size göre 4.lük başarımı

dümtektek neymiş ya :D zaten hiç beenmemiştim ben 1. olursa şaşırırm dedim değim gibi de çıktı :D

ben de ilk dinlediğimde ilk üçe giremez demiştim

peki hadiseden sonraki favoriniz kimdi?

benim ıceland(izlanda)

Dordunculugu politikaya baglayan arkadaslara sormak isterim, Sevtap Erener kazandigi sene politika yokmuydu ? Biz Azerbeycan'a 12, onlarda bize 12 verirken bu birbirini tutmak degilmi ? Iyi iliskiler icinde olan komsularin birbirine sempati ile yaklastigi bencede dogru ama kalkipta dordunculugu buna baglamak bence dogru degil. Bizimde bir ton komsumuz var. Bulgaristan, Romanya, Rusya,hatta Ukrayna vs. vs...... Kimden kac oy alabildik ? Demekki biz sevilmeyen insanlariz. Onlar birbirini tutuyor demek yerine bizi neden kimse sevmiyor diye dusunmek bence cok daha faydali olur Turkiye icin. Kimsede sakin tarih ten demesin, tarihe bakilacak olsa hicbir ulkenin hicbirini sevmemesi lazim.

Ayrica Azerbeycan a gelince. Sarki ingilizce, soyleyen Arash, danscilar yabanci !!!!! Ortada sesi bile duyulmayan bir Azeri barbie den baska Azeri olan hicbirsey yok yani. Simdi bunun adi Azerbeycan in zaferimi ?!?!? Buradaki Azeriler bile guluyor kendi hallerine.

Sonuc olarak Hadise nin sarkisi cok guzel olmakla birlikte Eurovisiondaki performansi tam bir faciaydi. O performansa, o kiyafetlere, o danslara vs. bence dordunculuk bile coktu.

Bu konuda görüşümü zaten yazmıştım.ilk 4-5 ila 7-8 e kadar yerimiz ortalama olarak zaten mevcut.Bu potansiyel gurbetçilerimiz- sempati vs.derken genelde bu düzeyde.Mor ve Ötesi çokmu iyiydi.Ama şarkı ve sanatçı bu potansiyel üstüne birşeyler koyabildi ise 1 yada2 .ci olması gerekirdi.Örneğin: Sertab Erener. Potansiyel mevcut oyumuzun üstüne gerçekten şarkının ve sanatçının getirdiği oylarda eklendi.Ama emin olunki Hadise sadece mevcut oyumuzla geldi.Yani kendisi ciddi anlamda birşey katamadı.Bu acı bir istatistiki gerçek bence.Bu noktada çıkıpta övünüyor ise buda kendi niyet ve amacını sergiliyor demektir.

şu yarışmayı bizim kadar önemseyen varmı acaba?

çok önemi olmayan bir yarışma bence başka alanlarda 4 üncü olsak daha sevindirici olurdu ;)

Geri