak etme hatırı sayılacak kadar opel modelini hem kullandım hem alıp sattım opele daha dün binmedim. Omega ve Vecra’ dan sonra aşağı yukarı tüm modellerde konfor sorunu su götürmez bir gerçek. Opelin eksi yönlerinden bahsedince rahatsız olmayalım.

Öyle yada böyle tercihimiz opel.

Sert yürüyen kullanım zevki açısından hakikaten güzel ama asfalttaki her kıvrımı kabinde hissetmek de mantıklı gelmiyor. Bazen aksların şaseye kaynaklandığını düşünüyorum. Ben 110 bg’lik GSI kullanmıyorum ki 67 bg’lik ECO kullanıyorum. 4 yıl kadar birkaç tane Peugeot 205 GTI 1.9 kullandım ama inan bu kadar rahatsız olmadım sonuçta süratli bir model kullanmıyorsam konfor aramak benim hakkım değil mi???

Ben kasislerde basket topu gibi sekerken arkadaşlarımın clio’larının 106’larının çok daha sakin kaldıklarını görmekte gerçekten sinir bozucu.

Ama bu Fransız yada İtalyan otomobillerini alman otomobilinin önüne geçirmez. Bu arabalar Fransız yada İtalyan işçiliğiyle yapılsaydı en çok 5 sene sonra tıkırtı sesleri çin işkencesi haline gelirdi. Bu paraya alman kalitesi yaşamak istiyorsak opel en iyi çözümlerden biri.

Yazdığın çoğu şeyde haklısın eksi yönlerden bahsedince rahatsız olan bir insan değilim tam aksine ortaya çıkarılıp sorunun bertafar edilmesini isterim ancak kullandığın araç B kasa Corsa uzunluğu 4m ye yakın(belki birazcıkta geçiktir) bu boyutta bir araca açıkcası yumuşak süspansiyon koymak aracı yolda dans ettirir sonuçta biz Opel mühendislerinden daha iyi bilemeyiz adamlar illaki bir şeyi düşünerek bu aracı böyle yaptılar... Fransız ve İtalyan araçlarının yumuşak süspansyonlarının olmasının en büyük nedeni bu ülke kentlerinin çoğunda parke yol kullanılması olduğunu duymuştum... Seninde söylediğin gibi bu paraya en iyi çözüm OPEL...:rock

Opel işte, bir Bmw den veya bi Audi'den bahsetmiyoruz...

Çok şey beklememek lazım. Özellikle son yıllarda eski modellerinin fiyatlarının iyice düşmesi sonucu küçük bütçeli insanların da tercihi büyük ölçüde bu markaya kaydı ve bu markayı şahin, broadway gibi markalarla kıyasladılar doğal olarak..

Belki güvenliği filan iyi ama öyle aman aman bir rahatlığı veya donanımı yok bence.

düz yolda zaten alıyorlar ilker abi ama virajlarda daha bi eğlenceli oluyor. gerçi geçen gün fazla gaza gelen bi doblo taklaya geliyordu az kalsın :) kavacıktan rivaya giden güzel bir yol var virajlı geniş her hafta ordan iki kere geçiyoruz nelerle karşılaştık anlatsam komedi arşivi olur:D

biz her hafta rivaya denize fuso canterle giderdik. ilk gittiğimiz gün arabayı yatırıyodum.:D

konfor olayına gelince:
bizim mitsubıshı l300 vardı arabanın arkadından bozuk yolda bır gıdın astrayı,vectrayı-corsayı mumla ararsınız.Geyreklerımı batırmıştı o araba (ama unutulmuyor 8 sene bindik)şimdi astra aldık süspansıyonunun sert olmasını anlamıyoruz bile.(alışmışız haldur haldur gitmeye ne yaparsınız )

Son düzenleme:
Geri