TARİHİ AN! VW'in Ceo'su fuarda Hyundai'yi inceledi.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frankfurt Motor Show'da Volkswagen Group CEO'su Martin Winterkorn, Hyundai i30'u incelerken yakaladı ve mekanik parçalarını ölçüp biçip, mekanik parçaların çalışma sessizliğinide görünce dayanamayıp dediki : ''Bunu nasıl yapmışlar? BMW bunu yapamaz, biz bunu yapamayız... Bizde bunun çözümü var aslında ama çok pahalı'' diyerek Hyundai-Kia grubunun aslında ne denli hızlı geliştiğini ve Almanlara çok kısa zaman içinde rakip olucağınıda böylece anlamış oluyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=YpPNVSQmR5c&feature=player_embedded

Daha öncede söylemiştim, Koreliler bizden 10 sene sonra başlayıp bu noktaya geldiler ve şu anda dünyanın 5. üreticisi durumundalar. Ülkemizde üretim yapıp hem bize hem Avrupaya satıyorlar. Biz yerimizde saymak şöyle dursun pazar olmaktan öteye geçemiyoruz.

kalitesi ile birlikte fiyatı da artmakta zaten hyundai'ın... şaka maka İ30 şu an 1.6 CRDİ modeli 52.000 TL... Opsiyonlar hariç... o fiyatada olsun o kadar kalite zaten... :)

zaten yeni kasa i30 lar gelsin bakın buraya yazıyorum bu yazımıda kimse unutmasın yazımın tarihinede bakarsınız 1.6 crdi si öyle bir satıcak ki c segmentinde ne astra kalıcak ne diğerleri bir golf bir i30 rekabet edicekler.. astracılarında çoğu astralarını satıp 1.6 crdi yeni i30 alıcak görürsünüz..

yeni i30 kasası harika zaten.. hatları falan çok güzel içide çok güzel.

564656756751.jpg

1315497259_2012-model-hyundai-i30.jpg

1962-2012-hyundai-i30.jpg

1964-2012-hyundai-i30.jpg

1965-2012-hyundai-i30.jpg

zaten astra çakması gibi :D i10 mu nede corsa baksanıza konsol bile benziyor :D kopya malzemeler bana göre değil şahsen :D ben hala arkasını tutamayan arabalara binmemekte kararlıyım hyundai benim gözümde gaz yağı tenekesi...

siz 1.3 gitmeyen konserve tenekelerini tercih edin millet hiç olmassa 1.6 crdi basdınmı giden gaz yağı tenekesine biner :D öyle bir diyorsunuzki sanki astra mükemmel bir araç.. :)
astrayı millet alıyor çünkü mecburiyetten alıyor golfe gücü yeten adam astra almıyor golfe gücü yetmeyen gidiyor astra alıyor..
astranın bir esprisi yok j kasadan bahsediyorum h kasalar gene j ye göre çok çok iyidir.. 1.3 dizel motor nedir ya arabayı götürmüyor..

çakma olsun replica olsun 1.6 olsun canavar olsun basdınmı gitsin basdınmı dursun teknolojisi donanımı tam olsun bence alınır.. dikkat edin ne golfde ne focusda ne guilettada 1.3 dizel motor varmı hepsinin dizelleri 1.6 dan başlıyor içlerinde zaten bir opelin ultra üstün bir teknolojisi varki hala multijetten bozma 1.3 dizel vasat motoru kullanıyor..

kalitesi ile birlikte fiyatı da artmakta zaten hyundai'ın... şaka maka İ30 şu an 1.6 CRDİ modeli 52.000 TL... Opsiyonlar hariç... o fiyatada olsun o kadar kalite zaten... :)

kesınlıkle katılıyorum astra j fıyatına nerdeyse hyunda i30 satılıyor

kesınlıkle katılıyorum astra j fıyatına nerdeyse hyunda i30 satılıyor

iyide bunda mantıksız olan nedir astra j fiyatına nerdeyse derken i30 astra j den dahamı kalitesiz yada motorumu yetersiz.. arabada 1.6 dizel harika ekonomik bir motor var.. 52 bin tl c segmentinde bir araç için gayet normal.. 1.3 dizel rampayı bile ıkına sıkına çıkan astra 53 bin tl ki oda boş paketi.

Opel kendi dizelini üretemeyen, orta-alt sınıfı hedefleyen bir marka.
Astra ile hyundai Accenti kıyaslarsak, Astra onu ezer biçer. Saç kalitesine, karosere bakın yeter. Kaldı ki iki aracı da kullanmış biri olarak, 1.3 ezikliğine rağmen(herkesin beklentisi farklı), Astra h 10 gömlek üstündür.

i30 test etme imkanım olmadı ama fiyatına göre rakibi Astra J . 1.3 de olsa Astra J alırım. Dizel motor açısından hacim olarak eleştirilerin tamamını hak ediyor fakat araç sadece motordan oluşmuyor. 1.6 multijet olsa şu Astralar, hyundai hakkında o kadar ezici konuşurdum ki. Zayıf yönü 1.3 olunca herkes oradan vurmaya çalışıyor.

iyide bunda mantıksız olan nedir astra j fiyatına nerdeyse derken i30 astra j den dahamı kalitesiz yada motorumu yetersiz.. arabada 1.6 dizel harika ekonomik bir motor var.. 52 bin tl c segmentinde bir araç için gayet normal.. 1.3 dizel rampayı bile ıkına sıkına çıkan astra 53 bin tl ki oda boş paketi.

Bılmıyorum belkı siz i30 görünce sokakda hayranlıkla bakabılıyor olabilirsiniz fakat hyundaı markası her zaman bana taksıcı arabası olarak gelıyor ki buna ragmen 52 bın tl edıcek bır araba degıl , astra j nın dızayn ı ve ıc aksamlardakı ıscılıgı i30 la karsılastırılamaz ... Benım aklıma astra j geldı ılk ondan dolayıda ornek onu verdım yenı cıkan jetta dızel de ı30 yerıne dusunulebılır en son zamlarla 58 bın tl e anlasmısdık dogus oto'da ... Bu arada istanbulda oturdugunuza göre hacıhüsrev yokusunu bılırsınız , o rampayı 1.3 motorla 100-110 km hız a kadar cıktım ıkınma sıkınma olmadan o kadar abartılcak bır durumu yok.. saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri