opel vectra c c2 almak ıstıyorum yardım

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün babamın bir tanıdığı araca talip oluş.Araç için bir fiyat belirleyemedim. Bunun için öncelikle yardımınızı bekliyorum.Aracım soldan boyalı ve kapı sacları değişti.Ben 25lira gibi düşünüyorum sizce nasıldır.Aracımı satarsam 30bin tl ye kadar eli yüzü düzgün bir C2 bulurum sanırım değil mi?

Benim aracım 2007 model Enjoy+sp 1,3CD aracımın gidişinden çok memnunum 1.6 araçlara kafa tutuyorum.Vectra da en çok tedirginlik çektiğim konu performans.Tamam yarış yapmıyoruz ama Corsamı da aratmasın sonra :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konfor ve rahat gidiş oldukdan sonra performans aramassın araçda ona emin ol
performans ve konfor iki zıt kardeşdir..

vectrada öyle kötü araba değil performansda gitmiyor diyenler haklı neden gitmiyor şehir içinde alt devirlerde kullandığımız için gitmiyor araç.. corsa gibi ufak çıtı pıtı araçlar seridir tabiki şehir içinde zaten şehir arabasıdır onlar şehir içi kısa mesafe için üretilmişlerdir..

ama üst devirlerde vectra yolu kaparsa kendi segmentinde 1.6 lar içinde çok az araba yetişir vectraya.. ben bu yaz izmire gittim sohbet mohbet derken yanımdaki arkadaş yavaş demese 160 ile gittiğimi bilmiycekdim ben 90 la falan gittiğimi sanıyordum o kadar rahat ve gittiğin hızı hissetirmiyor ve güvenli tabi bunda lastiklerinde faktörü çok var ama arabada önemli faktör..

yani demeye çalışdığım konforlu araçda performans olsada o performansı hissetmen çok zordur adamlar çünkü ona göre araba üretiyor..

performans araçlarında ise o performansı hissetmen için adamlar ellerinden geleni yaparlar o arabada o amaca göre üretilir yani performans aracında konfor bile olsa hissedemessin o konforu..

bir örnekle daha kapıtıyım bu performans olayını bmw 7.40 da mesela arka koltuğa otur araba 240 ile gitsin sen arabanın 40 ile gittiğini zannedersin o kadar hissetirmez..

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan teşekkür ederim benim de amacım konfor ama eskiden 1,4 Astra G aldık ama arabayı performans yüzünden aldığımıza pişman olduk.7 ay gibi bir sürede anca satıldı satılana kadar yatırdık aracı öyle olmasından korkuyorum ;)

fırat ısık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız ıcın tesekur edrım.ama sımdı vectraların c modellerınden hangısı cok tutuluyo bıde hangı modellerını tafsıye edersınız 2003den 008 kadar hangı modelını tafsıye edrsınızyardımlarınız ıcın sağolun tabıkıde yardımlarınız beklıyorum dağa cok bılgıye ıhtıyacım var bıde vectra c 2,0 turbo benzın nasıl dır bumlar fyatları nasıldır yardım edınız
i

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız ıcın tesekur edrım.ama sımdı vectraların c modellerınden hangısı cok tutuluyo bıde hangı modellerını tafsıye edersınız 2003den 008 kadar hangı modelını tafsıye edrsınızyardımlarınız ıcın sağolun tabıkıde yardımlarınız beklıyorum dağa cok bılgıye ıhtıyacım var bıde vectra c 2,0 turbo benzın nasıl dır bumlar fyatları nasıldır yardım edınız
i

