OPEL Vectra 2000 DTi Comfort Motor Yardım Bilgi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan syldZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

syldZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım OPEL Vectra DTi comfort 2.0 motor 16v
Ben arabayı dost tavsiyesi üzerine aldım Aracım 2011 de 255 Bin km deyken 138 bin e kadar düşürülmüş Motoru sıfırdan yaptırmak istesem Kaç para tutar
Aracımda tek arkatampon değişmiş
Boyada 4 çamurluk,Sağ arka kapı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-cok-temiz-sahibinden-beyaz-opel-vectra-2.0-dti-16v-181400431/detay/

Link işinizi kolaylaştırmak için paylaştım reklam amaçlı değil
Link paylaştım eğer yasaksa bilmiyorum kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• 10009583_10152255716992866_1673712471_n.webp
    10009583_10152255716992866_1673712471_n.webp
    51 KB · Görüntüleme: 36
Araç 300 bin bulmuş experde motor torku düşük çıktı İsterseniz çekip atarım kağıdı Usta motor iyi diyor kimisi diyor yakında motor ister Ben de öğrenmek istiyorum km orjinal değil diye arabadan soğudum Satmak mı mantıklı yaptırmak mı onu öğreneceğim

Öncelikle profilimizde ki adımız kısmını düzenleyelim. Gizlimiz saklımız yok değil mi? Motor yaptırmak bana göre iş değil dürüst olarak alacak kişiye arkadaş benim aracın km si düşürülmüş demek gerek alanın da kendi kararı ister alır ister almaz.

E zaten ben KM düşürüldüğünü söylüyorum gizlemiyorum ki kayıtlarda çıkan şey sonuç ta benim öyle bi yaklaşımım olmadı ki?
Ben KM düşürüldüğü için ve KM'si 300 Bin olduğu için motor sıfır yaptırmak istesem kaç para tutar diye sordum.

motor 300 binde diye motordan şüphelenebilirsiniz ama kondisyonu iyiyse boşa masraf olur.motor yağ yakmıyorsa işi bilen birine motor içini temizletmek(turbo hortumları emme manifoldu) enjektör bakımı yaptırmak torku geri toparlar gibi geliyor bana...

Bu dediklerinizin maliyeti ne kadar olur bana aracımdan memnunum yakıtı herşeyi güzel yağ yakma atması yok torku düşük çıktı sadece.

Hocam ekspertizcilerin dynosu dandik oluyor ki dyno merkezlerinde bile sonuçlar şaibeli oluyor genelde. Eğer grafikteki beygir tork eğrileri düzgün gidiyorsa motor iyidir sadece dynonun kalibrasyon sorunu nedeniyle tam sonucu vermiyordur. Gerçek bir dyno merkezinde yeniden kontrol edebilirsiniz. Kağıdı buraya koyarsanız daha kesin bişey söyleyebilirim :)

Bence sizin yaptığınız hüsnü kuruntudan başka bir şey değil.
Araçlarımızın yaşı ve yaptığı km göz önüne alındığında bu durumun çıkması gayet normal.
Şimdi ben yarın motor testine soksam aracımın motor gücü %70 çıkar(bu kadar bile çıkmayabilir). Siz aracınız dan memnunsanız, (yağ yakma, atma vs yok diyorsunuz) gidişinde bir problem de yoksa, motor yaptırma işi gereksiz. Yener arkadaşımızın dediği gibi güzel bir temizlik, aracınıza yeterli olur.
Aşağıda ki linkteki konu ya bir bakın, belki içinizi rahatlatır ve şuna da inanın; piyasada ki 200 000 km altındaki araçların % 90 nının km si düşürülmüş durumdadır. Km yi de kafanıza fazla takmayın, mühim olan aracın bakımlarının zamanında yapılıp yapılmaması... Ben 100.000 km olmadan motor yapılan Ford focus, honda civic, opel astra gördüğüm gibi 400.000 km motoru ellenmemiş vectra A.B.C de gördüm.

http://www.opelim.net/forums/laf-lafi-aciyor/107116-tahmin.html

Geri