Opel Konforlumu?

Bu Saldırganlık niye?

bence bi araştır öyle konuş gerekirse opelin avukatıda olurum buna sen karar veremezsin sağdan soldan dizel motor topluyormuş bu lafı 1.3 cdti motoru söylediğin çok açık
1.3multijet ile 1.3cdti aynı değil ve ortak üretilmiyor. Sadece ortak geliştirildi fakat marka bazlı değişikliklikler oldukça fazla. Fiat group ve GMnin ortak kurduğu Powertrain adlı şirket tarafından geliştirildi. Ortak geliştirilmesi motorların aynı olduğu anlamına gelmez. Multijet motor ekonomik üretim sonucu kalitesi opelin cdtilarından oldukça düşüktür. Opel CDTİ ise lazerle şekilledirilmiş motor kapağı hava kanalcıklarına sahip olup aynen lazer ile şekillendirilmiş silindir gömleklerine sahiptir ayrıca klasik opel geleneği cdti motorların tümünde zincir vardır fiatta ise kayış. Ayrıca Opelin yılların birikimi turbo diesel engine sektöründe motorlarının kalitesinden ve adından söz ettirir. Opel Omegada kullanılan 2.5 TD dizel motoru bmw opelden almıştır ve Bmw 5 serisinde 525di koduyla yıllarca kullanmıştır. Yıllardır İsuzu ile ortak çalışmalarıda cabası bu bakımdan lütfen opel ve fiat motorlarını birbirine karıştırmaktan vazgeçelim. Opel CDTİ motorları GM üretir. Fiat Group ile GM nin kısa süreli evliliğinin bitmesiyle PowerTrainde kapanmıştır. sanırım yazdığım yeterli olmuştur

OPEL iyidir yada değildir, bunlar bir tarafa bu forumlarda cevap yazdığın karşılık verdiğin insanlar ben dahil abin baban yaşında çoluk, çocuk ve kariyer sahibi insanlar. Sana maddi manevi hiçbir getirisi olmayan yabancı bir firmayı desteklemek adına, bunları nasıl bir ruh hali içerisinde yazıyorsun gerçekten anlamak mümkün değil. Kendini ispat etmeye çalışıyorsan doğru yer burası değil.
Sen öncelikle karşındakilere hitap ederken daha dikkatli ve köşeli olmayan kelimeler kullanmalısın. Sitede senden daha agresif ve gereksiz polemik çıkaran bir üye daha yok. Ben yanlışta olsalar senin yazdıklarını tüm önyargılı tavırlarına rağmen dikkatle okuyorum. Forumda sana cevap yazan üyelerin çoğuda sana karşı anlayışlı ve kibar olmaya çalışıyor. Ama bolca emir kipi kullanarak yazdıklarına ve saldırgan tavırlarına bakıldığında senin pek böyle bir önceliğinin olmadığı açık. Ne ben opel kötü diye opel'i tata' nın altına indirebilirim ne de sen OPEL iyi diye onu mercedes' in üstüne çıkarabilirsin(gerçi sana göre mercedes' tende iyi olabilir)
Sen belkide kendini böyle tatmin ediyorsun ama karşındakilere bağırıp çağırarak fikirlerini kabul ettiremezsin. Herkesi kendin gibi düşünmeye zorlayamazsın bunu en son Stalin yapıyordu sonucunu anlatmama gerek yok sanırım.
Zaten buna gerekte yok herkes istediğini düşünmekte ve yazmakta özgür tabi karşısındakine saldırmadan.

Son düzenleme:
Astramla kırmız yeşile döndüğünde bir kick-down yapıp mercesin bile toz yuttuğunu görünce içimde doğan huzurun anlatılması imkansız. bir kaç kişinin çıldırdığını gördüm bu arada!!!. Bu arada konfor mu süper bence.

arkadaşlar konu opel araçların konforu ile ilgili. bir arkadaş bu konuda fikrini beyan etmiş sizin de bununla ilgili fikirlerinizi sormuş sizden lütfen daha sakin ve diğer arkadaşların fikirlerine saygı göstererek konuyu sürdürmenizi rica ederim. sonuçta hepimiz burada hoş vakit geçirmek ve fikir alışverişinde bulunmak için biraradayız, birbirimizin kalbini kırmadan bunu sürdürelim...

OPEL iyidir yada değildir, bunlar bir tarafa bu forumlarda cevap yazdığın karşılık verdiğin insanlar ben dahil abin baban yaşında çoluk, çocuk ve kariyer sahibi insanlar. Sana maddi manevi hiçbir getirisi olmayan yabancı bir firmayı desteklemek adına, bunları nasıl bir ruh hali içerisinde yazıyorsun gerçekten anlamak mümkün değil. Kendini ispat etmeye çalışıyorsan doğru yer burası değil.
Sen öncelikle karşındakilere hitap ederken daha dikkatli ve köşeli olmayan kelimeler kullanmalısın. Sitede senden daha agresif ve gereksiz polemik çıkaran bir üye daha yok. Ben yanlışta olsalar senin yazdıklarını tüm önyargılı tavırlarına rağmen dikkatle okuyorum. Forumda sana cevap yazan üyelerin çoğuda sana karşı anlayışlı ve kibar olmaya çalışıyor. Ama bolca emir kipi kullanarak yazdıklarına ve saldırgan tavırlarına bakıldığında senin pek böyle bir önceliğinin olmadığı açık. Ne ben opel kötü diye opel'i tata' nın altına indirebilirim ne de sen OPEL iyi diye onu mercedes' in üstüne çıkarabilirsin(gerçi sana göre mercedes' tende iyi olabilir)
Sen belkide kendini böyle tatmin ediyorsun ama karşındakilere bağırıp çağırarak fikirlerini kabul ettiremezsin. Herkesi kendin gibi düşünmeye zorlayamazsın bunu en son Stalin yapıyordu sonucunu anlatmama gerek yok sanırım.
Zaten buna gerekte yok herkes istediğini düşünmekte ve yazmakta özgür tabi karşısındakine saldırmadan.
bilgiler ve öneriler için tşkler yazdıklarınızı dikkate alıcam

bence alman arabalarının tipik özelliği yaklaşık 2 yıl BMW E30 kullandım oda çok sertti 1 yıl uzay kasa 320 kullandım oda çok sertti. Şimdi ise Corsa C kullanıyorum sert araba ama bana virajlarda güven veriyor, şunu da unutmamak lazım almanya da bizdeki kadar bozuk yol yok.

bence alman arabalarının tipik özelliği yaklaşık 2 yıl BMW E30 kullandım oda çok sertti 1 yıl uzay kasa 320 kullandım oda çok sertti. Şimdi ise Corsa C kullanıyorum sert araba ama bana virajlarda güven veriyor, şunu da unutmamak lazım almanya da bizdeki kadar bozuk yol yok.
cok dogru bir yorum.bende değişik markalardan alman arabaları kullandım hepsi sert araclar ama yola o biçim yapışıyorlar.

Aracları kendi sınıfındaki araclarla kıyaslamalıyız. Mini sınıftan, lüks sınıfa kadar bi sürü model var. Gidipte Opel corsa ile vw bora yı, konfor bakımından kıyaslamak pek adil olmaz.

Son düzenleme:
opel combo ile 1800 km yol aldım.Tabi iki günde.Ama Ben ve ailem yorgunluk hissetmedik.Opelin combosu böyle ise diğerlerine laf demeyin.

Geri