OPEL Vectra 2000 DTi Comfort Motor Yardım Bilgi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan syldZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu dediklerinizin maliyeti ne kadar olur bana aracımdan memnunum yakıtı herşeyi güzel yağ yakma atması yok torku düşük çıktı sadece.

en basitinden aklıma gelen carbon clean yapan bir yerde carbon clean,turbo hortumları egr ve ihtiyaç varsa emme manifoldu temizliği yaptırın üstüne birde yağ bakımı sonra çıkın düz bir yola basın biraz... eksozları kontrol ettirin birde belki tıkanmış çürümüş olabilir içi...

Şuan ki haliyle düz yolda uçuyor Yer uçağı gibi. Yokuşda bayıyor Vitesi 2'ye düşürttürüyor Arabada 4 kişi varken. Experdede Torku düşük çıktı Herkes diyo Vites 3'de çıkması lazım. Anlamadım ki araba normalde iyi Ama torku düşük çıktı ben de fazla anlamıyorum sanayici usta diyor motor iyi exper diyor düşük şaştim valla şaştim :confused:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:47 ----------

JEMYWQ.jpg

Carbon Clean o kilometre arabada fayda sağlamaz aksine yararlı kurumları da kazıyarak motorda yağ yakmalara sebep olur. Bende arabayı satma taraftarı değilim gerekli bakımları ve kontrolleri yapıp ( debriyaj , turbo ve turbo tertibatı önceliği) gerekirse yenilenmesi halinde motor eskisinden daha randımanlı hale geleceğine eminim.

Carbon Clean o kilometre arabada fayda sağlamaz aksine yararlı kurumları da kazıyarak motorda yağ yakmalara sebep olur. Bende arabayı satma taraftarı değilim gerekli bakımları ve kontrolleri yapıp ( debriyaj , turbo ve turbo tertibatı önceliği) gerekirse yenilenmesi halinde motor eskisinden daha randımanlı hale geleceğine eminim.

carbon clean kurum sökerde o kadarda sökmez bence... pompayı enjektörleri temizlesin torka faydası olur... yada enjektörleri pompacıda bi elden geçirtirseniz canlanır araba muhtemelen...

Grafikteki düşme ve yükselme kısımları biraz sıkıntılı gibime geliyor. Normalde daha düzgün görünen bir grafik olması gerekli. Kendi grafiğim şu şekilde mesela
6186f77ace57ffa7e5079643b8078c4c.jpg

Şimdi ben ne yapayım satayım mı yoksa yaptırayım mı masrafı ne kadar tutar benim önceliğim para yeni evlendim borcum varken araba aldım bana önerileriniz bu önerileriniz sonunda MİKTAR NE KADAR TUTAR PARA :)

samet kardeşim arkadaşlar güzel yorumlar yazmışlar onlara katılıyorum ama,
bende arabamı aldığımda gayet iyiydi iki tane ustaya bakıttık çok iyi dediler amma velakin 2 ay sonra silindir üst kapağın daha önceden çatlak olmasından dolayı komple motor indirdik. ben de çok kararsız kalmıştım o haliyle satsam mı yoksa herşeyini yaptırıp binsen mi diye sonra karar verdim yaptırıp kafam rahat bir şekilde binmeye. tabi ben bunun için 7.000 tl bedel ödedim senin belki o kadar masrafın çıkmaz ama sen illede yaptırıp binecem diyorsan 2.000-4.000 tl arası parayı gözden çıkartman lazım motor bu ne çıkacağı belli olmaz. eğer sağlam bir ustaya ve önemli motor parçalarını orjinalini kullanarak yaptırısan tadın yenmez bir hale gelir. örnek veriyim ben motoru yaptırdığımda yağ pompasını tahminimce yan sanayi takmışlar araba tam ısınmadan yüklendiğim için yatak sarmıştı onuda yaptırdım orjinal kullandık şimdi hiçbir sıkıntısı yok ALLAH nazarlardan saklasın. şimdi başka araba alsan en az 750 - 1.000 tl para harcarsın yok yağıydı,suyuydu ekzpertiz raporuydu balata falan filan temiz binmek istiyorsan bunları mecbur yaptıracan. zaten bu arabayı almışsın binmeye de niyetin varsa biraz kendinden fedakarlık yapacan bu arabayı iyi bir ustaya yaptırıp keyfine bakacan. bunları yaşayan biri olarak nacizane sundum yoksa kimseye akıl vermek haddime değil ALLAH hakkında hayırlısını versin kardeşim.

Yorumun için sağ ol çok güzel demişsinde el borcum var birde yaptığım masraf satarken beni kurtarmaz o da var yeni araba alsam dediğin masraflar garanti olacak o da var çok doğru konuşmuşsunda nakit yok acil peki ben bunu bu halde satsam fiyat uygun mu

Yorumun için sağ ol çok güzel demişsinde el borcum var birde yaptığım masraf satarken beni kurtarmaz o da var yeni araba alsam dediğin masraflar garanti olacak o da var çok doğru konuşmuşsunda nakit yok acil peki ben bunu bu halde satsam fiyat uygun mu

rica ederim kardeşim ben zaten harcıyacak durumun varsa harca keyfine bak dedim eğer yok ise hiç kendini sıkıntıya sokma 1-2 bin aşağıya ver başka arabaya bak derim. borç üstüne borç yapmanın mantığı yok bence de

Geri