Parçacılar şaşe no istiyor?!..

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçacılar şasi numarasını neden ister? Vermek sakıncalı mıdır? Bazı parçalar için istemezken bazı parçalar için şasi no istiyorlar...:confused:

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, merak ettim doğrusu. Bugün bir parça fiyatı için verdim. Sonrasında kafama takıldı...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ingiltereden parça getirttim,ordaki parçacı da istemişti çok şaşırmıştım ama vermekte sakınca görmedim..sanırım aracın marka ve modelini tam olarak saptamak için istiyorlar.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçların markası,modeli,model yılı ve motoru aynı olsa bile bazı parçalar farklı olabiliyo o yüzden şasi nosunu alarak parça verir parçacılar garanti olsun diye. servisin şasi noyu girerek araçla ilgili gördüğü her parçayı,parça nosunu yedek parçacılar da aynı programı kullanarak görebiliyolar.... vermekte herhangi bi sakınca yok. sakıncalı olsa araçların ön camına dışardan bakınca herkesin görebiliceği şekilde şasi noyu yazmazdı üreticiler....

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçların markası,modeli,model yılı ve motoru aynı olsa bile bazı parçalar farklı olabiliyo o yüzden şasi nosunu alarak parça verir parçacılar garanti olsun diye. servisin şasi noyu girerek araçla ilgili gördüğü her parçayı,parça nosunu yedek parçacılar da aynı programı kullanarak görebiliyolar.... vermekte herhangi bi sakınca yok. sakıncalı olsa araçların ön camına dışardan bakınca herkesin görebiliceği şekilde şasi noyu yazmazdı üreticiler....

:good:+10000

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı firmalarda ön camda yazıyor;) top secret bi durum değil yani