plasma ve indiglow ve beyaz kadran

vectra c için plasma tacho bulan olursa ben alırım akılllarda olsun arkadaşlar 260 kadran..

Bu konuda bilgim yok ama sanırım o ampuller biraz daha farklı ampullerdir. Servisten falan numune olarak 1 tane orijinali alınarak bakılabilir ve ona göre beyaz olanları aranır...

Mavi ışıklı birçok kadran var. Plasma Tacho olarak adlandırılan, ışık hüzmesi ile aydınlatılan tacho'lar da mevcut. Örnekler;
PLOAGWB200D_0.jpg

atsra7000_g_0_240_nacht.jpg

1110210_01_l_sk.jpg

Gösterge ışıklarını da yapmak için oralara uyumlu ampul almanız gerekecek.

Ve bu tarz kiit'lerden alabilirsiniz.
TachoAstraGgross.jpg

opel_mid_gross.jpg

schalter_astra_g_gross.jpg

heizung_astra_g_gross.jpg

Göstergeler genelde 30-100 € arasında değişiyor.
Diğer yerler için led'ler ise set olarak 20-40€ arasında fiyatları değişiyor.

bu Plasma Tacho dediğinden benim arabaya gore olanı varmıdır sadece gosterge kagıtlarımı değişiyor yoksa gene mavi olması için mavi ampullerden mi bulacaz plasmaları nerden temin edecez acaba

bu Plasma Tacho dediğinden benim arabaya gore olanı varmıdır sadece gosterge kagıtlarımı değişiyor yoksa gene mavi olması için mavi ampullerden mi bulacaz plasmaları nerden temin edecez acaba

Plasma Tacho olanlarda ışığı kendinden. Özel bir sistemi var. Ama Astra H'a göre yok. Başka markaları da araştırmak lazım.

valla benim araca bir plazma bulsam güzel 50 euro yu gözden çıkardım

bende konuşuyorum almanyada bir yere benim kadranın resmini yollıycam yapabilirlerse yapıcaklarmış. bakalım

cumartesi gelio ins bahalım:D

Geri