opel ömrümü yedin yeminle

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ankara Şamaz Sanayisinin girişinden çıkışına kadar opel parçası satan ve opel tamiri yapan adamdan geçilmiyor. Ama buna karşın parça desen pahalı sorun desen maşallahı var. Aramadığın kadar sorun kapak açtırma konusunda opel rakip tanımaz. Ama buna karşın hala opel diyen arkadaşlar var. Demek ki para çok :) bir araç alacak kişi önce aracın ne kadar sorun çıkardığına bakması gerek. Ne kadar sorun o kadar para harcama anlamına gelir. Birde eski sistemleri cilala boyala sat. Servis desen yetkili servis ateş pahası. Oda yetmez aracını servise verirsin ne şekilde alacağın asla belli olmaz. Daha saymakla bitmez. Opelin en dökülmüşünü al bir araç parası daha harca adam olmaz. Bundan adım kadar eminim. Alana hayırlı olsun derim. Ama opel benim gözümde kendini geliştirmesi gerek. Bu motor bu kadar sorun bence iş değil. Şurada bir çok arkadaşımızın kapak açtırdığını motor indirdiğini hepimiz biliyoruz. Yalan mı?

Ankara Şamaz Sanayisinin girişinden çıkışına kadar opel parçası satan ve opel tamiri yapan adamdan geçilmiyor. Ama buna karşın parça desen pahalı sorun desen maşallahı var. Aramadığın kadar sorun kapak açtırma konusunda opel rakip tanımaz. Ama buna karşın hala opel diyen arkadaşlar var. Demek ki para çok :) bir araç alacak kişi önce aracın ne kadar sorun çıkardığına bakması gerek. Ne kadar sorun o kadar para harcama anlamına gelir. Birde eski sistemleri cilala boyala sat. Servis desen yetkili servis ateş pahası. Oda yetmez aracını servise verirsin ne şekilde alacağın asla belli olmaz. Daha saymakla bitmez. Opelin en dökülmüşünü al bir araç parası daha harca adam olmaz. Bundan adım kadar eminim. Alana hayırlı olsun derim. Ama opel benim gözümde kendini geliştirmesi gerek. Bu motor bu kadar sorun bence iş değil. Şurada bir çok arkadaşımızın kapak açtırdığını motor indirdiğini hepimiz biliyoruz. Yalan mı?

buradaki arkadaslar sorunları olan ve sorunlarına çözüm arayan insanlar oldugu için daha cok opelle sorun yasayan görebilmeniz bu sitede gayet normal. bunun dısında sorun yasamayanlar ne olacak?
ayrıca honda toyota volkswagen seat vs. bu markayı kullananlar sorun yasamıyormu yani? ben 7 senedir opele biniyorum toplamda 4 adet farklı modle ve markalarda opelim oldu. toplamda yaptıgım yok 200bini gecti. daha bir kez kapak actırdım oda keyfiyen sibop lastiklerini değiştirdim kendi istegimle. onun dısında kayda deger problemim olmadı. ufak tefek seyleride bu site sagolsun sayesinde çözdüm. arabada özellik donanım varsa problem cıkmasıda olasıdır abi. yoksa gider bomboş bi 96 corolla alırsın. hiiçbir arıza yasamazsın. cunku arıza yasatacak neyi varki?

Opel'in sorunları var doğrudur ama yenileri o kadar değil. Araç alacağım için bir süredir Passat forumunda takılıyorum. B6-B7 Passat'larda öyle sorunlar okudum ki bazılarında ağzım açık kaldı. Amacım VW ile kıyaslamak değil ama sorun sadece Opel'de yok. Bütün araçların sorunları var. Çoğuda elektronik sorunları.

Burada yorum yaparken bir konuya dikkat çekmek isterim. Ben opel sahibi biriyim ve üç opelim oldu bu üç aracımda f kasa idi. Bu araçlarımdan ikisi 94 model diğeri 98 idi iki aracım yani 94 modeller arasında aylar vardı ama her zaman bir sonra ki model diğerinden üstündü ve 98 model olanda artıları çok fazla idi. Sonrasın da ise yerinde saymaya başladı hem motor olsun hem diğer aksamlar. Eğer kendini geliştirme konusunda artıları olsa yine opel alırdım. Lakin yerinde sayıyor. İşte buda canımı sıkıyor. Şimdi lpg takacağız dediği bu model bir ton dört yüz kilo ağırşığın da ve bu araç 1.4 motor. Bunun yerine opel 1.6 motor 200 beygir 250 tork koysa bu araç 8.5 litre yaksa fena mı olur? Benim anlatmak istediklerim bu.

