Opel Zafira Kulubu

erol korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz. keyifli forumlar dilerim ayrıca diğer arkadaşlarada
selamlarımı iletir esenlikler dilerim.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün hava 14 dereceyi bulmuşken yazı işini halledeyim dedim,malum parça krom renkte deil çıta krom olmadığından,resimde biraz karanlık sanki 3 liralık yazı gibi duruyo:sopa:
ön tamponuda sanayide hallettirmiştik ama malum sanayide birebir ton uyumu çok zor,zaten tampon altında da olduğundan göze batmıyo,bikaç güne yazlığa gidersek orda yıkar paklar şöyle bi endamlı fotosunu koyarım aracın bende ;)

368c5.jpg

368hq.jpg

Son düzenleme:

sarizeybek1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2007 opel zafira enjoyum var.İnternetten park sensörü aldım yeri gösterdi araca uyum sağlamadı.Usta sensörün aparatlı olanlarından al dedi ama ben birşey anlamadım.Aracın tamponu delik şekilde geziyorum sizler opel zafiranıza park sensörü taktırmışsanız markası modelini yazın bende aynısından alayım.Şimdiden teşekkürler.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bende netten park sensörü aldım ucuz 50 tl lik ürünlerden,benden de sensör açısı için aparat çıkmadı,ama ben yinede taktırdım,biraz aşağı bakıyor bende de,ve geri geri giderken kafasına göre abuk sabuk ötmekte biiiiii bi bi bi falan :D
buna takılmıyorum çünkü yavaşça biryere yanaşırken işimi görmekte :),sensör elinde ise bu sensörlere açı vermek için bi aparat satıyorlardır sanayide,çünkü tek tek sensörlerde satılmakta,ben bu ses açı işine takılmadığımdan sorun etmedim,

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim takadan bi kaç fotoğraf,zafi yazısı tmm şimdi sıra plakalarda,ön tarafı sökmüştüm kenar siyahlıklarını silip yapıştırcaktım bizimkiler hadi didime gidiyoz diyince tekrar taktım yapıştırdım ön plakayı :D

dsc0038dd.jpg

dsc0040tg.jpg

dsc0042em.jpg

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar.
Geçen pazar yeni zafiyi incelemeye gittim. Bizim araçlara göre epey heybetli olmuş. Tasarım olarak iç ve dış benim hoşuma gitti ama bazı yerlerde rahatsız etmedi desem yalan olur.
Örneğin ön konsolun derinliği bizdekilere oranla neredeyse %50 artmış. Ön cam ile aranızda epey bir mesafe var. Arka koltuklarda pek hoşuma gitti diyemem. Fonksiyonellik olarak iyi ama şekil ve duruşu pek hoşuma gitmedi. Dış tasarımda tek canımı sıkan ön kapıların geriden başlaması ve öndeki kelebek (ben böyle diyeyim) camın büyümesi. Bunun dışında araç heybetli ve genel olarak güzel. Benim incelediğim araçta ön cam panaoramikti ve gayette güzel görünüyordu. Ancak bu ön camın opsiyonel olduğunu öğrenince anlam veremedim. Sunroof normal ama bu değil. Gelelim özellikler kısmına. Kataloğu alıp özellikler kısmına baktığımda epeyce bir hayal kırıklığına uğradım. Cosmo ve yeni kasada Prestij donanım seviyelerini karşılaştırdığımda pek bir artı yok. + ve - leri topladığınız da eşitler diyebilirim. Katalog da araçla ilgili epey donanımdan bahsediliyor ama bunların (ki bence prestij donanımda olması gereken ) bir kısmı ülkemizde opsiyon olarak bile sunulmuyor. Fiyatını düşündüğünüzde olmalı diyeceğiniz özelliklerde opsiyon olarak veriliyor. Şöyle ön camı panoramik, navisi ve bir iki özellik daha eklettiğiniz Prestij donanımlı zafinin size maliyeti 90.000 TL civarında oluyor ki bu 1.4 lt 140 bg lik bir araç için (bunun içinde ülkemizde sunulmayan ve sürüş güvenliği için önemli olan donanımlar yok) çok çok fazla bir bedel. Şekil şemal iyi ama bu fiyata bu özellikler insanı B180 e yönlendiriyor. Yıldız, 1,6 lt lik motor ve prestij fazlasıyla bu kararı vermede yardımcı oluyor.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç kaç binde süleyman, birde lpg markan?

Kenan abi:D 62binin içinde şu an,aldığımızda 57500 de ve atiker vardı üstünde yeni takımış aldığımızda 2 aylık lpg kiti idi.

100 tlye almıştım netten ürünü iade ettim şimdi..

Dostum istersen bi yetkili servise sor bakalım takıyolar diye biliyorum,zira bizim burdaki servis 200 tl ye garanti vererek takıyorlardı.herhalde içinde açı aparatı vardır :)

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni zafira tasarım olarak hoşuma gidiyor ama fiyatının bu şekilde olması bana göre de biraz fazla,ki bu kadar parayı verecek olsam biraz heybetli araç alırım,misal istda bigün avm de gördüm önümüzde chrysler grand voyager vardı,önlü arkalı şöyle bakınca bizimki hatchback gibi kalıyor :D o kadar paraya benim görüşüm bi grandvoyegerden geçer bu sınıf bu şekil araba alınacak ise :cool: tabi 2. el :)

Son düzenleme: