opel ömrümü yedin yeminle

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Fatih işte böyle düşünen tüketici kitlesi olduğu sürece Opel aynı şase üzerine iki parça sacı büker makyaj yaptık der satar bizim milletimiz de almaya devam eder. Sonra da bir dünya sorun ile böyle forum sitesinde binlerce konu açılır. Aman opel de yenilik devrim olmasın 140 beygir adamlar 120 beygire 1.2 motorla ulaşıyor. Yetmez mi?
ooo bu işin sonu yok şimdi.
cilo 4 0.9 lt tce motordan 90 bg alındı. gidipte alır mısın bu motoru ?
daha millet 1.2 motoru benimseyemedi. turbo beslemeli motora öcü gözüyle bakıyor. 100 bin gitmez mantığında ;)
daha hiçbir firmada 1.2 yokken opel 1.3 cdti motoru fiatla ortak olarak bu motoru astraya koydu. millet aoo çekermi vs derken adamlar senelerdir çatır çatır sattılar. o zamanda herkes 1.3 motormu olur 1.6 dizel neden yok derdindeydi. 1.6 geldi buda 1.3'ten çok yakıyor diye sitemkar...
1.4 t 140 hp lpg dizele antipatisi olan kişiler için yapılmış büyük bir nimettir ;)
hani olayı şase üstüne getirirseniz. japonların şaseleri kaç defa değişti. astra k olacak sanırım 80 kg hafifleyecek şase değiştiriyor. ne kazandıracak. süspansiyon aynı yol tutuşunda ilk 3'de. hantallığı ağırlıkla alakası çok az. aktarma ve şanzıman odaklıdır seriliği aracın. bilmiyorum valla saçmalıyorsunuz diyebiliyorum sadece :D

Ooo yine nadir abi patlattı bombayı :D abi 21 yaşındaki arabanin LPG uyumu yüzünden yapma böyle. Vallahi alip gezdiricem seni bütün Gin lpgde. Tik demeyisine ayar olup lpgli araba alcaksin. Ha bu arada hayran olduğun Hyundai de lpgli araba satıyor. 150 bin km garantili

Ooo yine nadir abi patlattı bombayı :D abi 21 yaşındaki arabanin LPG uyumu yüzünden yapma böyle. Vallahi alip gezdiricem seni bütün Gin lpgde. Tik demeyisine ayar olup lpgli araba alcaksin. Ha bu arada hayran olduğun Hyundai de lpgli araba satıyor. 150 bin km garantili

Toyata alırım :D

Forumda bir bölüm açın efsane konular diye Nadir bey, sizin LPG ile ilgili konularınızı da oraya taşıyın :)

Harbiden merak ediyorum benzin 3.5 olduğunda LPG 2 TL olsa burada LPG severleri görmek isterim diyeceğim ama hepsi benzin pompasının önünde kuyruk olacaklarından adım kadar eminim :)

normalide bu zaten. kimse lpg yi sevdigin daha iyi oldugun istemiyorki. daha ucuz diye istiyor herkes. benzin ve lpg arasında fark kalmazsa veya daha ucuz olursa neden lpg yi tercih edelim ki. ama ülkedeki bu şartlar altında boyle bişey imkansıza yakın oldugu için daha uzun bi süre biz arabalara lpg ile bineriz.

demirören şirketler grubuna falan ortak değiliz :D lpg alın diye teşvik etmiyoruz. daha ucuza yüksek km yapma mantığımız sadece ;)
lpg benzin aynı fiyat olsa kimse lpg almaz taktırmaz bununda bu konuyla alakası yok :D

Burada asıl konunun amacı Opel in LPG takması arkadaşlar. Düşüncelerimi dile getirdim. Araç firmaları içinde opel ilk çıktığında fiyatı en pahalı araçtır. Ama aradan geçen zaman içinde alan satan olmadığı fark eden firma anında fiyat düşürmeye kampanya yapmaya başlar. Şimdi size iki örnek vereceğim Bakın birincisi opel

http://www.arabalar.gen.tr/opel-astra-fiyatlari-c278.html

Buyurun liste içinde hangi modelinde fiyat artışı var.

Birde diğer bir marka...

http://www.arabalar.gen.tr/honda-civic-fiyatlari-c199.html

Buyurun buda başka bir firma. Hadi açıklayın bakalım bu neden?

fiyat artışı olması iyi bişeymi yani? birçok sebebi olabilir. arac makyajlanmıstır yeni dnanım eklenmiştir yeni kasaya geçmiştir falan filan.
kimsenin opel su markadan cok sattı bundan daha iyi vs gibi tezide yok ortada abi. bizim takıldııgmız konu opelin lpg li arac satısa koyması gayet iyi bişeyken senin bunu opelin beceriksizliğine yorman.
hatta motor yapmayı becerecemdilerde lpg taktılar demen.
bu kıyaslama yaptıgın honda da lpgli araçlar satışa sunuyor ayrıca. farkına varamıyosun belki ama kendinle çelişiyosun abi.

Burada asıl konunun amacı Opel in LPG takması arkadaşlar. Düşüncelerimi dile getirdim. Araç firmaları içinde opel ilk çıktığında fiyatı en pahalı araçtır. Ama aradan geçen zaman içinde alan satan olmadığı fark eden firma anında fiyat düşürmeye kampanya yapmaya başlar. Şimdi size iki örnek vereceğim Bakın birincisi opel

http://www.arabalar.gen.tr/opel-astra-fiyatlari-c278.html

Buyurun liste içinde hangi modelinde fiyat artışı var.

Birde diğer bir marka...

http://www.arabalar.gen.tr/honda-civic-fiyatlari-c199.html

Buyurun buda başka bir firma. Hadi açıklayın bakalım bu neden?
ya nadir abi beni valla şaşırtıyorsun :D
bunun yüzyılın satış taktiği olduğunu anlatmama gerek yok :D
bunu her firma yapar örneğin beyaz eşya fiyatları mart nisan gibi tavan yapar düğün sezonu nirvanaya ulaşır.ama iskonto oranları kış ayına göre daha esnektir. ;)
şimdi 0 araç alacak olsan 65 bin deyip 62 61 verse sana nasıl çekici gelir demi :)
65 deyip 64 inen firmamı daha çekici gelir. birde araçlar arasında pekte fark yoksa tipi içine sinmesi yeterli...
verdiğin satış rakamlarının yanında yıl içinde kaç adet sattıklarına bakarsanız anlarsınız zaten durumu :D
2014 6. ayındaki toplam rakamları vereyim
opel 14972
honda 5599
hadi bakalım :D

Geri