Opel Konforlumu?

Bu gerçek daha Volkswagen'in kapısını kapadığınızda gelen sesten belli oluyor. Kullanım maliyeti, parça fiyatları ve tarz gibi konuları bir yana bırakıp yalnızca kalite ve işçilik açısından bakarsak bence volkswagen kesinlikle opelden bir gömlek daha üstün, başka bir deyişle 2.sınıf Audı. Acı ama gerçek.:sorry: ( İnşallah bu sakıncalı görüşlerim yüzünden yakında siteden atılmam:D )

bu kadar aşağılamak yakışmıyor , vw in kapı kapanma sesiymiş yapmayın allah aşkına ya abartıyorsunuz opelim adlı bir sitedeyiz ve resmen çamur atıyorsunuz anlattığınız kadar değil bence siz ilk önce lastik havalarınızı bi kontrol ettirin vw konusunda çok şey söylerdim inanın ama sizin gibi ön yargılı insanlarla tartışmak bana göre değil bunu geçte olsa anladım sizler ilk önce gidin bi golfe yada jettaya binin sonra astra hb ve nb e binin sonra konuşalım tabii okadar göz ve nizam varsa tabii:mad: bi gömlek üstteymiş ya :mad:

Gökhan ben de katılamayacağım hem de üstteki 6 sayfa boyunca opelin ne kadar konforsuz olduğundan dem vurmama rağmen. Resimindeki corsa ile golf 'ü kıyaslıyorsan böyle yanılgıya düşmen normal, ancak opel de iç mekan ve malzeme kalitesinde vw ni yakalamış durumda .
Şahsen golf Vin iç kalitesini mi astranınkini mi tercih edersin derlerse ben gene astrayı seçerdim. Golf V'i atağa kaldıran tekrar söylüyorum şapkadan tavşan çıkarır gibi piyasa sürdüğü TSi motorlar ve bunu başarıyla kombine ettiği DSG şanzıman oldu yoksa yer golf'ün ayağının altında kayıp gitmişti.
Opel çok fahiş hatalar yaptı bir ucuz parçalarda kaliteye önem vermedi bunların arızalarında insanları berbat servislerinde sersefil etti, motor geliştirmekte yavaş davranıp , avantajlı olduğu donanım konusunda rehavete kapılarak gene hırsızlık yöntemini seçti. Bunlar ona bayağı bir darbe vurdu. Hani 400 metre yarışlarında atletler koşarkoşar son metrelere arkadan bir gelir geçer ya onun gibi birşey oldu. Opelin nefesi gene yetmedi malesef.

valla ümit bey benim söyleyemediğimi söylemişsiniz ayıp olur die çekindiğimden yazamadım ama gerçektende doğru en az 2001den önceki opel sahipleri son modellere bir binip kullansınlar sonra yine son modellerden vwlere binsinler farkı görücekler geçen hafta eniştemin jettayı kullandım 2.0tdi dsg 64000ytl aracın fiyatı inanın bana 64000ytl araç havası yok sürüş zevki verio oda 2.0tdi+dsg olduğundan iç mekan astraya göre çok çok çok ama çok sade ve gösterişten uzak corsa cosmoların içi bile golfün full donanımlısından lüks ve konforlu duruo ama inanın bana araç okadar ağır olmasına rağmen yani bahsettiğim jetta kullanırken astradan daha fazla yana yatıyor yani bi şekilde hissettiriyor 2.0tdi görede inanılmaz bi turbo boşluğu yaşatıyor kalkışta hızlanmasıda 2.0 a göre çok mükemmel sayılmaz kimse kalkıpta vw opelden bi gömlek üstün demesin aynı şey şu durumda opel için geçerli asıl opel vwden bi gömlek üstte daha önce verdiğim bi testtede vectra ve passat karşılaştırmasında iç mekan kalitesi vw opelden 2 puan düşüktü verdiği hisler ise opel oldukça kaliteli bunu anlamak için binmenizede gerek yok görmeniz yeterli

vectra b kullanıcısı olarak cd ve gt kullandım ikiside oldukca sertti.tamam yol tutusu falan güzel ama bundan önce 92 model ford tounus kullanıyorduk inanının vectradan cok daha komforluydu(motor sesi hariç)

