Opelinizle Hiç Yolda Kaldiniz Mi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan torsion
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bolu viyadüğüne gelmek üzereyken , aracın baskı balatası rampaya dayanmadı ve hüsrana uğradım, 2 saatde gittiğim yolu cekici tepesinde 6 saatde döndüm istanbul ' a ...

eski vectra c aracımın yağ yakma derdinden dolayı baya bi yollarda duraksıyodum.

bende sagolsun yol bilgisayarindaki range degerindeki 10km yanilgi sonucu benzin bittigi icin yolda kaldim :D sonra yuruyerek gidip benzin al gel siseyi kesip huni yap doldur falan hallettik sukur :)

Vectra ile daha 5 bin km olmadan yolda kaldık.Belki biz opelden anlamıyoruz fakat o da bizden anlamıyor.

87 DOĞAN ile 50.000 km yaptık 1 kere gaz bitti bir kere de kışın kabak lastikle yola çıkmıştık o zaman kaldık yolda.

yol şartlarından dolayı bir hafta içinde üç kere kaldım :D karne tatili dönüşü görev yaptığım köye çıkarken asfaltın bitip toprak yolun başladığı yaklaşık 150mlik dik rampada gölgede kaldığı için buz vardı yani varmış dalınca farkettim :) lastikler kış lastiği olmadığı için araba çıkmam, dedi, başka bir şey demedi :) sonra yaklaşık 1km ileride yol göçmüş kısmen. oraya da geçici olarak yumuşak bir malzeme atmışlar ve kasisler oluşmuş. Kaptırarak girme şansım yok malasef benim gt'ın altı dayanamaz hiç :) yavaş yavaş girince de o kadarcık yerde patiye düşer kalır. Mesafe 25/30m ama rampa. Hasta oluyorum oraya hala daha geçemiyorum ordan :)

opel combo cdti ile bir defa lastik yarildi kaldim(Allahtan arka lastik)
simdiki zafiramlada turbo hortumu delindigi icin kaldim,ama alelusul kendim hortumu sarip sarmalayip yola devam ettim..
Allah kimseye kaza,bela,ariza,ceza vermesin...

Geri