Opel Zafira Kulubu

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
9,3lt/100km yol bilgisayarı değeri mi yoksa

hıı lpg imiş tmm :D

sanırım 100 km de lpg ile benzin arasında 10-12 tl gibi kar elde ediyoruz...

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafiracilar bugün yeni zafirayi gördüm lambada yanima durdu bizim mahalede opel servisi ve galerisi var.Araba satisindaki adam gecici plakayla kullaniyordu tip olarak arkadan gözüm tutmadi önden fena deyil

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka kısım beni de yeteri kadar memnun etmedi. Ama en çok iç kısımdaki orta konsol rahatsız ediyor beni. Ekranın duruşu ve öyle eğreti gibi üstte çıkıntı şeklinde konumlandırılması hoş olmamış. B kasadaki gibi orta konsolla daha bütünleşik yapıda olmasını bekliyordum. (Yada Insignia, Astra daki gibi). Birde fiyat konusu bunların içine eklenince Zafira 3. nesli ile biraz ilgi alanımın dışında kaldı. Mesela bu rakamları vermeyi düşünsem İnsignia Sports Tourer (1.6 180bg) daha iyi bir seçenek olarak geliyor.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben beğendim yeni tasarımı ancak fiyatlar caydırıcı şenol abinin dediği gibi.

Opel_zafira_tourer_1.jpg

abdilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selamlar arkadaslar,

bikac aydir bi sorunla ugrasiyordum,arac ozellikle dusuk viteslerde ve rampalarda turboyu kapatip gucten dusuyordu,2 ozel servisten sonra yetkili servise gittim,turbo hava basinc valfi almanyadan istendi,zafira a olunca izmirde bulamadilar,bugun parca geldi ve taktilar,henuz 5 km yaptim aracla,insallah duzelmistir...

birde servistekiler volan dislisi ve debriyaj takimlarinin degismesi gerektigini soylediler,,masraf 2350 tl...bu kadar olmasi normalmi?bilginiz varmi bu parcalarda?

aracim 2002 zafira a 2.0 dizel

herkese dertsiz kazasiz surusler

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün istanbul - aydın arası yolculuk yaptım,bu sefer 120 km den aşa düşmedim ve 100km/12 lt lpg tüketmişim,fulleyip 350 km kadar harcayıp tekrar fullediğimde sonuç ürkütücü :D
giderken 110 la gitmiştim 10 lt yakmıştım gene iyi gitmişim :)
demekki şunu öğrendik ağır arabayla 110 u geçmicen ;)

ama bu araba dünyayı alıyo yaaa,eniştenin H kasa arabasına bi bebek arabası ve herkesin paltosunu attık mı bagaja doluyo hemen,biz bi dünya eşya taşıyoz sırtımızda,ve ist şehir içinde 10.5 lt değer gösteriyo bizim zafide,astra H de ise 9.5,bunlar sakin kullanımlar,bizim arabaların 200kg şasi ağırlık fazlasına göre 1,1.5 lt civarı fazla yakması gene çok iyi ;)

Son düzenleme:

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafide en sevdiğim şeylerden biride bu bagaj olayı. İnsanların akıllarına bile getirmediği eşyayı siz çok düşünmeden yükleyip gidiyorsunuz. Aracımı ilk aldığımda ailecek tatile çıkmıştık. Babamın sığmaz onu bırakalım, bunu bırakalım dediği tüm eşyayı almıştı bagaj.
Ama en illet ettiğim şey bu tip araclara yük veya ticari araç gözüyle bakılması. Buda diğer sedanlar yada hatchback ler gibi normal kullanım için üretilmiş bir araç. Tek farkı ihtiyacınız olduğunda size daha fazla insan ve eşya taşıma şansı veriyor.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafide en sevdiğim şeylerden biride bu bagaj olayı. İnsanların akıllarına bile getirmediği eşyayı siz çok düşünmeden yükleyip gidiyorsunuz. Aracımı ilk aldığımda ailecek tatile çıkmıştık. Babamın sığmaz onu bırakalım, bunu bırakalım dediği tüm eşyayı almıştı bagaj.
Ama en illet ettiğim şey bu tip araclara yük veya ticari araç gözüyle bakılması. Buda diğer sedanlar yada hatchback ler gibi normal kullanım için üretilmiş bir araç. Tek farkı ihtiyacınız olduğunda size daha fazla insan ve eşya taşıma şansı veriyor.
:bir:
Aynen Şenol abi, arabayı ilk aldığımızda buna niye bu kadar para verdiniz Caddy, Doblo alsaydınız diyenler olmuştu. Bilmeyenler sallıyorlar Zafiralara ..