arkadaslar gercektende opellerın yol tutusu ıı bırgun yolda gıderken arkadaslarla benı jıp sıkıstırdı yolun sagındada araba anıden önume araba cıktı jıp bana yol vermedı benı saga attı kendımı kurtarmak ıcın anı fren yapıp kendımı jıpın arkasına attım sola attım toparlamasa anıden onume cıkan arabaya arkadan bındırcektım araba sıtabıl ıyı yol tuttu mısafırlerımde vardı benım mısafır olan arkadasımın agzı acık kaldı benım araba 206 bıde bravası var eger bızım arac olsaydı kesın gomulurduk dedı opel cok ıyı yol tutuyor dedıler onlarda sahıt oldu :good: suspansyonu sert dedıgımız yol tututsu ıyı olması ogun hayatımızı kurtardı

bende corsa cdti corsa var komşumda ise 2006 model dizel full vectra var. Onun yorumu araba hakkında uzun yolda giderken çok güzel çok rahat diyor fakat şehir içine girdiğim zaman aynı konforun kesinlikle olmadığını söylüyor. Benim arabamda ise şehir içerisinde çok rahat ve sürüşü çok zevkli fakat uzun yolda konfor namına bir şey yok arabada. Ben en son 180 bastım corsa da onu da bastığımda tamamen kelle koltukta gittim. Arabanın silecekleri titriyo o hızda ve çok savruluyo. corsa ile 200 bastım diyenler var ama hakkaten varmı böyle bir şey. ben zorladım 180 in üzerine çıkabilecekmiyim diye çıkmadı.

valla ne yalan söyleyim bana göre 10 üzerinden 10 şahinden sonra sizlerde opel kullanın kaç puan verirsiniz bilmem artık orasını :)

corsa rezalet daracık üstüne bide uzun sürüşlerde insanı yoruyor ama astra vectra gerçekten rahat geniş insanın uykusu geliyor yolda :D

Vurun Cemaat Küffara Sevaptır!!!

bu kadar aşağılamak yakışmıyor , vw in kapı kapanma sesiymiş yapmayın allah aşkına ya abartıyorsunuz opelim adlı bir sitedeyiz ve resmen çamur atıyorsunuz anlattığınız kadar değil bence siz ilk önce lastik havalarınızı bi kontrol ettirin vw konusunda çok şey söylerdim inanın ama sizin gibi ön yargılı insanlarla tartışmak bana göre değil bunu geçte olsa anladım sizler ilk önce gidin bi golfe yada jettaya binin sonra astra hb ve nb e binin sonra konuşalım tabii okadar göz ve nizam varsa tabii:mad: bi gömlek üstteymiş ya :mad:

Niye bu kadar tepki veriyorsun anlamıyorum yazıyı dikkatli okusaydın bunun kendi fikrim olduğunu altını çizerek (bence) söyledim. Yanlış düşündüğüm gözardı ettiğim bir şeyler varsa yazda bende bileyim.
(Düşüncelerimizi, izlenimlerimizi söylemeyip dogmalarla mı hareket edeceğiz? Öyleyse sana başarılar). Ne yani VW yalnızca 1-2 konuda Opel’ den iyi olamaz mı? Opel ’in VW’ den üstün olduğu konular da var merak etme hemde epey fazla. Çamur atmak hatta aşağılamak demişsin ben Opel 5 para etmez diye bir şey yazmadım ki sen bunlardan bahsediyorsun.
Bununla birlikte bakım masrafları ve kullanım giderlerini de dışarıda bırakarak yalnızca konfor ve işçilik yönünden değerlendirdiğimi de fark etmeden fazla duygusal düşünmüşsün. Tekrar düşünürsen farkı görebilirsin.
Kapı kapatma hikayesi ise tamamen işçilik ve malzeme kalitesine yönelik bir vurgulama sırf kapı sesi için araba alan biri gördün mü hiç?
Şimdi iki yazı üstteki arkadaş Corsa rezalet demiş ne yapayım yani o resimdeki liftin hidroliğini boşaltıyımda Astrasının altında mı kalsın yada daha değişik fantaziler mi düşüneyim ne dersin bana bir yardım et...
Bu arada torpidomda pirellinin lastik ölçen bir aleti var ve lastik havalarımı hiçbir zaman benzinliklerdeki hava aletlerinden doldurmuyorum. Başka bir değişle ön düzen ve lastikleri benimkinden daha iyi bir Corsa B bulmanız mucize.

Son düzenleme:
corsa rezalet daracık üstüne bide uzun sürüşlerde insanı yoruyor ama astra vectra gerçekten rahat geniş insanın uykusu geliyor yolda :D
emin ol corsa senin astra g den daha rahat ve insanı yormuyor yorumları sallamak yerine kanıtlara dayandırın lütfen

Son düzenleme:
Geri