opelime mimgaz taktırdım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan patates
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ya bizim üniversiteden hocamızda albea var hatta klima takmak için konu açmıştım. Onda LPG var atiker eski fabia sında da gene atiker vardı çok mu çok memnun. Hatta şu an uzun kısa karmada 0,18 krş yakıyor gözümle gördüm. Ama 80 i geçmiyor hiç uzun yolda neredeyse gaza hiç yüklenmiyor. 1,2 albea 80 kn hız 5.vites dev,r 2500

Yasin şimdi araçların az yakması bana göre normal o aracın ağırlı ne kadar? onu da bilmek gerek 1200 KM araç ile 950 KM araç arasında 200 kilo var bu 200 kilo demek abea aracın en az 3 kişi yolcu alması durumunda 1200 kiloluk aracın değerine eş olacak birde silindir farklı var. Var oğlu var. Opel araçlar ağır araçlar bu yüzden çok yakıyor zaten biraz netten baktım fabrika değerlerinde zaten 9-10 TL arasında rakamlar var ama bu rakamlar bana göre inandırıcı değil en az 11-13 arasında gider gelir. Şehir içi... opel araçları az yakmaz sanmam... istediğin kadar yumuşak sürüş yap nafile aracın doğasına ters zaten.

Ah şu LPG yokmu aracın performansını kafadan 10 HP düşürüyor iyice hantallaştı benim corsa birde gittik en kralını BRC marka taktırdık ustada şehrin en bilinen ustalarından ama gelin görün ki performanstan çok şikayetçiyim araçta tüp bitip benzine geçildiğinde farkı çok rahat hissediyorsunuz zar zor ilerleyen araba bir anda şahlanı veriyor

Şu benzin fiyatını 5 TL yapanlar yok mu onların var ya ! ... neyse

Ah şu LPG yokmu aracın performansını kafadan 10 HP düşürüyor iyice hantallaştı benim corsa birde gittik en kralını BRC marka taktırdık ustada şehrin en bilinen ustalarından ama gelin görün ki performanstan çok şikayetçiyim araçta tüp bitip benzine geçildiğinde farkı çok rahat hissediyorsunuz zar zor ilerleyen araba bir anda şahlanı veriyor

Şu benzin fiyatını 5 TL yapanlar yok mu onların var ya ! ... neyse

hayır dizel alıcam diyorum birdahaki sefere dizelinde bir espirisi kalmadı 5 liraya yaklaştı oda :D

sabah işe gelirken fark ettim bu araç lpg demi değilmi anlayamadım lpg ye geçiiyor gibi ama benzin harcıyor bu araç nasıl oluyor o resmen benzin harcıyor araç benzin ibresi düştü baya birde lpg takmadan önce kontağı çevirdiğimde 1 saniyede hemen çalışıyordu araç şimdi 3 5 saniye bekliyorum çalışması için allah allah lpg yi takalı dün bir bu gün iki ne oluyor acaba

Son düzenleme:
daha önce hangi ustanın yanına gitsem hep birşey ler buluyorlar anlamadım gitti lpg de de böyle sorunlarımı çözmezse ve bu benim yakın bir tanıdığım olmasına rağmen çözmezse ona şunu söylicem sözüm söz :D

http://inciswf.com/bitmediniz.swf

Ben bir taktırdım o lamba bir yanmaya başladı aradan beş yıllık zaman geçti hala yanmaya devam ediyor :D

Hayırlı lambaymış :maden:

hayır dizel alıcam diyorum birdahaki sefere dizelinde bir espirisi kalmadı 5 liraya yaklaştı oda :D

Dizel arabayı sevmiyorum ben traktör gibi çalışıyor tar tar tar :D ha yakıt konusunda çok cimri araçlar doğru o konuda lafım yok ama araba kullanıyormuşsun tadı vermiyor be hocam :D :rakir:

Hayırlı lambaymış :maden:

Hemde ne hayırlı yeminle beni ışıksız bırakmadı sağ olsun kendini LPG ustası diyen ... sayesinde :D .... bu kısım artık istenilen şekilde doldurula bilir :D

Ooo macera başlamış bile :rakir::rakir:

200 km yol yapdım şimdilik pek problem yok daha hala çok erken ama şöyle birşey var ki aracı çalıştırdım 20 km felan yol gittim herhalde arabadan indiğimde stop etmeden çalışır vaziyetteydi acayip bir ses geliyor du motordan sanırım çıtır çıtır diye anlayamadım lpgden benzine geçdim belki enjektörlerden geliyordur diye lpgde yapar diye yok benzindede aynı ses araba soğukken ertesi gün bakdım yok öyle birşey ama biraz yol gideyim başlıyor o ses bir ustaya danışdım telefonda triger kayışın atlamış olabilir dedi o nedemek arkadaş trigeri değiştireli 5 bin km anca oldu opellerde yapar dedi anlamadım zaten şu opellerde de herşey oluyor :D bu aracı satıp golf 16 fsı mi alsam acaba :D ama opel be işte

Geri