Merhaba Fırat abi..Bence maddi durumunuz yeterliyse ve vectra nın artık üretimden kalktığını göz önünde bulundurmuyorsanız bence 1.9 dizel elegance alın sizi 6-7 sene götürür..Eğer maddi durumunuzu fazla zorlamak istemiyorsanız 1.6 gazlı elegance alın derim...Alacağınız araç vectra c ise bence doğru seçim yaptınız.Vectra c nin 4 farklı donanım paketi bulunuyor.(Essentia-Comfort-Design Edition-Elegance)Soldan sağa doğru donanım seviyesi artıyor.Motorlar;benzinli,1.6(100-115hp),1.8(125hp),2.0T(175hp),2.2(147hp),3.2(218hp );Dizel,1.9(150hp),2.2(125hp),3.0(177hp)
1.9Dizel elegance modelini bulabilirseniz hem donanım hem de performans açısından sizi fazlasıyla tatmin eder.Ancak bütçenize göre bu araçtan bulmanız zor.Ancak 1.6 elegance lpg li 2004-2006 model arası bir vectra bulursanız sizi fazlasıyla memnun edecektir.Hem de yıllık vergisi açısından da sizi zorda bırakmaz..Herkez şunu der işte 1.6 motor yetersiz kalıyor performans yok falan filan.Bilin ki bu tipler hayatları boyunca böyle aracı görmemiş koltuğuna oturamamış insanlardır.1.6 motoru passata da taksanız,a4 e de taksanız aynı sonuç ortaya çıkar.Benim araç 100 km de 7.8 lt ortalama yakıyor...Sonuç olarak bence temiz,bakımlı bir 1.6 elegance bulursanız verdiğiniz parayı hakkıyla verecktir...Eğer performans istiyorsan da hava filtresi,egzoz ve performans bujileriyle bu meseleyi ucuza kapatabilirsin... koltuk ısıtma sadece deri koltukla verilen bir donanım..Ancak deri koltuğun estetik olması ve kolay temizlenmesi dışında pek bir faydası yok.Yazları aşırı v kısa sürede ısınır,kışları da geç ısınır.Almanya daki bazı vectralarda koltuk soğutma opsiyonu da var ama ülkemize gümrüklerden dolayı bu aracın bazı donanımları getirlmedi.Temiz ve az km yapmış bir vectra elegance bulursanız fazlasıyla memnun kalacaksınız...

Son düzenleme:

öşkvank34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 turbolar çok yakar seri kullanımda 16 17 litre bile yakar

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bıde tıwınpor motorun ozellığı nedır yakıtta performansda

Ecotec motorun geliştirilmiş versiyonu olarak kabul edilenTwinport motor, değişken supap zamanlaması sistemine sahip.Motor devrine ve gaz pedalına basış miktarına göre supaplarınaçık kalmasını sağlayan sistem, yakıt ekonomisi amaçlı düzenlenmiş.1.6 litrelik motoru revize edilerek gücü 101 HP’den 115 HP’ye yükseltilmiş. Torku da 150 Nm’den 155 Nm’ye çıkarılan vectranın performans artışına rağmen yakıt tüketimi de 7.1 ortalamalarına indirilmiş..Ve sadece son kasasında uygulanmıştır..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Fırat abi..Bence maddi durumunuz yeterliyse ve vectra nın artık üretimden kalktığını göz önünde bulundurmuyorsanız bence 1.9 dizel elegance alın sizi 6-7 sene götürür..Eğer maddi durumunuzu fazla zorlamak istemiyorsanız 1.6 gazlı elegance alın derim...Alacağınız araç vectra c ise bence doğru seçim yaptınız.Vectra c nin 4 farklı donanım paketi bulunuyor.(Essentia-Comfort-Design Edition-Elegance)Soldan sağa doğru donanım seviyesi artıyor.Motorlar;benzinli,1.6(100-115hp),1.8(125hp),2.0T(175hp),2.2(147hp),3.2(218hp );Dizel,1.9(150hp),2.2(125hp),3.0(177hp)
1.9Dizel elegance modelini bulabilirseniz hem donanım hem de performans açısından sizi fazlasıyla tatmin eder.Ancak bütçenize göre bu araçtan bulmanız zor.Ancak 1.6 elegance lpg li 2004-2006 model arası bir vectra bulursanız sizi fazlasıyla memnun edecektir.Hem de yıllık vergisi açısından da sizi zorda bırakmaz..Herkez şunu der işte 1.6 motor yetersiz kalıyor performans yok falan filan.Bilin ki bu tipler hayatları boyunca böyle aracı görmemiş koltuğuna oturamamış insanlardır.1.6 motoru passata da taksanız,a4 e de taksanız aynı sonuç ortaya çıkar.Benim araç 100 km de 7.8 lt ortalama yakıyor...Sonuç olarak bence temiz,bakımlı bir 1.6 elegance bulursanız verdiğiniz parayı hakkıyla verecktir...Eğer performans istiyorsan da hava filtresi,egzoz ve performans bujileriyle bu meseleyi ucuza kapatabilirsin... koltuk ısıtma sadece deri koltukla verilen bir donanım..Ancak deri koltuğun estetik olması ve kolay temizlenmesi dışında pek bir faydası yok.Yazları aşırı v kısa sürede ısınır,kışları da geç ısınır.Almanya daki bazı vectralarda koltuk soğutma opsiyonu da var ama ülkemize gümrüklerden dolayı bu aracın bazı donanımları getirlmedi.Temiz ve az km yapmış bir vectra elegance bulursanız fazlasıyla memnun kalacaksınız...