Hafta sonu bir yakınım Kia cip ile kaza yaptı. Arkadan önünde giden Meriva'ya çarpmış. Doğal olarak Meriva'nın bagaj kapağı epeyce bir hasar almış, heybetli Kia cipin ön tampon, ön panjur, kısmen ön kaput, klima radyatörü hasar almış. Elbette hasar olacak ama benim dikkatimi çeken en önemli nokta aracın çamurlukları hasar almadığı halde sol ön kapı açılıp kapanırken ön çamurluğa sürtmesi idi. Demek ki araç biraz daha hızlı olsaydı içeriden zor çıkacaktı :(. Yani demem o ki araç alırken biraz da güvenlik şartlarına bakmamız lazım.

Nadir abi, benim arkadaşta 1.9CDTI Elegance var. 1 hafta bin o arabaya. Opel Türkiye'ye sevgi pıtırcığı gibi mesajlar atmazsan ben adam değilim :D Sırf bindiğin araba yüzünden bu opel düşmanlığın. Toyota'nın sıfırındansa, opel'in en sevmediğim kin beslediğim modeli olan Vectra B1 e binerim daha iyi.

Araştır bul birinden 2 tur at 1.9CDTI veya 2.2 otomatik ile. Ezberini bozdurmazsa adam değilim diyorum çok iddaalıyım :D

Lpg de sıkıntı yok işçilikte sıkıntı var.Adam çatır çatır kullanıyor bir sıkıntı çıkmıyor biz takdırdık takdırmaz olaydık habire motor arızası verdi o zamanlar ehliyeti yeni almıştım biraz sert kullandık epey masraf oldu bize neyseki sonunda düzeldi çok şükür.

Sanayi ile içli dışlı olanlar iyi bilir. LPG yaygınlaşmaya başlayınca işten anlamayan ustaların çoğu LPG işine yöneldi. Çünkü araç elektroniği arttıkça sanayide iyi usta olmak zorlaştı. LPG montajı daha kolay geldi. Parası da iyi geldi, LPG'ye yönelim çok oldu. Elbette iyi ustalar var ama az. Sistemdeki sıkıntının sebebi %90 işçilik. %10 malzeme hatası veya kalitesizliğidir belki.
20 yıldan fazladır LPG kullanıyoruz. Ciddi hiç bir sıkıntı yaşamadık. Vectra'da 2006'dan beri kullanıyoruz. Ufak tefek arızalar oldu sadece. Bu da gayet normal.

90'lı yıllar elektronik sistemlerin ve sensörlerin orta-ekonomik sınıf araçlarda daha fazla kullanılmaya başladığı dönemlerdi. Her yeni uygulamanın vakitle oturması gibi bu sistemlerin sorunsuz hale gelmesi 2000'li yılların ortalarına kadar sürdü.
Şu an çıkan araçların hemen hepsi neredeyse aynı özelliklere sahip ve kronik sorunlardan arınmış durumda.

Bahsettiğim dönemdeki Astra ve Vectra'larda gördüğümüz devir sensörü, oksijen sensörü, debimetre, hava yastığı sensör arızaları vs. artık daha az görülüyor.

Opel sorunlu diyenler, biraz bakımsız kalmış e36 veya e46 BMW kullanıcılarının nasıl elektronik arızalar yaşadığını biraz araştırsınlar.

sanki silah zoruyla kullandırıyolar opeli beğenmiosan başka araba alırsın abicim. 2000 yılından beri opel kullanıyorum bmw mercedes alamicaksam yine opel alırım. parçası pahalıymış servisi şöyleymiş diyorsunuz da garanti bittikten sonra kaç kişi yetkili servise gidiyo. en komik olan da hyundai ile opeli kıyaslamak :S

Geri