Opel Konforlumu?

astra f g den inip golf 5 binip konuşuyorsun dedin ya işte ona bi sözlerim.biz arabanın alasını biliriz meraklanma sen.arabanın içinde doğup büyüdük.

sadece konusuyoruz begenmeyen binmesin. herkez fikrini soyluyo baz seyleri tartısıryoruz opeli seviyoruz diye bazı önemli eksiklerini görmezden gelecek değiliz hem ben opeli begenmesem bu forumda ne işim var. her şeye rağman opel.

Her markanın kendine has özellikleri vardır. Şimdi burada vw i karalamanın bi anlamı yok. Vw zaten kaltesini guvenilirlğini kanıtlamış bir marka. Ben 2006 model polomu satıp dizel olsun tek kapı olsun diye opel corsa aldım. VW polonun kullanım rahatlıgı ewet çok guzel ama ön konsol yapısı aracın iç ferahlıgı donanımları falan opel bu konuda çok daha üstün. Ama şöyle birşey de var ki geçrektir Vw küçük sınıftaki araçlarına fazla yatırım yapmaz. Poloda hala fsi yerine eski tip motorlardan olmasıda buna bir örnektir. Kısacası eğer Vw e binilecekse üst donanımlı bi araç olmalı onunda fiyatı uçuk oluyor. Ama opelde gayet iyi bir fiyata aynı kalite ve donanımı hatta bazı araçlarında fazlasını bile bulmak mümkün. Vw den opele geçince hiç hayal kırıklıgı yasamadım sonuçta 2 side alman arabası ve ikiside sağlamlıgını kabul ettirmiş markalar.

he bu arada astra f yi de küçümsemeye kalkma sakın.
bu kanıya nerden vardın anlamış değilim benim anlatmak istediğim o sözümde markaların son modellerinin konforu açısındandı ama bakıorum üstüne alınmışsın alınmana gerek yok kimseyi aşağılamak gibi bi niyetimde yok hem sallama muhabbetinde lafım sana değildi neden bana sataşıyosun ki senden önce yazılanlara bakmadıysan bi bak derim lafım tamamiyle onlara

yazmaya unutmuşum hiçbir opeli ve en önemlisi insanı aşağılamak haddime değil , opelci biri nasıl opeli aşağılar hem bunun f si g si a sı b esi c esi yok opel opeldir opel kullanmak bi zevk bana göre , her modelin kendine has karakteri var neden küçümseyeyim yapmayın opeli nasıl savunduğumu bilmeseniz tamamda , opel bi yaşam tarzı modele göre sınıflandırmak bile saçma , sakın kimse yalnış anlamasın

opelin karakteristik özelliğidir. sert süspansiyon. ama bu sayede yol tutuş mükemmeldir. tıpkı f1 araçlarında olduğu gibi. keyif süspansiyonu arazi araçlarında olur. mesela ciplerde. onun için yolda 200-250 basan cip göremezsiniz. yemez. en ufak direksiyon kımıltısında taklaya gelir. haaaa yok ben gördüm diyen varsa o zaten bu yolla intihara karar vermiştir. saygı duymak lazım. opel sağlamdır. müşterisi bellidir. o kadar konfor arayan varsa, zaten yanlış segmentte araç arıyordur. o zaman gidersin alırsın mersedesi binersin. sonra da bi ön takım yaptırmaya yada bi baskı balataya bi araba parası verip dönersin. ayrıca tüm olumlu özellikleri taşıyan bi araç henüz üretilmedi her güzelin bi kusuru vardır.

Yakın bir arkadaşımın 2006 A3' ü var, o da benim aracım kadar sert. Kasislerde A3 daha fazla sarsıyo içindekileri, fakat bozuk yolda Astra F'e göre daha konforlu. Fakat içeriye fazla ses alıyo beni bozuk yolda o rahatsız ediyor fakat motor sesinin fazla gelmesi daha iyi bence, Leon TSI test aracını kullandım, motor sesine alışkın olduğumdan o kadar sessiz bi araç bana güven vermedi, ayrıca da seatda hiç benim aracımdaki yada A3 deki gibi bi tokluk hissi yoktu. Astra F konforda 6/10, A3 7/10 bana göre

yahu arkadaşlar bu süspansiyona taktınız haaa yaw hiç passata binmediniz galiba ben çok bindim yaw ondada kazık gibi tangur tungur yaw bu arabalar uzun yol arabası yapmayın süspansiyonun konforla ne alakası var süspansiyon demek güvenlik demek adamlar ona göre dizayn etmiş bu adam bu arabayla çakıl çukul yolda gidecek dememişki otobanda gitsin demiş yapmayın lütfen passatta çok kötü süspansiyon yönünden

Arkadaşlar bende 2000 astra g var konfor bakımından biraz zayıf yani çok sallıyor ve sesi içeriye alıyor ama Türkiye şartlarına göre özellikle İzmir için ideal bir araba başka arabalar olsa çabuk dökülür diye düşünüyorum.

Geri