sizce fark varmı??

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Metalik araçlarda vernik uygulaması nedeniyle renk tutturmak gerçekten çok zor. Ben tamponları ve derin çizik nedeniyle ön çamurlukları boyatalı (üstelik kaliteli bir yerde boyattım) en az 6 sene oldu, son resim yok ama 2 sene evvelki resmini ekleyeyim boyacının yorumu hakkında sen karar ver :).
sany1128n.jpg

seni çok iyi anladım abi...:(birdaha gümüş renk arabamı tövbe beyaz arabadan başka arabaya binmem böyle sıkıntılarla karsılaşmazdım en azından...ama yarın kaportacıya gidip birdaha boyamasını söyleyeceğim gerekirse...gümüşhaneye gidip gelcem yakında dönüşte bayram dönüşü olmazsa boyasın birdaha ne kaybederimki...belki tutturur bu sefer...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Denemekte fayda var.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalan atmıyım var yok degıl ama cok buyuk bı fark degıl yanı dert etmeyın okadar :)

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzaktan anlaşılmıyo ben güneş parlıyo sandım sen söyleyince dikkat ettim abi çok dikkat çekici değil dediğim gibi ama sen yinede bi gidip sor bakalım belki bu sefer tutar ama ne yaparsan yap abi fotoğrafla mutlaka satarken çok faydası oluyo

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bendedeböyle bi kötü huy var araba yamalı bohça gibi durdumu sinir oluyorum...

tabikide insanın içine dert oluyo dogru soyluyosunuzda turkıyede kaza yapmamak elde degilki alışmak zorunda insan bu duruma sizin kazanız ise cok kucuk kalır insan ne kadar dikkat ederse etsin türkiyedeyiz abi gelir biri vurur ya makas atarken vurur yada vurduktan sonra ya abi geçmiş olsun göremedim der. yani siz gercekten dert etmeyin bişi sormak istiyorum yani bire bir aynı boyadan kullanamıyolarmı ben anlamıyorum bazı arabalarda sızınkındende cok sırıtıyo snradan boyanan yer illa sırıtmak zorundamı yani inanırmısınız beyaz renkli bi arabada sırıtanı bile gördüm ya bu ne işçiliktir

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabikide insanın içine dert oluyo dogru soyluyosunuzda turkıyede kaza yapmamak elde degilki alışmak zorunda insan bu duruma sizin kazanız ise cok kucuk kalır insan ne kadar dikkat ederse etsin türkiyedeyiz abi gelir biri vurur ya makas atarken vurur yada vurduktan sonra ya abi geçmiş olsun göremedim der. yani siz gercekten dert etmeyin bişi sormak istiyorum yani bire bir aynı boyadan kullanamıyolarmı ben anlamıyorum bazı arabalarda sızınkındende cok sırıtıyo snradan boyanan yer illa sırıtmak zorundamı yani inanırmısınız beyaz renkli bi arabada sırıtanı bile gördüm ya bu ne işçiliktir

en başta aldığı boyadan kaynaklanıyor...sonra işçilikten kaynaklanıyor ben boyacıma dedim ki boyayı birlikte almaya gideceğiz gittik o 100 gr mı 4 tl olandan alıyormus eee haliyle ondan alırsa tutmuyor sırıtıyor ben gittim en iyisi neyse onu ver dedim marka isminide aldım ve boya koduna uygun olan 100 gramına 17 tl vererek aldım yani 4 katı boyacının aldığı boyanın ve 300 gram aldım fazla fazla hemde arttı bir kısmıda arabanın bagajında duruyor aracıma boyayı attı hiç gram fark yoktu ama verniği attıktan sonra sonuç bu oldu...birazda işçilikten kaynaklanıyor işçiliği çok iyi olan usta en minimum farka indirir diye düşünüyorum...ve benim boyama işimded işçilik faktörü etki etti diye düşünüyorum özenle boysa idi böyle birşey çıkmazdı ortaya yarım boyanan parçayı onun hatası yüzünden tam boyatacağım şimdi...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İbrahim yarım boyanan parçayı tam da boyatsan sonuç değişmez, çünkü boyayı bir iki ton koyu gösteren verniktir. Vernik boyanan parçaya komple atıldığı için çamurluğun komple koyu görünmesinin asıl nedeni bu. Yukarıda resmini koyduğum arabamda çamurluğun boyanan yeri 35-40 cm kadar, ama vernik atılınca çamurluk komple boyalı gibi durmuş. Acaba boyanacak yer orjinal rengin bir ton açık rengi ile boyansa (vernik uygulaması sonucu boya daha koyu durduğu için) nasıl olur?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim takma bu kadar. diyorum sana. boyalı olunca yada fark olunca araba gitmiyor mu? gidiyor... eee daha ne?

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bariz bi renk farki var! Tonunu tutturamamislar! Ole verniktir pasta ciladir urasmayin derim! Boyaciya goturup rengi tutturuncaya kadar boyasin artik yapilacak bisi yok!! Bazi boyacilarin bahanesidir, guneste dursun, yok az camur yesin, yok biraz soguk olsun! Bu ne yaa guneste dursunmus, camasirmi bu arkadas:) bi boyacida yaptigi ise "yok arkadas bu olmadi bidaha boyicam" desin disimi kiricam!!!