pek çok yazılana katılmakla beraber katılmadığım noktalarda var 1.9 dizel elegance versiyonu evet seçim olarak iyi ama elden çıkış olarak zor olucağı bakım masraflarınında ağır olucağı kesin yoksa kesinlikle bencede 1.9 cdti elegance tiptironik versiyonunu önerirdim..
bunun dışında dizel verisyonun km sininde benzinliye oranla çok yüksek olucağıda kesindir..

vectranın üretimden kalkmasıda o kadar önemli değil hala bırakın b kasayı a kasanın bile parçaları çok rahat bulunmakda üretilmekde ve vectralar a kasası b kasası c kasası türkiyede hayla ikinci el piyasasında çok iyi bir satış grafiği sunmakta vectra dediğiniz aracın a yada b yada c kasalar olsun elinizde kalmasına imkan yok meraklısı çok.. elinde aynı anda a,b,c kasa olan meraklıları bile var..

donanım olayına gelince yurt dışından a dan z ye her türlü vectra parçalarını getirtebilirsiniz ebay sağolsun ben mesela audiotwin aparatını getirttim çok arkadaş bu forumdan renkli cid ekran nav70 teyp falan getirtti..

opelin bir güzel yanıda opel fabrikası arabayı bom boş versede baz versiyonunda bile pek çok donanımın düzeneğini aracınızda hazır bir şekilde size sunuyor yani hız sabitleyicimi takıcaksınız düzeneği aracınızda hazır tek yapmanız gereken silecek kolunu değiştirmeniz yağmur sensörümü takıcaksınız düzeneği hazır tek ihtiyacınız yağmur sensörünü almak opcomda tanıtmak o kadar.. ısıtmalı koltukmu istiyorsunuz pedlerin ısıtma donanımının hepsinin yeri hazır tek yapmanız gereken pedleri alıp koltuğa yerleştirmek o kadar en ufak bir delme yorucu vakit alan orjinal olmayan hiç bir şey yok..

opel pek çok donanımın düzeneğini zaten aracınızda hazır koymuş kablolamasına ıvırına zıvırına kadar her şeyini çekmiş hazır etmiş kullanıcı ilerde o donanımları kendi alıp takmak isterse sıkıntı çekmesin diye..

ticari nedenlerden dolayı bazı arabaları az donanımlı bazılarını full dolu bazılarınıda bom boş donanımsız çıkartıyor opel ama hepsinde donanımların düzeneği hazır..

aracın performansı yeterli bencede yukardada yazdım bu araç ne yaparsanız yapın kapalı trafikde şehir içinde alt devirlerde istediğiniz performans uygulamasını yapın ağır kalıcakdır kasasından ve motorundan ötürü sadece vectra değil D segmentindeki vectra dengi 1.6 bütün araçlarda aynı sıkıntı olucakdır ancak 2.0 - 2.5 falan olursa o zaman seri olabilir her şeyinde o oranda bir bedeli vardır (vergi+benzin) tabiki.. yoksa araç yukarda da yazdım çok seridir açık trafikde uzun yolda yeterki yolu bulsun kaptırsın..

elegance yada comfort ikisinden biri olabilir arada dağlar kadar büyük bir uçurum yok dışında benim bildiğim far yıkama ayna nın elektrikli açılır kapanması dışında bir fark yok içerde de koltuklar elektrikli arka perde elektrikli onun dışında ben büyük bir fark bilmiyorum varmı yokmu ama yok sanırım.. bunların çoğuda sonradan yaptırılabilinir zaten..

