Opel Vectra C anlaşılamayan sorun

devralkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar sizden yardım istiyorum..Aracım opel vectra c kasa 2004 model elegance serisi

Aracımı çalıştırırdıktan sonra 1-2 km kadar gidiyorum ve esp lambası yakıyor daha sonra enterasan bi şekilde aracımı 2500 üzeri devire yükselttiğim zaman bi anda eski renaultlardaki gibi hız ve devir ibresi saçmalıyor inip kalkıyor sürekli bu olay yaklaşık 6 saniye sürüyor ve tekrar düzeliyor ama esp lambası hiç sönmüyor..Hızımı artırdığım vakit ise araç kendini stop ediyor gibi ama bi anda yığılıp kalmıyor sadece akü-yağ gibi altta bulunan bütün lambaları yakıyor ibreler 0 oluyor benzin 0 oluyor yani normal stop etmişin gibi fren sertleşiyor direksiyon sertleşiyor ama araba bu durumdayken gaz yiyor ve hızlanmaya devam ediyor araba sonra düzeliyor ve devir ne zaman yükselse araba kafayı yiyor ..

Böyle bir durum başına gelen varmı lütfen yardım edin:confused::confused::confused::confused::confused:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km sayacınızı söktürün arkasındaki lehimleri falan yenilesinler. sattığım araçtada olmuştu. benimki ısınınca oluyordu böyle çözmüştük...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop ediyormuşsun gibi oluyormuydu dostum

devir saati hız göstergesi ve benzin göstergesi çalışmazsa kadranda zaten sorun. araba stop etmiyor çalışıyor diyorsunuz zaten...

devralkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki hocam son olarak şunu sorayım..Aracımda senin dediğin gibi lehim problemi varsa sadece ibreleri etkiler o ama demi.. yani yağ-akü gibi standart lambaları yaktırmaz direksiyonu ve freni sertleştirirmeye bi etkisi olurmu bu ibrelerin ?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş bir abimde 2003 zafira var ve buna benzer sıkıntıları vardı.Aracın bagaj kısmının oralarda bir yerde ters bağlanmış bir soket tespit edildi ve onu düzeltince sorun hallolmuştu.Tam olarak yerini hatırlamıyorum ama yarın sorarım senin için

devralkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş bir abimde 2003 zafira var ve buna benzer sıkıntıları vardı.Aracın bagaj kısmının oralarda bir yerde ters bağlanmış bir soket tespit edildi ve onu düzeltince sorun hallolmuştu.Tam olarak yerini hatırlamıyorum ama yarın sorarım senin için

yorumun için teşekkür ederim ama yaklaşık 6-7 aydır soketlerle bi işim olmadı bu arızada 4-5 gündür var

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devral bey,
muhtemelen anlık akım kesintisi oluşuyordur ben elektrikden anlamam ama sanıorum şase sorunu veya modül sorunudur,tüm şase bağlantılarını kontrol ettirin hatta modul sigorta kutusunu dahil.araç hareket halinde ikende akım gücüne baktırın

devralkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devral bey,
muhtemelen anlık akım kesintisi oluşuyordur ben elektrikden anlamam ama sanıorum şase sorunu veya modül sorunudur,tüm şase bağlantılarını kontrol ettirin hatta modul sigorta kutusunu dahil.araç hareket halinde ikende akım gücüne baktırın

tamam kardeşim teşekkür ederim yarın sanayiye gideceğim sonucu buradan yazarım