profosyonel ses sistemi hakkında bilgi?

Kablo alt yapısı, hoparlör koni ağırlıkları, anfi damping değerleri, aktif krosover, kapı sac izolasyonu, subwoofer kabin türü ve boyutu... Bir sürü şey sayabilirim iyi bir araç içi ses sisteminde olması gereken. Berkay kardeş bir link vermiş, orada da baya aktifimdir :)

profesyonel bir sistem için ilk önce profesyonel bir ana ünite sahibi olmalısın, öyle bas, tiz, mid ayarlarından bahsetmiyorum, benim tesisatçıda bir ana ünite var ve araçta 4 tane 2150 cooxial, 2 tane alpine compenant, 2 tane tss20 tweetar, bir tane l5 woofer var araçta, ve inanılmaz net bir ses çıkıyor ve her hoparlörün sesi ayrı ayrı ayar yapılmasına olanak sunuyor, 1400tl civarında olan ana ünite track çalıyor, mp3 okuyamıyor :)
ama içine binip müziğin her tonunu doyasıya dinlemek çok ayrı bir zevk

ana üniteyi iyi seçiniz ve amfiyle basslarıda uyumlu seçmeye calısıın bazı anfi e sub'lar birbirine tam uyumludur randıman tam alınmaktadır.

kabloların önemi çok büyük mümkün olduğunca kaliteli almaya calısın..

birde en önemlisi yüksek kalitede ses istiyorsanız;

hani görmüşsünüzdür bas vurur arabanın heryeri oynar zangır zangır plakalıkdan ses felan verir dışarıdan dinlendiğinde kulağa hiç hoş gelmez.

bunu engellemek için ise ses yalıtımı yaptırmalısınız..istediğiniz yerlere yapılıyor..
genelde bagaj kapılar ve tavana yapılır.

ana ünitem iyi bayagı geniş bi ekolayzır bantı var:) acemi olarak başladık deneyip görerek kablo sisteminin önemini anlamış oldum. yalıtıma gelince arabamda öle heryer sallanmıyor ama yaza doğru yalıtım düşünüyorum.amfi bas ve araç içi kompenent yada coaxiyel seçimide cok önemli tabiki.profosyonelliğe ne kadar yaklaşırsak bütcenin de o kadar artacağının da farkındayım:D

profesyonel bir sistem için ilk önce profesyonel bir ana ünite sahibi olmalısın, öyle bas, tiz, mid ayarlarından bahsetmiyorum, benim tesisatçıda bir ana ünite var ve araçta 4 tane 2150 cooxial, 2 tane alpine compenant, 2 tane tss20 tweetar, bir tane l5 woofer var araçta

Kaliteli sistemlerde sadece ön tarafta hoparlör kullanılır, kaliteli tek bir takım kopmonent ve ses kalitesine (SQ) yönelik subwoofer seçilir.

TSS20 yi sevenler çok, ancak ben ipek membranlı tweeter öneririm. TSS20 gibi metalik tweeterlar uzun süreli dinlemelerde rahatsızlık verebiliyor.

Konudaki yorumları Baştan aşagıya okudum (: Kafam karma karışık oldu..
Fakat yorumlar başarılı,teşekkurler..

konuyu acan ben olduğum için; rica ederim böyle bir konuyu tesisat sahibi ve tesisat yapmak isteyenlere bilgi olması, bilmeden ezbere tesisat yapıp maddi zarar,manevi pişmanlığa düşmemeleri için açılmıştır...

Geri