Sürat Kabiliyetmidir Felaketmidir_?

Sürat Kabiliyet midir_? Felaket midir_?

• Kabiliyettir..

Oy: 26 21.3%
  • Felakettir..

Oy: 97 79.5%

• Kullanılan toplam oy
    122
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
özel araç ve trafiğe kapalı özel pistlerde kabiliyet olabilir, ama bunun dışındaki her durumda felakete açık kapı bırakmaktır.

Tek kelimeyle FELAKETTİR. İleri sürüş teknikleri hakkında onca eğitim alan, bir sürü antreman sürüşleri yapan, tecrübesinin doruğunda olan, gerek trafik kazasında, gerekse yarış pistlerinde hayatını kaybeden bir sürü yarış pilotu vardır. Bu iş öyle kabiliyetle olsaydı hiç bir yarışcı hayatından olmazdı. En ufak mekanik bir hata işin sonu demektir. Bu konuda kendine fazla güvenenlerin, karıştıkları bir kaza sonrası yaptıkları tek bir savunma vardır; elimden geleni yaptım ama araba durmadı. Elinden geleni yapsaydın araç zaten dururdu, kaza da olmazdı. Sen doğru dur ki araç da dursun.

Gaz pedalının dibine kadar basmak ile kabiliyet arasında ilişki zaten bulumuyor. Kontrolsüz güç güç değildir yerine kontrolsüz güç tehlikelidir desek daha dogru olur. Sonuçta kontrollüde olsa kontrolsüzde olsa güç güçtür ve sadece nasıl idare edildiği önemlidir.

Felaket

nesi kabiliyet olacak??? kim diyorsa gelsin yapsın o zaman 3 tekerlekli bisiklet ile saatte 100 km hız,

altınızdaki arabanın motoru - beygir gücü - son sürati vs.. sizin hangi kabiliyetiniz olacak ?? olsa olsa babanızın cüzdan kabiliyeti olur...

nesi kabiliyet olacak??? kim diyorsa gelsin yapsın o zaman 3 tekerlekli bisiklet ile saatte 100 km hız,

altınızdaki arabanın motoru - beygir gücü - son sürati vs.. sizin hangi kabiliyetiniz olacak ?? olsa olsa babanızın cüzdan kabiliyeti olur...

Kesinlikle katılıyorum. Sürat şöförün değil aracın kabiliyeti. Felaket ise şöförün bunu kendi marifeti sanıp olup olmadık yerlerde sürat yapıp masum insanların malına ve canına kastetmesidir.

bos yolda herkez yapar trafikte yapmak marifettir ama iyi bisey değildir:D

şehir içinde 50km'nin üstü; şehirler arası yolda 90km'nin üstü; otobanda 120km'nin üstü SUÇTUR.. suç işlemenin "yeteneği-kabiliyeti-ehliyeti-ustalığı" olmaz. bu durumda yüksek hızda araç kullanmak olsa olsa felakete davetiye çıkartmaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri