ses sistemi için yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokibey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba;
2000 model astra g hb aracım var.

Şuan aracımın kapılarında stok kolonlar var.
Ancak arka kapıların bağlantısını söktüm ve bagaja tahta üzerine iki tane oval markasını bile hatırlamadığım evde öylesine duran 2 kolon takmıştım.
Ancak bagajın altına doğru uzayan mıknatıs olayı beni bayağı rahatsız etti. Bundan ziyade orjinal tahtasını kullanmak istiyorum. Bagaj kalkınca oda kalksın istiyorum.

Daha da önemlisi ön sağ kapıdaki orjinal kolon ve arka tahtadaki yine sağ taraftaki kolon patladı.

Tahtayı kaldırmak istiyorum. Orjinal bagaj kapağını kullanmak istiyorum.

Bu nedenle ön kapılara ve arka kapılara güzel ses verecek.

Ama fiyatı uygun hoparlör tavsiyeniz varmı ?

Önerilerinizde lütfen marka ve boyut belirtinki hepsi burada dan bakabileyim.

Bir sürü seçenek var ama ben anlamadığımdan sizlere danışmak istedim.

Şimdiden Teşekkürler ...

anfi falan dusunuyomuzunuz? dusunuyosaniz kompenet oneririm. yoksa hertzin kolonlari iyidir yada pioneer tercih et. ama montajini yaparken mdf den cerceve, kasnak tarzi bi tahta ile montaj yaparsan ses kalitesi ve bas artar bilgin olsun.

anfi falan dusunuyomuzunuz? dusunuyosaniz kompenet oneririm. yoksa hertzin kolonlari iyidir yada pioneer tercih et. ama montajini yaparken mdf den cerceve, kasnak tarzi bi tahta ile montaj yaparsan ses kalitesi ve bas artar bilgin olsun.

anfi olayına girmek istemiyorum ama illaki şartsa gireceğiz mecburen. ama tahta filan mevzusuna girmek istemiyorum. zaten bagaj üstü tahta var ondan kurtulmak istiyorum. o yüzden kapıları kuvvetlendirmek istiyorum.

Vectrali'nin bahsettiği kasnaklar anladığım hoparlörlerin çevresine oturan kasnaklar bu şekilde monte yapılırsa bass artar diyor.

aynen Gokayin dedigi gibi kapi kolonlarini monte ederken mdf den halka kesip ona monte edeceksin sole biseyde var eger kaliteli 4 tane koaksiyel diye tabir ettigimiz kolonlardan alirsan sesi arttirmasi icin ufak bi anfi ile de beslemen mumkun....

tabi teybiniz nedir bu çok önemli arkaya oval hop koyacaksanız panzot üzerine(tahta:D) 4*50 rms gibi bir ufak anfiyle oval ve arka kapılara mid bass koyup besleyebilrsiniz arakalar astra g hb de 13cm kasnak koydurup 16cm takılabiliyormuş sıkıntı olmaz yani.. önlere de 16 cm mid-tiz koyup teypten beslersiniz gayet tatminkar bir ses alırsınız..

daha sonra ses kesmez sizi bass atarsınız bagaja anfiyi büyütüp ;)

zaten kasnak şart.çünkü yeni alınacak hoparlörü direk kapıya montajlamak mümkün olmuyor.
orjinal hoparlörlerin de kasnağı var ama hoparlöre sabitlenmiş.

kasnak mevzusu kolay. ama dediğim gibi bana uygun fiyatlı ve sadece kapılara uygulayacağım kolon tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. öncelikli anfi olmadan ama istediğimde anfide bağlayabileceğim bişey olsun. yada internette basit anfi devreleri var. onların destekleyeceği bişeyde olabilir. ama marka ve boyut önerisinde bulunursanız sevinirim.

astranin 13 cm kapi kolon olculeri ama 16 cm de uydugu solenio ben sahit olmadim. 4 adet 16 cm hoparlor alin bu hertz yada pioneer sony olabilr. asagi yukari 40-50 rms degerleri vardir ileride de bunlari ufak bi anfiye baglamaniz mumkun....

Geri