otomatik jikle sesi

iceberg-fth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
benim aracım 1998 2.5 cdx sorunum ise şu;
motor soğukken ilk çalıştığında 1 dk boyunca vızıltılı bir ses geliyo bana otomatik jikle sesi o dediler normalmiş bu modellerin hepsi aynı diyorlar aslı var mı tuhafıma gitti yardımcı olursanız sevinirim

not:Bu arada aracı alalı 2 hafta oldu daha önce fiat marka aracım vardı o yüzden biraz yabancısıyım

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun
o duyduğun şey sekonder hava pompasının sesi 1-2 dakika çalışır ve sonra susar.Görevi motorun soğuk çalışma süresinde motora ek hava aktararak egsoz emisyonunu azaltmaktır,model eski olunca biraz gürültülü çalışabilir...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fişini çekersen ses kesilir

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede var aynı ses ama rahatsız olmuyorum neden fişini çekipte bir uzvunu eksik bırakacaksın arabanında

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bu mevzu forumda daha önce tartışıldı bi araştırma yapıp konu açarsanız daha verimli olur diye düşünüyorum:
mevzunun kaynağı sekonder hava pompası denilen parça zamanla özelliğini kaybeder ve ses yapmaya başlar ..tamiri yoktur ya çıkma bulacaksınız yada orrjinal parça ..ama ucuz bi parça değilidr çok rahatsız ediyorsa gfişi çekilebilir hiç bir sıkıntı olmaz .yada bırakın 1 dk ses yapsın nasıl olsa 1-2 dk sonra devre dışı kalıyor...

iceberg-fth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle diyorsanız
evet sanırım biraz sesin zararı olmaz katlanabilirim herkese teşekkürler