sert süspansiyona son

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan balık
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben sertlik-konfor oranından çok memnunum.Hem spor kullanıma uygun hemde yeterince konforlu.Ben aracımdan inip golfe binince bana virajlarda beşik hissi veriyor.tamam darbe emişi iyi olabilir ama opeli opel yapan unsurlardandır bu tatlı-sert süspansiyon...

evet ama kişisel çözüm için!
yolları düzeltmek bize çok uzak gibi(türkiyede)

dizelde sertsüspansiyon iyidirğır motor ön takımı bitirir

videodaki aracın engelden geçişi süper tıkır tıkır geçiyo üstündeki adam sarsılmadan sabit duruyo :D bu tarz bişeyin araç güvenliğini tehlikeye atacağını düşünüyorum...elbetteki bu araçları üretenler nasıl daha konforlu yapacaklarını biliyorlardı daha yumuşak süspansiyon da kullanabilirlerdi ama bunun yanında değerlendirilecek birçok kriter daha var...kişiye özel araç yapmıyorlar sonuçta..

şimdı yol tutuşundan ödun vermıcekse yagli amortisöre geciş yapılır o sorun degıl bu uygulamayı yapan varmı onu araştırmak lazım ve opelın yaglı amortisöru mevcutmu oda var cunku sonuc ıtıbarıyle orjınalı gazlı amortisör :)

Bizim astranın orjinali yağlı. Hatta iki gün önce bakımda usta yağ kaçırmış bunları değiştirmek lazım dedi. Tabi araba 1997 model o ayrı :D

vectranın içini dışını tüm özelliklerini beğenerek aldım ve çokta memnunum.geçenlerde golf vı deneme sürüşü yaptım.bi çok araba kullandım beğenmedim ama golf iyiydi.sürüş konforu bizim arabada yok.yani kendi arabamla geldiğim yolda kullandım yolu hissetmiyosunuz.en ufak sarsıntı bile yok.bundan dolayı beğendiğim arabama bu konforu ilave edebiliriz diye düşündüm ve böyle düşünen varmı başka?

woswoslara ölüüüüüüüüüm :) Sert olsun Opel olsun :D :D

Yeni olan arabalar , model ne olursa olsun sert oluyor...istisnalar vardır tabii ama geneli öyle...araç yaşlandıkca , ezildikce rahatlık artıyor...

Bence opel çokta sert değil...

Geri