Opel'den Reanult'a Geçiş

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan btlanl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Vectra B'lerde o ses yok mu? ;) Depoda yarım depo civarında yakıt kaldığında biraz sert fren yap dalgalanma sonucu oluşan sesi mutlaka duyarsın .
hiç vectram olmadı benim abi (biraz küçük emrah muamelesi yapayım :) )yanlız fluence de baya çok muş hatta sırf bu sesten araç satan var.

Segment karşılaştırma yine çıktı ortaya:D Segment olaylarını daha önce başka bir konuda uzun uzadıya konuşmuştuk ama yine bir sonuca varamamıştık o yüzden :dinle:
valla mantık çerçevesinde segmenti ele almadan konuşmak imkansız yapıcak bişey yok :)

segment ev çeşidi gibidir 1 oda 1 salon stüdyo daire ile 3 oda bir salon ev birmidir yada villa yada malikane yada şato.. bunlarda ayrı ayrı segmentlerdir ayrı ayrı gelir ihtiyaç durumuna göre yapılmış binalardır her birinin segmenti gelir kesmi ayrıdır.. sen buna tuğla işde ha gecekondu ha şato ne fark eder dersen zaten senle konuşa biliceğimiz ortak bir eğitim seviyemiz yokdur hiç bir şekilde anlaşamayız..

Arabalardaki segment olayıda aynıdır ihtiyaca göre araba firmaları bir araya gelmiş ihtiyaç gelir düzeyine göre sınıflandırmalar yapmışlar bunları segmentlere ayırmışlar.. bu kadar basit bunda anlanmıycak bir şey yok..

Segment diyen arkadaşlara soruyorum o zaman;
Tamam segment farkı var her araç ayrı değerlendirilir ama sanki Opel D Reno C segmenti gibi genelleme yapıp direk FR araçlara atanlar neden en başta araç segment ayrımı yapmayıp markaları kapıştırıyor. Birkaç kişi konuya yorum yapınca o başka segment bu başka segment deniyor. Segment farkından bahsediyorsanız en başından sadece karşılaştırma yapılan araçlar arasında kalın, markalara sallamayın :)
Saygılar.

Tamam segment farkı var her araç ayrı değerlendirilir ama sanki Opel D Reno C segmenti gibi genelleme yapıp direk FR araçlara atanlar neden en başta araç segment ayrımı yapmayıp markaları kapıştırıyor. Birkaç kişi konuya yorum yapınca o başka segment bu başka segment deniyor. Segment farkından bahsediyorsanız en başından sadece karşılaştırma yapılan araçlar arasında kalın, markalara sallamayın :)
Saygılar.

Astramı iyi Meganemi genel olarak ? ozellık konfor yol tutus performans saglamlık malezeme kalıtesı ?

Vectramı iyi Lagunami ? ozellık konfor yol tutus performans saglamlık malzeme kalıtesı ?

Corsamı daha ıyi Cliomu ? ozellık konfor yol tutus performans saglamlık malzeme kalıtesı ?
zaten bu forumdakılerın yarısından cogu opel dıyecek nıyemı cunku burası opel forumu bu forumdakılerın neredeyse hepsı opel kullancısı opeli seviyoruzki o yuzden bınıyoruz

Saygılar.
iyide biz zaten aynı segmentteki araçları kıyaslıyorduk, dediğiniz gibi en başta karşılaştırma yapılan araçlar arasındaydık. lagunayla kıyaslayan sizdiniz farkındaysanız. ayrıca şunuda bilin ki atan tutan yok. yıllar yılı renault kullandım ben, hemde aralıksız pek çok modelini. ayrıca citroen tecrübemde oldu 2 yıl civarı. fransız araçların nasıl olduğunu çok çok iyi biliyorum emin olun, sallamasyon değil yani. ayrıca fransızlar arasında tercih edilebilecek tek marka citroendir. peugeot kardeş firması olabilir ama citroen daha üst versiyondur konfor ve kalite olarak. renault'yu sıralamaya koymam bile.

alman'a bindi bi yerleri kalktı gibide düşünmezsiniz umarım. çünkü yıllar yılıda diğer aracımız olarak mercedes kullanmışlığım var. almanın da fransızın da ne olduğunu çok iyi biliyorum merak etmeyin. bizde sallamasyon olmaz ;)

fransızlar fiyat orantısında iyi ben yeni 3008 ve 5008 leri çok beğendim içi land rover discoverlere benzemiş bilhassa vites konsolunun olduğu alan çok benziyor çok hoşuma gitti araç .. fiyatlarıda crossover araç segmentinde baya bir ucuz.

Ben de sonuçta reno fanatikliği yapmıyorum, bazı arkadaşlar burası opel burda herkes böyle der falan demiş.
Ben atmayın derken kafadan atıyorsunuzu kastetmedim. Direk markayı karalamayın anlamında söyledim. Ayrıca bende sadece 1 yıllık reno deneyimlerime dayanarak dalmadım konuya. Bende kullandım alman vw,opel, mercds. Hatta önceki mesajlarımda almak istediğim aracın yine astra olduğunuda yazmıştım. Neyse sadece şunu söylüyorum, herkes her bindiği aracı göklere çıkarıp diğerlerini yerin dibine sokmasın.

Geri