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediklerinize katılmakla beraber her vectra kullanıcısının sizin benim gibi donanımını zenginleştirmek için uğraşacağını düşünmüyorum Hakan abi..Yoksa vectra kendisini defalarca ispatlamış bir araç ve herkez de bunun farkında..Elegance de donanım biraz fazladır..Mesela esp,tcplus,koltuk ısıtma,ön arka park sensörleri,sunrof,deri koltuk,8-10 hava yastığı,dijital çift klima,yükseklik ve derinlik ayarlı elektrikli koltuklar,ışığı duyarlı, otomatikkatlanır, ısıtmalı ve elektrik kumandalı dış aynalar,hırsızlığa karşı aydınlatma sistemi,xenon farlar,otomatik far yükseklik ayarı gibi donanımlar bence pek hafife alınacak donanımlar dğil...Ayrıca kulaktan dolma sözlerle ve incelemeden araştırmadan önyargıyla kullanılan alınan satılan vectralar sonra böyle kullanıcıları yüzünden sınıfta kalıyor...Onun dışında 1.9 dizel elegance bence vectra için en uygun motor...Ya da 1.6 twinport 115 hp c2 vectra da fırat abi yi memnun edecektir...

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediklerinize katılmakla beraber her vectra kullanıcısının sizin benim gibi donanımını zenginleştirmek için uğraşacağını düşünmüyorum Hakan abi..Yoksa vectra kendisini defalarca ispatlamış bir araç ve herkez de bunun farkında..Elegance de donanım biraz fazladır..Mesela esp,tcplus,koltuk ısıtma,ön arka park sensörleri,sunrof,deri koltuk,8-10 hava yastığı,dijital çift klima,yükseklik ve derinlik ayarlı elektrikli koltuklar,ışığı duyarlı, otomatikkatlanır, ısıtmalı ve elektrik kumandalı dış aynalar,hırsızlığa karşı aydınlatma sistemi,xenon farlar,otomatik far yükseklik ayarı gibi donanımlar bence pek hafife alınacak donanımlar dğil...Ayrıca kulaktan dolma sözlerle ve incelemeden araştırmadan önyargıyla kullanılan alınan satılan vectralar sonra böyle kullanıcıları yüzünden sınıfta kalıyor...Onun dışında 1.9 dizel elegance bence vectra için en uygun motor...Ya da 1.6 twinport 115 hp c2 vectra da fırat abi yi memnun edecektir...

şöyle diyim serdarcım benim aracım comfort aracımda esp tc control var arka park sensörü var önde yok oda takılabilinir zor bir şey değil 15 dakkalık iş.. koltuk ısıtma var (orjinalden) deri döşeme var (orjinalden) sunroof yok hava yastıkları zaten elegance comfort fark etmez standarttır
digital çift yönlü klimada öyle standart comfortla elegance da benim aracımda var en azından..
yükseklik derinlik ayarlı koltuklarım var sadece elektrikli değil
ışığa duyarlı ısıtmalı ve elektrik kumandalı aynalarım var oda sadece elektrlikli katlanır değil yani elle katlıycaksın tek fark o..
hırsızlığa karşı aydınlatma sistemimde var darbe sensörümde var hırsıza karşı..
otomatik fark yükseklik ayarını bilemiycem varmı yokmu o kadar gerekli bir şey olduğunu sanmıyorum otomatik değilsede manueldir neticede ama oda vardır..
ben aracımı böyle aldım opel odakdan bunların hiçbirini sonradan kendim takmadım benim sonradan tek takdığım şey xenon far oldu yukardaki donanıma ek olarak o kadar.. kısa+uzun+sis xenon yapdım.. saygılar sevgiler.

Son düzenleme: