Siz Siz Olun Sakın 2 Lastik Almayın !

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BlueLive
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
cok cok gecmis olsun.. Allah korusun.. aynen lastik set alinmalidir!

Biraz komik tabirle.. :] unlu dusunur, ankarali namik in da dedigi gibi.. arabada 5(+ stepne) .. :D:D

sadece önlere yeni aldığım lastikleri takmıştım, 3 yıl önce daewoo nubira arabam vardı, çalıştığım köyün girişinde aynen dediğiniz gibi kaydım, yol ortasında yolcu indiren forda çarptım, 4.000 liradan geldi sesi, kasko yoktu zaten, e arabada daewoo, yedek parça büyük sıkıntı oldu, nevşehir gibi bi yerde yaşayınca çok daha pahalıya geldi,,

frene hiç basmadım zaten komprosörle yavaşladım.dönerken arka kendini bıraktı.bende sadece debriyaja bastım. arac durana kdar direksiyonu aksi yöne çevirdim.. ama aracın derecesi -20 idi :)

bugün tesadüfen bi arkadaşla konuşurken eski arabasının lastiklerinden bahsetti.. tam benim aradığım gibi 205 55 16 pirelli winter kış lastiği. konuştuk anlaştık. bi kaç güne takıcam onları 4 tane :)

profilleri farklı olursada tutunmaz bilginize
örnek sağ pırelli sol mıchelın gibi özelliklede arkalarda

valla aynı sorun bendede var önlere michelin takmıştım arkalarda lassa duruyordu önemsemiyordum ama son zamanlarda iyice berbat hale geldi bugun kuru zeminde göbekten dönerken kaydırdım arabayı aklım çıktı :D ALLAH tan kurtardım vurmadan filan

yok 4 lastikte aynı benim. hepside goodyear efficientgrip. ama arkalar yarıdan daha az. kayma sorunun asıl sebebide lastiklerden ziyade soğukta donan ve sertleşen el freni olduğunu tespit ettim. Bugün lastikleri değiştirdim 4 Adet Pirelli Winter Snowsport. dişleri %70-%80 duruyor. Henüz deneme şansım olmadı. bakalım bundan sonra durum nasıl olacak.

yok 4 lastikte aynı benim. hepside goodyear efficientgrip. ama arkalar yarıdan daha az. kayma sorunun asıl sebebide lastiklerden ziyade soğukta donan ve sertleşen el freni olduğunu tespit ettim. Bugün lastikleri değiştirdim 4 Adet Pirelli Winter Snowsport. dişleri %70-%80 duruyor. Henüz deneme şansım olmadı. bakalım bundan sonra durum nasıl olacak.

konya da kış lastigi gibi dert hiç yok genelde konyalı olmayanlar geldikleri ilk sene takıyorlar sonra gerek kalmayınca atıyorlar :)

kış lastiği için illa ki karmı lazım yoksa karsız yagmurlu veya soguk havada iyimi öbürlerinden

konya da kış lastigi gibi dert hiç yok genelde konyalı olmayanlar geldikleri ilk sene takıyorlar sonra gerek kalmayınca atıyorlar :)

kış lastiği için illa ki karmı lazım yoksa karsız yagmurlu veya soguk havada iyimi öbürlerinden

bolu öyle değil malesef. kış lastiği sadece karda değil yağmulu ve buzlu yollarda da çok iyi performans sağlıyor. Kış lastikleri kimya olarak daha yumuşaktır ve sertleşmez. bu yüzden yol tutuğu soğuk havalarda daha iyidir. Diğer mevsimlik ve yaz lastikleri belirli bir sıcaklığın altında sertleşir ve tutunamaz yolda. Sabahları aşırı soğuk olur gece don olur. Sabah akşam yollar buz olur gizli gizli.

Geri